„Aš niekada nesvėriau 120 kilogramų (manau tiek ir nesversiu). Ir nesakau, kad buvau stora ar negraži. Bet jaučiausi labai blogai (ne kiek fiziškai – labiausiai dvasiškai).
Tiesa žiauri – mylime akimis. Bet ne dėl akių nusprendžiau keistis, o dėl savęs. Tik dėl žinių trūkumo mano pokyčių kelias prasidėjo alinančiomis dietomis, tada sekė badavimai, tada persivalgymai, tada JOJO efektai, tada vėl badavimai, tada vėl persivalgymai, tada depresijos ir taip NON STOP užburtas ratas“, - savo socialiniame tinkle „Facebook“ rašė žinoma manekenė.
Savo tinklaraštyje simonaburbaite.com atskleidė šešis svarbius patarimus, kurie padės ne tik numesti svorio, bet ir išlikti motyvuotam/-i.
PATARIMAS NR.1: FOTOGRAFUOK, KĄ VALGAI
Ko gero, tai buvo mano pirmoji priemonė, kuri padėjo kontroliuoti ir sekti ką ir kiek valgau. Apie tai kaip tik visai neseniai rašiau. Maisto fotografavimas yra sena mano aistra. Dar tada, kai tik pradėjau taikyti šitą metodą, daug kam tai atrodė labai juokinga ir beprasmiška. Tačiau su laiku aplinkiniai įprato, kad Burbaitė nepradės valgyti, kol nenufotografuos to, kas yra lėkštėje. Dabar maistą fotografuoju tik savo malonumui.
PATARIMAS NR.2: VALGYK LĖTAI
Taip. Maistu reikia mėgautis. Valgant negalima sau trukdyti! Negalima žiūrėti TV (garantuoju, kad dauguma valgydami žiūri)! Nes smegenys nebežino, ką daryti – ar apdoroti informaciją, kuri yra TV, ar reguliuoti virškinimą. O tada nepajaučiam kiek suvalgom ir privalgom daugiau, nei derėtų. Visai kas kita yra valgymas ir šnekučiavimasis. Kalbėtis valgant leidžiu.
PATARIMAS NR.3: VALGYK IŠ MAŽESNIŲ LĖKŠČIŲ
Tai senas geras triukas, kuris padeda mažinti ir kontroliuoti įprastai suvalgomos porcijos dydį. Visų pirma, į mažą lėkštę tiesiog netelpa didelis maisto kiekis. Antra, mažesnėje lėkštėje psichologiškai atrodys, kad maisto yra daug, tad ir suvalgom mažiau. Garantuoju, kad kiekvienas svajojame apie tobulą ABS. Bet žinokite, kad būtent virtuvėje, o ne sporto salėje mes jį galime suformuoti. Tiesa tokia – lieknėjant 70% rezultato sudaro mityba, o tik 30% sportas.
PATARIMAS NR.4: JUDĖK
Net jei sportas prie rezultato prisideda tik 30%, fizinis aktyvumas yra labai svarbus! Aktyvus gyvenimo būdas ne tik padeda išlaikyti dailias kūno linijas, saugo sveikatą, bet ir padeda atsikratyti daugelio ligų. Judėjimas – lyg “maistas” mūsų raumenims, smegenims, visiems organams. Suprask, tai “maistas” – be kurio mūsų organizmas silpsta, serga ir dar sensta. Tik jokiu būdu nereikėtų persistengti – manau visur turėtume jausti saiką, o svarbiausia pasirinkti mėgstamą sporto šaką. Sportas turi būti malonumas.
PATARIMAS NR.5: MAISTĄ GAMINK NAMUOSE
Aišku, kiek tai įmanoma. Ir kiek leidžia galimybės. Bet jau ne kartą sakiau, kad bent jau aš valgau 4 – 5 kartus per dieną, todėl turiu būti tikra, kad visada turėsi po ranką sveiką užkandį, kai ateis laikas valgyti – pietų krepšelis beveik visada ir visur keliauja su manim. O be to, gaminimas namuose garantuoja, kad valgysite tikrai sveiką ir kokybišką maistą. Manau šaunu žinoti, kas yra Tavo lėkštėje.
PATARIMAS NR.6: JAUSK SAIKĄ
Visur ir visada! Kiekvienas tiesiog privalome išsiugdyti saiko jausmą. Tiek gerdamas, tiek valgydamas, tiek imdamasis fizinio krūvio ir panašiai. Nebūkime godūs! Tikrai nereikia prisidėti maisto į lėkštę tiek, kad kristų per kraštus. Vadovaudamasi šitomis taisyklėmis aš per metus laiko (stabiliai) numečiau 12 kg. Be jokių sveikatos sutrikimų, badavimų, dietų ar alkio pojūčio. Tik žinokite, kad egzistuoja glaudus ryšys tarp to, ką valgome, su tuo, kaip rūpinamės savo kūnu ir psichika. Maistas lemia ne tik mūsų sveikatos būklę, bet ir gyvenimo trukmę. O gyvenimas duotas tik vienas. Todėl aš labai gerbiu, myliu savo kūną ir jam noriu duoti tik tai kas geriausia.
Sveikata ir kokybiškas gyvenimas – mūsų pačių rankose. Niekas nepasirūpins Jumis geriau, nei Jūs pats.