• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moteris galvojo, kad jos prastos savijautos priežastis yra pagirios, tačiau paaiškėjo, kad jos smegenyse yra auglys. 

Moteris galvojo, kad jos prastos savijautos priežastis yra pagirios, tačiau paaiškėjo, kad jos smegenyse yra auglys. 

REKLAMA

23-ejų Danielė Freeman prisimena, kad 2019-aisiais metais dirbdama greito maisto užkandinėje patyrė priepuolį. Moteris manė, kad dėl to kaltos pagirios, nes prieš tai vakare ji buvo stipriai išgėrusi. 

„Darbe buvau įsijungusi ausines ir staiga išgirdau garsų triukšmą. Nieko iš to neprisimenu, bet tuo metu su manimi dirbo mano vaikinas ir bendradarbis. Lėtai pradėjau kristi ant grindų ir vadybininkas mane pagavo“, – pasakojo ji. 

Gydytojai liepė mažinti alkoholio vartojimą

Mergina toliau pasakojo prisiminimus iš tos dienos: „Dabar žinau, kad tai buvo didysis priepuolis, kuris sukelia sąmonės praradimą ir stiprius raumenų susitraukimus. Jis truko iki dviejų minučių. Po to dar penkias minutes buvau praradusi sąmonę. 

Kai atsibudau, virš manęs stovėjo paramedikas, mano vaikinas ir vadybininkas, o aš nesupratau, kas vyksta. Jaučiausi tokia apsvaigusi.“

REKLAMA
REKLAMA

Danielė, dabar asmeninė trenerė ir vaikų darželio darbuotoja, gyvenanti Portryje, Skye saloje (Škotija), buvo nuvežta į ligoninę, kur jai buvo pasiūlyta atlikti magnetinio rezonanso tyrimą, kurio laukti jai reikėjo penkis mėnesius. 

REKLAMA

Gydytojai nusprendė, kad priepuolį sukėlė per didelis alkoholio kiekis ir liepė Danielei atsakingiau vartoti alkoholį. „Jaučiausi labai blogai, tarsi tai būtų mano kaltė“, – sakė ji.

Auglys tik didėjo

Vėliau tais metais, gruodį, ji išėjo dar vieną vakarą, įsitikinusi, kad laikėsi gydytojo patarimo išgerti ne daugiau kaip keturis gėrimus ir tarp jų daryti vandens pertraukėles, rašoma metro.co.uk. Tačiau kitą rytą jos vaikinas Konoras jai pasakė, kad ją ištiko dar vienas priepuolis miego metu.

REKLAMA
REKLAMA

„Palyginti su pirmuoju priepuoliu, aš tikrai nieko nejaučiau. Jaučiausi taip, lyg pabudau iš įprasto miego. Jaučiausi pavargusi po vakarėlio, bet nuo to laiko nustojau gerti“, – prisiminė ji.

Kai 2020 m. pradžioje gavo laišką su magnetinio rezonanso tomografijos rezultatais, Danielė greitai išsiaiškino, kad alkoholis ir vakarėliai nebuvo jos priepuolių priežastis – iš tikrųjų tai buvo žirnio dydžio smegenų auglys, kuris galėjo ten būti jau septynerius metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gavau laišką, kuriame buvo parašyta, kad dešinėje momeninėje skiltyje yra gerybinis darinys. Kadangi tai buvo gerybinis darinys, nesijaudinau taip, kaip galėjau. Tačiau žinojimas, kad mano smegenyse yra kažkas, ko ten neturėtų būti, buvo siaubingas“, – pasakojo ji. 

Paaiškėjo, kad jos simptomai niekaip nesusiję su jos gyvenimo būdu, tačiau dėl auglio smegenys negalėjo susitvarkyti su pagiriomis. Iš pradžių Danielė atsisakė operacijos, kurios metu būtų pašalintas navikas, ir suvaldė simptomus kasdien vartodama vaistus nuo traukulių. Ji toliau laikėsi sveiko gyvenimo būdo ir visiškai atsisakė alkoholio.

REKLAMA

Tačiau 2020 m. pabaigoje atliktas skenavimas atskleidė, kad auglys auga ir Danielė buvo diagnozuotas antrojo laipsnio smegenų vėžys. Ji nusprendė ryžtis operacijai. Iš pradžių Danielės atvejis buvo laikomas neskubiu, tačiau 2021 m. sausį, kai dėl auglio, spaudžiančio smegenis, jos regėjimas tapo neryškus, Danielės atvejis paaštrėjo.

Ragina nenumoti ranką į simptomus

2021 m. balandį, vien dėl koronaviruso apribojimų, jai buvo atlikta penkias valandas trukusi auglio pašalinimo procedūra. Dėl sveiko gyvenimo būdo Danielė buvo išrašyta po trijų dienų, kai taip greitai atsigavo. 

REKLAMA

Vėliau jai buvo taikyta šešių savaičių radioterapija, o nuo praėjusių metų rugpjūčio mėnesio ji 12 mėnesių gydėsi chemoterapija.

„Mano energijos lygis dabar daug geresnis. Sportuoju iki penkių dienų per savaitę. Dėl chemoterapijos galiu pavargti, bet dabar jaučiuosi daug geriau. 

Dėl chemoterapijos galiu pavargti daug greičiau, bet šiaip jaučiuosi gerai. Dabar net galiu kartais išgerti, tik turiu įsitikinti, kad geriu vaistus nuo traukulių“ , – sakė Danielė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Netrukus jos gydymas bus baigtas. Išgyvenusi šį sunkų etapą, Danielė nusprendė pradėti „The Brain Tumor Charity“ kampaniją „Better Safe Than Tumor“.

Šia kampanija siekiama didinti informuotumą apie smegenų navikų požymius ir simptomus, kurie suaugusiesiems pasireiškia nuolatiniais ir stipriais galvos skausmais, regėjimo pokyčiais, traukuliais, pusiausvyros sutrikimais ar galvos svaigimu, atminties sutrikimais, pykinimu ir vėmimu, nuovargiu, skonio ir uoslės praradimu, kalbos sutrikimais ir galūnių tirpimu ar dilgčiojimu.

„Ši kampanija tikrai padės simptomus patiriantiems žmonėms užduoti daugiau klausimų ir suprasti, kas jiems gali nutikti. Savo ruožtu tai gali padėti nustatyti labai svarbią ankstyvą diagnozę, kuri gali išgelbėti gyvybę“, – teigė Danielė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų