Neveltui Europa vadinama „Senuoju kontinentu“, kadangi per šitiek metų išsaugojo ne vieną nuostabią pilį.
Šiuose architektūriniuose šedevruose išliko kultūra, menas, jos atspindi šalies istoriją, todėl lankytis Europos pilyse, tai tarsi sugrįžti į praeitį ir prisiminti princesių ir riterių laikus.
Nuo Rumunijos iki Ispanijos, tinklapis EcoDiario.es siūlo pakeliauti po gražiausias Europoje esančias pilis, kurios į trumpą kelionę išvykusiems taps tikru desertu.
Chenonceau pilis Prancūzijoje (Château de Chenonceau)
Chenonceau pilis Prancūzijoje (ecodiario.com nuotr.)
Chenonceau pilis, stūksanti netoli mažo Chenonceaux kaimelio, pastatyta prie Cher upės. Pirmasis dvaras, ant kurio pamatų vėliau išaugo tokia pilis, kokią ją matome šiandien, buvo padegtas dar 1411 metais, taip siekiant nubausti jo savininką Jeaną Marques už kurstymą maištauti. Pilis atstatyta 1430 metais ir vėliau, kaip ir visos kitos pilys, keliavo iš vienų savininkų rankų į kitas. Dar vadinama Château des Dames ši pilis žavi savo įspūdingais sodais ir šalia esančiu parku, pilies interjeras renesanso laikų baldais.
Neuschwanstein pilis Vokietijoje
Neuschwanstein pilis Vokietijoje (ecodiario.com nuotr.)
Pastatyta 1861 metais, vėliau nušalinto nuo sosto, karaliaus Liudviko II, ši pilis įkūnija Richardo Vagnerio operas, vokiečių legendas. Liudvikas II projektavo buveinę su bokštais, smailiais bokšteliais ir net dirbtine ola. Jos vidus dekoruotas ne vienu, bet keliais įmantriais stiklais. Pasakų pilimi valdovas džiaugėsi trumpai - praėjus vos 100 dienų po to, kai į ją įsikraustė, jis paskelbtas negalinčiu valdyti ir iškeldintas į kitą jam priklausančią buveinę, kurioje vėliau mirė. Šį pilis per metus skaičiuoja apie vieną milijoną lankytojų, joje buvo nufilmuotas ar įkvėpimo sėmėsi ne vienas kino filmas.
Miramare pilis Italijoje
Miramare pilis Italijoje (ecodiario.com nuotr.)
Miramare pilis, tai 19 amžiaus statinys Triesto įlankoje Italijoje. Ją pastatė austrų hercogas Ferdinandas Maksimilianas ir jo žmona Šarlotė iš Belgijos. Pilis užima apie 22 hektarus žemės, viduje padalytas į keletą zonų, pirmame aukšte įrengta Maksimiliano ir Šarlotės rezidencija, o antrasis aukštas buvo kunigaikščio Amadeo Daosta rezidencija, kuris joje pragyveno apie septynerius metus ir pilies interjerą keitė pagal savo laikų stilių. Dabar pilies viduje yra įrengtas muziejus, speciali salė pasakojanti pilies istorija, o taip pat ir joje gyvenusiųjų kambariai, išlaikę originalius baldus, apmušalus ir kitus daiktus iš 19 amžiaus. Ypatingai graži yra muzikos salė, kur Šarlotė grodavo fortepijonu.
Ashford pilis Airijoje
Ashford pilis Airijoje (ecodiario.com nuotr.)
Pastatyta 1228 metais Ashford pilis yra netoli Kongo miestelio, šiuo metu yra penkių žvaigždučių viešbutis. Dėl šios priežasties Holivudo įžymybės, kaip pav. aktorius P.Brosnanas, kėlė čia savo vestuves. Įspūdinga ne tik pati pilis, bet ir parkai, sodai ir gėlynai aplink ją. Kaip ir pridera penkių žvaigždučių viešbučiui, viskas idealiai sutvarkyta ir švaru.
Azay-Le-Rideau pilis Prancūzijoje
Azay-Le-Rideau pilis Prancūzijoje (ecodiario.com nuotr.)
Château d'Azay-le-Rideau yra viena gražiausių, nors ir viena mažiausių Luaros slėnio pilių. Tai pirmoji prancūziškojo renesanso pilis. Balzakas šią pilį pavadino „Nugludintu deimantu“. Pilis buvo pastatyta 1527. Aplinkui plyti angliško stiliaus sodas, o statinio vidus tikrai ne mažiau įspūdingas savo itališkomis skulptūromis ir dekoracijomis menančiomis apie čia gyvenusius kilminguosius.
Peles pilis Rumunijoje
Peles pilis Rumunijoje (ecodiario.com nuotr.)
Peles pilis, pradėta statyti 1873m. Ji laikoma vienu iš architektūros šedevrų. Pilyje salės išpuoštos geriausių Europos meistrų darbais. Įdomu, kad kiekviena salė unikali ir įrengta tik jai būdingu stiliumi. Ši pilis tapo tikru Rumunijos pasididžiavimu. Jos viduje galėsite aplankyti net 160 kambarių kuriuos puošia puikiausi Europos meno kūriniai, Murano stiklo žvakidės, vokiški vitražo langai.
Burg Hohenwerfen pilis Austrijoje
Burg Hohenwerfen pilis Austrijoje (ecodiario.com nuotr.)
Burg Hohenwerfen pilis buvo pastatyta 11 amžiuje ant aukštutinės slėnio dalies prie Salzarch upės, 40 kilometrų nuo Salzsburgo miesto. Pilis tapo šeimos pramogų vieta su istoriniu centru ar su romantiška smukle tiems kas atvyksta su pora.
Pena rūmai Portugalijoje
Pena rūmai Portugalijoje (ecodiario.com nuotr.)
Ši pasakų pilis tapo Europos Romantinio stiliaus įkvėpimo simboliu. Buvo suniokota žemės drebėjimo ir sugriuvus stovėjo iki 1838, kai Fernandas II ją nusipirko, nusprendęs restauruoti visą vietovę. Lankytojai už papildomą mokestį galės pasigrožėti istoriniu, rūmus supančiu sodu. Rūmai buvo paskelbti UNESCO pasaulio paveldu 1995.
Segovijos Alcazar pilis Ispanijoje
Segovijos Alcazar pilis Ispanijoje (eco diario.com nuotr.)
Segovijos pilis – viduramžių pilis, išdidžiai stūksanti ant uolos Segovijos mieste, netoli nuo Madrido. Nors archeologai tvirtina, jog šioje vietoje įtvirtinimų būta dar romėnų laikais, pirmieji dabartinės pilies mūrai iškilo 1120 m. – tai buvo arabų įkurta gynybinė tvirtovė. Tik vėliau, Segovijai sugrįžus į krikščionių rankas, pilis buvo išpuošta dantytomis sienomis bei bokšteliais. Viduramžiais ši pilis buvo viena iš mėgstamiausių Kastilijos karalystės valdovų rezidencijų ir viena svarbiausių krašto gynybinių pilių. Valdovams išsikėlus į Madridą, pilis kelis šimtmečius tarnavo kaip kalėjimas, o 18 a. čia įsikūrė Karališkoji artilerijos mokykla.
Edinburgo pilis Škotijoje
Edinburgo pilis Škotijoje (ecodiario.com nuotr.)
Edinburgo pilis (Edinburgh Castle) – pagrindinė šio miesto peizažo dalis. Seniausia pilies dalis yra St. Margaret koplyčia statyta 12 amžiuje. Atskiros pilies komplekso dalys statytos 12 – 20 amžiuje. Bėgant metams, pilis atliko daugybę funkcijų: čia buvo ir tvirtovė, ir rūmai, ir kalėjimas. Rūmuose galima apžiūrėti Škotijos karalių regalijas ir kitas relikvijas. Pilies Didžiojoje Menėje kadaise rinkdavosi Škotijos parlamentas.