„Kai kurie greitų vaikų tėvai, po pramoginių kartingo mokyklų sužinoję kiek kainuoja lenktynių sezonas aukščiausio lygio Lietuvos čempionato varžybose nusprendžia nerizikuoti. O tarpinio laiptelio iki šiol nebuvo. Tad nusprendėme imtis iniciatyvos ir sukurti visiems prieinamą lenktynių seriją, kuri parodytų, kurie vaikai turi daugiausia potencialo ir kad paskatintumėme juos judėti toliau“, - akademijos idėją nusakė jos įkūrėjas Edvardas Grabliauskas.
Pirmasis sezonas praėjusiais metais pranoko lūkesčius. Akademijos lenktynėse sudalyvavo daugiau nei dvi dešimtys dalyvių, ne vienas planuoja žengti į aukštesnį lygį, Lietuvos kartingo čempionatą, o norinčių lenktyniauti akademijoje skaičius auga. Akademijos veiklą globoja ir pati Lietuvos kartingo federacija, akademijos lenktynės vyksta kartu su Lietuvos čempionatu.
Kartingo dirbtuvės
Antrąjį savo sezoną „Baltic Karting Academy“ ruošiasi sutikti dar labiau patobulėjusi: padidino gokartų flotilę, veiklą perkėlė į naujas 200 kv. metrų ploto patalpas, kuriose yra gokartų sandėliavimo vieta, darbo zona keturiems mechanikams, važiuoklių lyginimo stendas ir „Dynami:t“ edukacinė zona su lenktynių simuliatoriumi.
„Mes norime mokinti ne tik važiuoti, bet ir dirbti automobilių sporte. Dirbame kartu su keliomis profesinio mokymo įstaigomis, jų studentai pas mus praktikuojasi, taip pat ši patirtis gali būti naudinga ir tėvams, kurie nori prižiūrėti savo atžalų gokartus, sekti jų progresą pasitelkiant telemetrijos duomenis“, - kalbėjo E. Grabliauskas.
Kad „Baltic Karting Academy“ sukurtų lygiavertę konkurenciją per lenktynes, visi 9,5 AG keturtakčius variklius „Briggs&Stratton“ ir CRG sportines važiuokles turintys akademijos gokartai po kiekvienų varžybų atidžiai peržiūrimi ir sutvarkomi. Įstaiga tam įsigijo modernią lazerinę įrangą gokartų rėmams matuoti, kad jie visada būtų lygūs ir užtikrintų identiškas valdymo savybes.
Juos surinkinėja, remontuoja ir lenktynių metu prižiūri pora akademijos technikų ir studentai, norintys įgauti lenktynių inžinerijos patirties. Akademijoje yra lenktynių simuliatorius, Edvardas padeda ruošti ne tik kaip lenktyniauti, bet ir kaip prižiūrėti gokartą, strategijos, taktikos paslapčių ir mokslą orientuoja tėvams: čia pramokus gokarto priežiūros, lenktynių strategijos ir psichologijos tolimesnėje karjeroje ir aukštesniame lygyje bus galima prižiūrėti savo atžalos progresą savarankiškai įsitraukiant į procesą.
Solidi įkurtuvių dovana
Įkurtuvių proga solidžią dovaną „Baltic Karting Academy“ įteikė šiuo metu aukščiausius pasiekimus Pabaltijo regione rodantis kartingo lenktynininkas Kajus Šikšnelis. Keturiolikmetis akademijai neatlygintinai padovanojo savo gokartą, kuriuo praėjusiais metais iškovojo 3-ią vietą FIA pasaulio kartingo čempionate, trečią kartą laimėjo Lietuvos kartingo čempiono titulą, nugalėjo „FIA Academy Trophy“.
„Kadangi Kajus yra pasirašęs kontraktą ir važiuoja už gamyklinę „Exprit Karting Team“ komandą, tai perleidžiame gerąją savo techniką, kad garaže nerūdytų. Perleidžiame ją „Baltic Karting Academy“, nes manau, kad tai yra pasiteisinęs projektas. Natūralu, kad su akademijos kartingais važiuojantis jaunimas pasiekę savo ribas nori išbandyti greitesnį gokartą, tai taip mes jiems suteiksime galimybę. Skatinsime daugiau jaunimo išbandyti šią techniką ir tikimės, kad taip išauginsime daugiau perspektyvių lenktynininkų“, - komentavo Kajaus tėtis Karolis Šikšnelis.
Kartingo akademija nuo šiol turės tarptautinės „OK Junior“ klasės standartus atitinkančią techniką, kurią galės išbandyti akademijos studentai.
„Baltic Karting Academy“ jau yra pasirengusi priimti svečius į naujuosius namus, organizuoti treniruočių stovyklas ir vykdyti varžybas, kurios vyksta kartu su Lietuvos kartingo čempionatu. Tačiau kada bus galima pradėti veikti, paaiškės kartu, su karantino pabaigos data.