Redakcijos rekomenduojami straipsniai
Naujienų portalo tv3.lt rekomenduojami straipsniai iš įvairių gyvenimo sričių. Tai gali būti tiek politikos, verslo naujienos, tiek išskirtiniai interviu.
Šie pokyčiai palies ne vieną: pacientams nebeleis gudrauti, tačiau kur jie pasidės – didžiulis galvosopis
Nuo šių metų įsigaliojo pokyčiai, nebeleisiantys daliai gyventojų gudrauti bei palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse gulėti dvigubai ilgiau, nei priklauso. Tiesa, tai kelia naują rūpestį – visuomenei sparčiai senėjant kaip ant mielių auga globos paslaugų poreikis, o šios įstaigos taip pat braška per siūles.
Iki šiol galiojusi tvarka numatė, kad valstybė apmokėjo 120 dienų slaugos ligoninėje per kalendorinius metus.
Banke laikyti pinigai staiga dingo: teko įrodinėti, kam priklauso sąskaitos – įspėja kitus
Ne paslaptis, kad dalis gyventojų Lietuvoje bankais bent iš dalies nepasitiki. Juos pykdo tai, kad bankams reikia mokėti papildomai, kai nori pasinaudoti savo pačių pinigais, pvz., juos pervesti ar išsigryninti. O būna ir tokių atvejų, kai prie savo pinigų klientai išvis nebegali prieiti.
Į tokią situaciją pakliuvo viena „Luminor“ banko klientė, kuri socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalijo, kad negali pasiekti nei savo asmeninės, nei verslo sąskaitų.
Visi laukė sulaikę kvapą – prabilo dingusio Jono ieškantys žmonės, ką užfiksavo
Naujųjų metų išvakarėse Biržų rajone Būginių kaime dingus 19-mečiui Jonui Maižikui bendruomenė nenuleidžia rankų ir toliau aktyviai ieško dingusio jaunuolio. Šeštadienį J. Maižiko draugai ir artimieji savo ruožtu inicijavo vaikino paieškas, o susirinkę kelios dešimtys žmonių, naudodamiesi dronais ir keturračiais mėgino surasti Vilniaus universiteto studentą. Visgi kol kas vis dar nėra aišku, kur galėtų būti dingęs jaunuolis.
Trumpui žengiant į Baltuosius rūmus – netikėtas Lietuvos žingsnis: ar tai nesužlugdys mūsų?
Gitanas Nausėda prieš kelias dienas pareiškė, jog Lietuva sieks iki 2030 metų didinti bendrą vidaus produktą (BVP) šalies gynybai iki 6 proc. Ekonomisto teigimu, tai yra nesunkiai pasiekiamas ir naudingas tikslas, tačiau apipintas ne viena galima rizika.
„Citadele“ banko ekonomisto Aleksandro Izgorodino nuomone, per ateinančius penkerius metus pasiekti iki 6 proc.
Laikote pinigus banke? Įspėja, kada nei atsiskaitysite kortele, nei išsiimsite iš bankomato
Pastaruoju metu viešojoje erdvėje vis pasirodo pranešimų apie įvairius diversijos aktus. Įtartini laivai Baltijos jūroje nutraukia interneto ir elektros kabelius, dėl to kuriam laikui sutrinka įprastas paslaugų teikimas.
Įprastai daugelis gyventojų savo pajamas gauna į sąskaitas bankuose, o už pirkinius ar paslaugas atsiskaito kortelėmis arba grynaisiais, išimtais iš bankomatų.
Išgirdusi, ką naktimis daro kaimynas, vilnietė eina iš proto: „Kažkoks košmaras“
Viršuliškių mikrorajone vieno daugiabučio gyventojai susiduria su opia problema – pusę metų kenčia nederamą kaimyno elgesį, kuris kiekvieną naktį garsiai klausosi muzikos. Gyventojai pabrėžia, kad policijos nekviečia dėl baimės likti apkaltintais melagingu iškvietimu bei teigia nesitikintys, kad baudos gavimas triukšmadarį sutramdys.
Viršuliškių g. 65 daugiabutyje gyvenanti moteris sako, kad muzika per visą namą skamba kiekvieną naktį.
Mokės visi vairuotojai? Pasakė, kaip veiks kelių apmokestinimas
Vyriausybės programoje yra 40 punktų, o tarp siūlymų – kelių fondo atsiradimas, „e-tolling“ sistemos įdiegimas ir kiti pokyčiai. Naujai išrinktas ministras pasakė, ar dėl to kiekvienas lengvojo automobilio vairuotojas privalės susimokėti už naudojimąsi valstybiniais keliais.
Protu nesuvokia, kuo užsiima gydytojai, o eilės netirpsta: išklojo, ką reikia keisti nedelsiant
Nors gyventojai nepaliauja skųstis eilėmis ir sunkiu prieinamumu pas medikus, šie pasakoja, kad dalį jų darbo apskritai sudaro ne klinikinių problemų, o biurokratinių ir socialinių klausimų sprendimas. „Įsivaizduokite, susirgęs nedarbingumo pažymėjimo ateina bedarbis, nes to reikalauja Užimtumo tarnyba, skamba kaip absurdas“, – pažymi šeimos gydytoja Alma Astafjeva.
Vairuotojams – pokyčiai: sulauksite baudos, nes tai užfiksuos matuokliai?
Nuo šių metų įsigaliojo nauja tvarka dėl vairuotojų pažymėjimo galiojimo. Štai jei automobilį vairuosite, o medicininė pažyma negalios, vairuotojo pažymėjimas taip pat nebus galiojantis.
Nuo šiol draudžiama drabužius mesti į atliekų konteinerį – vardija, kokios baudos gresia
Nuo šiol draudžiama rūbus, batus, patalynę ir kitus tekstilės gaminius mesti į bendrus atliekų konteinerius. Už tai grės iki 80 eurų bauda. Tekstilę nuo šiol reikia mesti tik į specialius konteinerius.
O nuo kitų metų konteinerių priežiūrą perims patys rūbų gamintojai ir pardavėjai. Jie privalės užtikrinti, kad net ir sumaitoti rūbai nebepakliūtų į sąvartynus. Tiesa, verslininkai pripažįsta, kad už dyką senų rūbų ir batų netvarkys.
„Absoliučiai, man yra šokas“: Žemaitaitis pratrūko po Nausėdos žodžių gynybai skirti iki 6 proc. BVP
Penktadienį prezidentui Gitanui Nausėdai pareiškus, kad Valstybės gynimo taryba (VGT) sutarė 2026-2030 metų laikotarpiu šalies gynybai kasmet skirti 5-6 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP), „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis tokio sprendimo griežtai nepalaiko. Naujienų portalui tv3.lt jis tvirtino, kad toks VGT sprendimas kelia daug klausimų ir yra nerealus. „Absoliučiai, man yra šokas“, – sakė R. Žemaitaitis.
Gyventojus įbaugino į kiemus ateinantys nelaukti svečiai – susidomėjo ir pareigūnai: „Beldžiasi naktį“
Lietuvos gyvenvietėse vėl suaktyvėjo nusikaltėliai. Kelmės rajono gyventojai praneša pastebėję įtartinus nepažįstamus asmenis, kurie naktimis šniukštinėja aplink žmonių sodybas, beldžiasi į duris. Pasitaikė ir vagysčių, nors ne visi gyventojai apie tai praneša policijai. Savo ruožtu pareigūnai ragina išlikti budriems ir dalijasi patarimais, kaip apsisaugoti.
Socialiniuose tinkluose plinta žinia, kad Kelmės r., Liolių seniūnijoje, Maironių kaime jau kelias dienas naktimis (apie 4–5 val.
Nedarbingumą galite gauti neiškėlę kojos iš namų: štai kam galioja tokia tvarka
Iškrenta ištisos šeimos, tuštėja kolektyvai, o skambučiai poliklinikose netyla – tokia dabartinė gydymo įstaigų realybė susirgimams gripu ir kitais virusais kopiant į viršų. Nors daug įstaigų pageidauja, kad pacientai gyvai atvyktų išsitirti, kuo susirgo, tvarkos numato, kad nedarbingumą dėl ligos galima gauti ir nuotoliu.
Portalas tv3.lt plačiau pasidomėjo, kas ir kokiais atvejais nedarbingumo pažymėjimą gali išduoti nuotoliu.
Gyventojai negali patikėti šių prekių kainų šuoliu po Naujųjų metų – vardija, ką išvydo lentynose
Sausio mėnesį alkoholio lentynos pirkėjus pasitinka dėl akcizo pakilusiomis kainomis, labiausiai kyla stipriųjų gėrimų kainos. Tačiau gyventojai piktinasi, kad už tą patį gėrimą vienoje parduotuvėje tenka mokėti net keliolika eurų daugiau nei kitoje.
Socialiniame tinkle „Reddit“ lietuvius nustebino stipraus alkoholinio gėrimo kainos skirtumas parduotuvėse.
Sparčiai judame epidemijos link: gydytoja įspėjo – gripas šiemet „piktas“
Šalyje toliau sparčiai auga sergamumas gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Gripas per savaitę nusinešė 5 žmonių gyvybes, taip pat 2 pacientai užgeso dėl koronavirusinės infekcijos. Gydytojai įspėja, kad sparčiai judama gripo epidemijos link.
Skelbdamas naujausius skaičius Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) nurodo, kad sergančiųjų gripu ir kitais kvėpavimo takų virusais kas savaitę tik auga.
Sausio 6–12 d. sergamumas siekė 1435,9 atvejo 100 tūkst.
Visą gyvenimą dirbo mokytoja, o skyrė vos 351 euro pensiją: nedarykite šios klaidos
Vien tik ilgi darbo metai nepadeda užsitikrinti didesnės pensijos senatvėje. Tuo įsitikino pensininkė, visą gyvenimą dirbusi mokytoja. Jai buvo apskaičiuota vos 351 euro pensija. Moteris kaltina „Sodrą“, kad ši blogai apskaičiavo išmoką. O ši vardija, kokius dokumentus būtina pateikti įgijus darbo stažo iki 1993 metų.
Portalo tv3.lt skaitytoja Rugilė pasakojo, kad jos mama visą gyvenimą dirbusi mokytoja neseniai išėjo į pensiją.
„Mama sukaupė 34 metų darbo stažą.
Siaubo filmas netoli Kryžkalnio: vidury baltos dienos uždaužė iki sąmonės netekimo
Socialiniuose tinkluose plinta žinia apie Raseinių rajone, netoli Kryžkalnio žiauriai sumuštą ir apvogtą jauną vyrą.
Apie brutalų užpuolimą pirmadienį feisbuke pranešė netoli Kelmės esančių svečių namų savininkė Ramunė Trakimavičiūtė-Abrutienė.
„Noriu įspėti. Net nežinau, kaip pradėti. Vakar (sausio 12 d., sekmadienį – red. past.) vidury dienos mūsų svečią, jaunuolį, prie Kryžkalnio šalikelėje uždaužė iki sąmonės netekimo pora vyrų, kurie esą stabdė, prašė pagalbos.
„Nuo šiandien nebeteiksiu konsultacijų rusų kalba“ – sostinės gydytoja žengė žingsnį: nebeaptarnaus rusiškai
„Visame pasaulyje gydytojai neturi mokėti rusų kalbos. Kodėl Lietuvoje šitoks pasipiktinimas?“ – svarstė vaikų gydytoja Indrė Plėštytė-Alminė po to, kai kilo ažiotažas dėl medikės apsisprendimo nebeteikti konsultacijų rusų kalba. Gydytoja socialiniame tinkle pirmadienį pranešė, jog konsultacijas rusų kalba teiks tik neseniai atvykusiems ukrainiečiams, kuriems reikalinga skubi pagalba. Kitiems rusakalbiams paslaugos bus teikiamos tik su kvalifikuoto vertėjo pagalba.
Rusijos atstovui pareiškus, kad Lietuva – jų teritorija, Grybauskaitės atsakas: „Tų grasinimų seniai nebijome“
Lietuvos žmonės atiduoda pagarbą žuvusiems Laisvės gynėjams, bet kartu ir švenčia tai, kad tauta sugebėjo apginti šalies Nepriklausomybę. Vis tik minint 1991-ųjų sausio įvykius skamba perspėjimai ir nuojautos, kad kova už laisvę dar nesibaigė. Štai ir prieš keletą dienų Rusijos Dūmos atstovas pareiškė, kad Lietuva yra Rusijos teritorija. Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad rusų grasinimų lietuviai jau nebebijo.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Nuo sausio – griežti pokyčiai dėl karo tarnybos: šiems žmonėms išsisukti nebepavyks
Sausio 10 d. paskelbtas 2025 metų karo prievolininkų sąrašas, pagal kurį į tarnybą bus pašaukta apie 3,9 tūkst. Lietuvos vyrų. Tačiau kasmet pusė iš jų nėra tinkami tarnybai, daugiausiai dėl psichikos problemų. Tiesa, dalis jaunuolių simuliuoja: meluoja apie ligas, studijas ir net klastoja dokumentus. Nors paradoksalu tai, kad savanoriai daro atvirkščiai – ne išpučia, o bando nuslėpti turimas sveikatos problemas.
Tikrina, kaip žmonės gyvena: iš pašalpų Lietuvoje pelnosi turtuoliai, kurie „varto tūkstančius“?
Nepasiturintys gyventojai gali prašyti įvairių vienkartinių ir periodinių pašalpų, kompensacijų ir kitos paramos. Vis tik žmonės pastebi, kad ne visiems prašantiems tos pagalbos iš tikrųjų ir reikia. Kai kurie gyventojai piktinasi, kad pašalpos skiriamos turtuoliams.
Portalo tv3.lt straipsnis apie gyventojų, prašančių pašalpų namų tikrinimą sulaukė daugybės skaitytojų reakcijų.
Žmonės piktinosi, kad pašalpos dalinamos visai ne tiems gyventojams, kuriems jos iš tikrųjų reikia.
Šiems pacientams – ne vieta priėmimo skyriuje: įsigaliojo pokyčiai, kurie palies kiekvieną
Su metų pradžia be kitų pokyčių sveikatos srityje įsigaliojo ir pasikeitimai dėl šeimos gydytojų darbo. Norint iš priėmimo skyrių išginti būtinosios skubios pagalbos išties nereikalaujančius pacientus Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pakoregavo ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką.
Netrukus Lietuvą pasieks sniego porcija: štai kuriems regionams klius labiausiai
Sinoptikai skelbia artimiausių dienų orų prognozę. Pranešama, kad daugelyje rajonų sekmadienį snigs.
Meteo.lt pateikia naujausią orų prognozę.
SEKMADIENĮ daugelyje rajonų sniegas. Kai kur pustys. Vėjas naktį besikeičiančios krypties, 6–11 m/s, pajūryje iki 13 m/s, dieną šiaurės, šiaurės vakarų, 8–13 m/s, pajūryje gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra naktį 0–5 laipsniai šalčio, dieną nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.
PIRMADIENĮ kai kur nedideli krituliai.
Situacija apverktina – vienų vaistų pasigenda, kiti gali brangti: ar šiemet lietuviai turės, kuo gydytis?
Dalis gyventojų skundžiasi, kad kai kurių vaistų vis dar tenka ieškoti per kelias vaistines ar net kur Lenkijoje. Be to, ten jie ir gerokai pigesni. Kiti pacientai su liūdesiu žiūri net į kaimynus, kurie turi daug daugiau prieinamų inovatyvių vaistų. Ką paruošė naujoji valdžia – ar turėsime, kuo gydytis ateinančiais metais?
Dalies vaistų trūkumo ir prieinamumo problemos ypač paaštrėjo pastaraisiais metais, kai dėl tokių kataklizmų kaip pandemija ir karas sutrūkinėjo logistikos grandinės ir pan.
Prabilo apie košmarą, ką patiria slaugytojai: ne tik baisu kur nors prisiliesti, išeini visas pradvokęs
„Reali situacija, kad atėjęs darbuotojas pripučia kambario viduryje baseiną, stato į jį kėdutę, prišildo vandens ir prausia žmonių“, – ne vienu tokiu epizodu iš slaugytojų darbo kasdienybės atvirai pasidalino K. Griniaus slaugos namų direktorė Ieva Bradulskienė.
Policija kreipiasi į visuomenę: ieško kraupaus įvykio liudininkų
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 str. 5 d.).
2024 m. gruodžio 23 d. apie 18 val. 37 min. Vilniaus r., Pagirių sen.
Naujausios tragiškos avarijos Vilniaus rajone detalės: aiškėja, kodėl įvyko susidūrimas
Tragišką avariją Vilniaus rajone ketvirtadienį Vilniaus rajone sukėlusio vairuotojo tapatybė nenustatyta iki šiol.
Policija skelbia, jog, įtariama, kad avarija įvyko todėl, kad dabar jau žuvęs lengvojo automobilio „Volvo“ vairuotojas išvažiavo į priešingą eismo juostą ir susidūrė su priešpriešiais važiavusiu vilkiku.
Per avariją žuvo nenustatytos tapatybės lengvojo automobilio vairuotojas ir kartu su juo vykusi 56 metų moteris.
ELTA primena, kad ketvirtadienį, apie 13 val. 20 min.
Pilatės degalus į automobilius brangiau? Štai kam reikėjo keisti tvarką ir didinti kainas
Nuo 2025 m. sausio 1 d. išaugo degalų kainos dėl akcizų tarifų padidėjimo, nes tokiu būdu siekiama surinkti vis daugiau lėšų šalies gynybos ir civilinės saugos stiprinimui. Šį dar visai neseniai įsigaliojusį įstatymą, jo efektyvumą ir tikrąją naudą mūsų šaliai įvertino ekonomistas Marius Dubnikovas.
M. Dubnikovas dalinosi savo įžvalgomis, jog padidinus akcizų tarifus degalams, kai kurie žmonės atkreips dėmesį į benzinu varomus automobilius ir išties bus surinkta daugiau mokesčių.
Už vietą senelių namuose – ir 2,7 tūkst. eurų: laukia ir pusmetį, bet patenka ne visi
Kai kurie vyresni gyventojai suprastėjus sveikatai nebegali savimi pasirūpinti. Neretai jų prižiūrėti negali ir artimieji, nes dirba, prižiūri savo vaikus ar mokosi. Tokiais atvejais svarstoma išeitis patikėti vyresnių žmonių priežiūrą globos namams. Vis tik į juos patekti gali ne visi ir ne visada.
Naujienų portalo tv3.lt kalbinti specialistai nurodė, kiek gali kainuoti vieta senelių namuose ir kokią sumą gali padengti valstybė iš gyventojų sumokamų mokesčių.
Už kiekvieną vizitą pas gydytoją užsienyje jau moka papildomai: Lietuva tą turėjo seniai padaryti?
Kaip vienas didžiausių sveikatos sistemos skaudulių dažnai įvardijamas per menkas jos finansavimas, lyginant su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis. Ekspertai teigia, kad esama dar neišnaudotų resursų, kaip čia pritraukti daugiau lėšų. Vienas iš kitur taikomų būdų pacientams tikrai nepatiktų – tektų pakloti dar papildomai iš savo kišenės.
Sveikatos sistemos finansavimo ir kiti klausimai trečiadienį kelti Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) organizuotoje konferencijoje Seime.
Policija ir SEB bankas perspėja klientus – žinia pasidalinkite su artimaisiais
Policija įspėja, jog elektroninėje erdvėje šiandien pastebėtas internetinių sukčių suaktyvėjimas. Kaip praneša teisėsauga, apsimesdami „SEB“ banko atstovais, apgavikai gyventojams siunčia elektroninius laiškus, kuriais siekiama išvilioti asmens duomenis ir lėšas.
Virtualus policijos patrulis socialiniame tinkle „Facebook“ įspėja apie suaktyvėjusius sukčius – apsimesdami SEB banko atstovais, piktavaliai mėgina išvilioti gyventojų asmens duomenis ir pinigus.
Giedriaus mamos istorija – įspėjimas ir pamoka visiems: masiškai plinta klastinga sukčių afera
Prarasti mažiausiai 15 tūkst. eurų, skolinimasis iš artimųjų, bandymas pasiimti paskolą – sunku patikėti, tačiau į tokias romantinių sukčių pinkles patenka kai kurie gyventojai. Pašnekovas naujienų portalui tv3.lt papasakojo istoriją, kaip jo mama, įtikėjusi, kad užsienietis ją įsimylėjo ir jam būtini pinigai, per socialinius tinklus užblokavo šeimos narius ir toliau siunčia pinigus internetiniam sukčiui.
52-erių šiaulietė kentė tol, kol nebegalėjo dirbti: šie simptomai bylojo apie užakusią kraujagyslę
Pirmą kartą Respublikinės Šiaulių ligoninės angiochirurgas Tomas Ptašinskas, asistuojant kolegai doc. dr. Donatui Inčiūrai, moderniu operaciniu metodu atliko sudėtingą dešinės rankos arterijų rekonstrukcinę operaciją. Per vieną pjūvį buvo suformuotas karotikosubkliavinis šuntas dirbtine kraujagysle (miego arteriją sujungiant su poraktikauline arterija) bei panaudojant šiuolaikišką smegenų kraujotakos monitoravimo įrangą.
Dvi savaitės bus kritinės: įspėja saugotis plintančio viruso – maža gali nepasirodyti
Nepaisant to, kad už lango vaizdas labiau gali priminti ankstyvą pavasarį, peršalimo ligų sezonas dar tik kopia į viršų. Pasak medikų, nors vyresni asmenys labiau rizikuoja susirgti sunkiai, didžiausiąją dalį sergančiųjų sudaro vaikai, kurių dalis gydomi ir ligoninėje. Sveikatos specialistai gi įspėja, kad ateinančios dvi savaitės bus kritinės – leis įvertinti susirgimų augimo mastą praėjus šventiniam laikotarpiui.
Pamatęs, kas dedasi naujai sutvarkytame kelyje Utena-Molėtai, ekspertas negalėjo patikėti: „Tikrai nedera“
Neseniai kelius Lietuvoje prižiūrinti „Via Lietuva“ pranešė, jog Lietuvoje per 2024 m. buvo sutvarkyti net 300 km valstybinės reikšmės kelių. Visgi socialiniuose tinkluose žmonės atkreipia dėmesį, kad ne visi šie pareiškimai atitinka realybę. Štai kelyje Utena-Molėtai dėl neva „sutvarkytame“ kelyje paliktų atitvarų vairuotojai vis dar turi priverstinai sumažinti greitį, kad galėtų saugiai pravažiuoti keliu.
Rastas be žinios dingęs Matuko tėvas
Antradienį gyvas ir sveikas rastas sausio 1-ąją Lentvaryje be žinios dingęs vyras, informuoja Vilniaus apskrities policija.
„Dėkojame visiems už pagalbą“, – socialiniuose tinkluose rašo policija.
Pranešama, kad šis vyras yra 2017 metais sausio 27-ąją dieną ligoninėje mirusio, viename Kėdainių daugiabučių žiauriai sumušto keturmečio Matuko biologinis tėtis.
Žemaitaitis: „Pradedu tikėti, kad Karbauskis buvo teisus“
Jeigu koalicija nesilaikys susitarimo, pavasarį „Nemuno aušra“ trauksis iš koalicijos, sako šios politinės jėgos lyderis Remigijus Žemaitaitis. Politikas siekia Seimo vicepirmininko posto, tačiau koalicijos partneriai jo duoti neskuba, mat R. Žemaitaitis yra teisiamas dėl neapykantos kurstymo prieš žydus.
Politikas tikino, kad Seimui pradėjus darbą pirminis susitarimas buvo labai aiškus – įvardytos vicepirmininkų, kanclerio, frakcijų seniūnų pavardės, už kuriuos buvo balsuojama.
Įvertino, ar byranti sveikatos sistema nenuskandins naujosios ministrės: „Pamačius programą, piestu stojasi plaukai“
Daugybės ilgalaikių skaudulių kamuojama sveikatos sistema – pavargę pacientai ir medikai – laukia pokyčių. Naujoji sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė skuba vardyti prioritetus, kaip ne tik gerins situaciją, bet ir didins atsparumą karo grėsmėms.
Štai kada sulauksite nelauktų svečių: savivaldybės tikrins, kaip gyvenate
Finansinių sunkumų patiriantys gyventojai tikisi pašalpų. Tačiau piktinasi, kad jas skiriančios savivaldybės prašosi į namus ir tikrina, kaip žmonės gyvena. Tuo metu savivaldybės teisinasi, kad įstatymai numato patikrinti gyventojų namus.
Vis tik žmonės piktinasi, kad savivaldybėms tenka atverti ne tik namų, bet ir šaldytuvų duris.
Gyventojai socialiniame tinkle dalijosi, kad norint gauti pašalpą vien užpildyti dokumentus – neužtenka.
Perspėja gyventojus: kuo skubiau susitvarkykite – galite sulaukti iki 200 eurų baudos
Nuo Naujųjų metų Lietuvos žmonių laukia pokyčiai, įsigaliojo ne vienas įstatymas. Jeigu kai kurių iš jų nebus laikomasi, tada sulauksite piniginės baudos.
Seimas dar praeitais metais, birželio mėnesį patvirtino Administracinių nusižengimų kodekso ir Aplinkos apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis baudos diferencijuojamos pagal pažeidimo mastą, daromą neigiamą poveikį aplinkai.
Moksleiviams – pokyčiai: keisis ne tik egzaminų tvarka – štai ką būtina žinoti
Nuo 2025-ųjų pokyčių sulauks ir švietimo sektorius. Keičiasi egzaminų išlaikymo riba, o stojant į aukštąsias mokyklas konkursinio balo reikalavimai bus kitokie.
Šie pokyčiai turės įtakos abiturientų pasirengimui, egzaminų laikymo procesui bei stojimo sąlygoms. Naujienų portalas tv3.lt kviečia susipažinti su naujovėmis švietimo srityje.
Egzamino išlaikymo riba
Iki 2025-ųjų brandos egzaminas buvo laikomas išlaikytu, jei mokinys surinkdavo bent 16 taškų iš 100 galimų.
Pamatę, ką daro vaikinas Vilniuje ant troleibuso, gyventojai negalėjo patikėti: nedelsdami kreipkitės į pareigūnus
Prieš kiek daugiau nei mėnesį socialiuose tinkluose išplito vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas neįprastas būdas keliauti viešuoju transportu – jaunas vaikinas sugalvojo pasivažinėti įsikibęs į troleibuso galą.
Įrašę pamatę žmonės teigia, kad iki nelaimės trūksta itin nedaug, o policija komentuoja, kad už tokį elgesį „zuikiai“ gali sulaukti ir baudų.
Bankai įspėja klientus: to nepadarę, pinigais naudotis negalėsite
Iš karto po Naujųjų šalies komerciniai bankai kreipiasi į savo klientus ir prašo atnaujinti savo duomenis.
To nepadarius, po kurio laiko bankai gali gerokai apriboti arba ir visiškai sustabdyti bankinių paslaugų teikimą – pavyzdžiui, stabdyti mokėjimus ar įšaldyti sąskaitą.
Be kita ko, prireikus, bankai informacija apie klientus dalijasi su valstybės institucijomis – pavyzdžiui, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.
Be žinios dingusios Aldonos artimuosius pribloškė pokalbis telefonu: meldžia žmonių pagalbos
Gruodžio 31-osios rytą Vilniuje paslaptingomis aplinkybėmis dingo 63-ejų Aldona Jasiūnienė. Artimieji teigia, kad prieš išeidama ji pasakė vyrui planuojanti pasivaikščioti. Tačiau vėliau, bandant susisiekti su A. Jasiūniene telefonu, atsiliepęs nežinomas vyras pasakė, jog rado moters telefoną daugiabučio laiptinėje. Moteris kol kas nerasta, o jos buvimo vieta lieka nežinoma.
Socialiniuose tinkluose išplito pagalbos prašymas, kuriame nurodoma, jog gruodžio 31 d. 9 val.
Lenkijos orų modeliai rodo – link Lietuvos artėja pūga, užklups snygis: šiems regionams klius labiausiai
Remiantis Lenkijos orų modeliais, ketvirtadienį, sausio 2 d., Lietuvoje daugelyje vietų numatomi gausūs krituliai, praslinksiantys bene per visą Lietuvą. O penktadienį jau galimos ir stipresnės pūgos, vėjas dalyje Lietuvos gali siekti 25-26 m/s.
Lenkijos orų radarai rodo, kad sausio 2 d. vyraus gausi sniego kaita. Per visą dieną turėtų praslinkti per didžiąją dalį Lietuvos.
Nuo 14 val. ims gausiai snigti ties Klaipėda ir Šiauliais. Ties 16 val.
Gyventojus filmuos ne tik gydymo įstaigose, bet ir namuose ar gatvėje
Paskutinę praėjusių metų dieną Sveikatos apsaugos ministerija registravo įsakymo projektą dėl vaizdo ar garso stebėjimo ir įrašymo tvarkos, teikiant gydymo paslaugas ne gydymo įstaigose.
Patvirtinus naują tvarką, prie drabužių pritvirtintomis kameromis ar kitomis priemonėmis gydytojai jus galės įrašinėti bet kur – taip pat ir namuose.
Esą tokie vaizdo ar garso duomenys bus tvarkomi siekiant užtikrinti pacientų ir sveikatos priežiūros specialistų saugumą.
Vairuotojai pyksta dėl įsigaliojusios naujovės kelyje: „Valstybei pinigėlių reik“
Šalyje vairuotojo pažymėjimą turi daugiau nei pusantro milijono gyventojų. Tačiau nuo sausio 1 d. daugiau nei 70 tūkstančių vairuotojų neteks teisės vairuoti, nes laiku nepasitikrino sveikatos. „Regitros“ duomenimis, dažniausiai sveikatos nepasitikrina senyvo amžiaus vairuotojai ir jaunimas iki 30 metų. Tokią žinią išgirdę gyventojai plūsta valdininkus, esą valstybė iš gyventojų, versdama tikrintis sveikatą, bando pasipelnyti.
„Sveiki, gal kas į Rusiją ar Baltarusiją važiuoja?“ – specialistai griebiasi už galvos, kas vyksta su vaistais
Dalis lietuvių vaistus gabenasi iš Rusijos ar Baltarusijos. Vienus traukia žemesnės kainos, kiti įsitikinę, esą preparatai iš ten „stipriau veikia“. Tačiau neteisėtas vaistų gabenimas gali užtraukti ne tik nuobaudas, bet ir sveikatos problemas. Tik tai, panašu, nei vartotojų, nei „tiekėjų“ neatgraso – pastarieji susimoka baudas ir toliau traukia iš po skverno neaiškios kilmės vaistus.
Šiemet – pokyčiai dėl receptinių vaistų: štai kaip keisis išrašymo tvarka
2025 m. pasikeitimai pacientų laukia ir dėl receptinių vaistų išrašymo. Kaip nurodo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), planuojama, kad nuo antro pusmečio bus sudaryta galimybė vaistus pratęsti ilgiau nei pusmečiui, bet ne ilgiau kaip metams.
Šiuo metu kompensuojamuosius vaistus gydytojas gali paskirti ne ilgiau kaip pusmečiui. Šiemet gi numatyta galimybė, kad vaistai galės būti išrašomi 6–12 mėnesių laikotarpiui.
Svarbu žinoti: štai kokios naujovės 2025 m. pacientų ir medikų laukia sveikatos srityje
Nauji metai kaip visada atneša ir pokyčių sveikatos apsaugos sistemoje. Pacientams žadamas geresnis patekimas pas gydytojus, nauji kompensuojami tyrimai. Naujovės taip pat laukia ir medikų bendruomenės.
Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, kokie svarbiausi pokyčiai laukia 2025 m.
Dėl krūties vėžio galės pasitikrinti daugiau moterų
Nuo 2025 metų profilaktiškai pasitikrinti dėl krūties vėžio galės moterys nuo 45 iki 75 metų. Šis pokytis papildomai pareikalaus apie 3,5 mln.