Baltųjų rūmų atstovai spaudai teigė, jog šie pakeitimai valstybės biudžetą papildys maždaug 18 mlrd. dolerių.
Tai nėra pirmas kartas, kuomet JAV prezidentas nusprendžia padidinti importo tarifus prekėms iš Kinijos. Anksčiau tokį sprendimą buvo priėmęs šiuo metu teismo suolą brūžinantis Donaldas Trumpas, tačiau J. Bideno patvirtinti pokyčiai Kinijos pramonę paveiks kur kas labiau.
Pasak JAV vyriausybės pareigūnų, šis sprendimas buvo priimtas siekiant suvienodinti konkurencines sąlygas su Kinija, kurios pramonės variklis veikia pažeidžiant žmogaus teises, mokant itin mažus atlyginimus ir nesilaikant tokių pačių standartų kaip vakaruose.
„Kinijos yra tiesiog per didelė, jog galėtų žaisti pagal savo taisykles“, – žiniasklaidos atstovams sakė Nacionalinės ekonomikos valdybos direktorė Lael Brainard.
„Kinija veikia pagal tokį modelį kaip ir anksčiau, kuomet siekiama skatinti savo ekonomikos augimą kitų valstybių sąskaita, toliau užtvindydama pasaulio rinkas itin pigiomis prekėmis, jog galėtų sunaikinti bet kokią galimybę konkuruoti.“
Nusitaikė į svarbiausias sritis
Automobiliuose plačiai naudojamiems puslaidininkiams importo tarifas nuo 2025 m. padidės dvigubai – nuo 25 iki 50 proc.
Tam tikroms ypatingos svarbos iškasenoms šiemet bus taikomas naujas 25 proc. tarifas, o 2026 m. toks tarifas bus taikomas natūraliam grafitui ir nuolatiniams magnetams. Šiais metais naujas 25 proc. tarifas taip pat bus taikomas laivų kranams.
Elektromobilių tarifas įsigalios šiais metais – jis sieks 102,5 proc.
Importo tarifai tam tikram plienui ir aliuminiui iš Kinijos, kuriems šiuo metu taikomas 0 proc. arba 7,5 proc. tarifas, šiais metais padidės iki 25 proc.
Šiemet taip pat įsigalios didesnis importo tarifas elektromobiliuose naudojamoms baterijoms ir joms skirtiems komponentams. Tarifas padidės nuo 7,5 iki 25 proc.
Saulės elementų importo tarifas padidės nuo 25 iki 50 proc.