Ši nemaloni situacija kelia didžiulį galvos skausmą automobilių gamintojams iš Europos, ypač Vokietijos automobilių gamintojams, kuriems JAV rinka yra nepaprastai svarbi. Vien praėjusiais metais iš Vokietijos į JAV buvo eksportuota daugiau nei 400 000 automobilių.
Apskritai, Jungtinių Valstijų rinka tokiems prekės ženklams kaip „Audi“, BMW ar „Mercedes-Benz“ yra antra pagal dydį ir svarbą. Šioje šalyje BMW ir „Mercedes-Benz“ taip pat turi milžiniškas gamyklas, kuriose gaminami išimtinai SUV tipo modeliai: X3, X4, X5, X6, X7, XM, GLE, GLS, EQE ir EQS.
Atsižvelgiant į JAV rinkos svarbą, bet kokie vėlavimai uoste automobilių gamintojams gresia didžiuliais nuostoliais.
Uostų darbuotojų streikai šiuo metu vyksta net 36 rytinės JAV pakrantės uostuose. Streike dalyvauja 45 tūkst. uosto darbuotojų.
Vietinė žiniasklaida skelbia, jog tai didžiausias tokio pobūdžio streikas nuo pat pat 1977 metų.
„Vokietijos automobilių gamintojams uosto streikas neturės įtakos, jeigu jis truks savaitę ar dvi, nes jie šiuo metu turi pakankamai atsargų“, – „Deutsche Welle“ sakė Detroite dirbantis automobilių pramonės ekspertas Johnas McElroy.
Vis dėlto, problemų gali kilti su automobiliais, kuriuos BMW ir „Mercedes-Benz“ nori eksportuoti į Europą. Užkimšus visas automobilių stovėjimo aikšteles uostuose, gamintojai bus priversti stabdyti automobilių gamybą.
BMW pirmąją savo gamyklą JAV atidarė 1994 metais, o „Mercedes-Benz“ – 1997 metais.