• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Verslo atstovai sako neprieštaraujantys, kad Sausio 13-oji būtų paskelbta valstybine švente ir taptų nedarbo diena, tačiau su sąlyga, kad būtų naikinama kita tokia diena, pavyzdžiui, gegužės 1-oji, lapkričio 2-oji, Joninės arba Žolinė. 

Verslo atstovai sako neprieštaraujantys, kad Sausio 13-oji būtų paskelbta valstybine švente ir taptų nedarbo diena, tačiau su sąlyga, kad būtų naikinama kita tokia diena, pavyzdžiui, gegužės 1-oji, lapkričio 2-oji, Joninės arba Žolinė. 

REKLAMA

Šį Seimo pirmininko Sauliaus Skvernelio siūlymą ketinama svarstyti ir Trišalėje taryboje. 

Asociacijos „Investors' Forum“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė BNS teigė, jog jau ir dabar yra nemažai laisvų dienų, todėl norint paskelbti dar vieną reikėtų vieną ir panaikinti. 

„Jeigu vieną paskelbsime, o kitą naikinsime, tai tada taip. Gal verčiau Sausio 13-ąją paskelbti tokia negu gegužės 1-ąją. Su Vėlinių dviem dienom perlenkėm lazdą“, – BNS sakė R. Skyrienė. 

„Iš vasaros kažkaip nesinori naikinti – tegu žmonės pasidžiaugia gamta, todėl labiau žiūriu į žiemines datas. Daugiau nematyčiau. Arba Joninės... Kodėl Joninės, o ne Antaninės?“ – pridūrė ji. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak asociacijos vadovės, turint daug laisvų dienų ir dar tėvadienius nevertėtų kalbėti ir apie keturių darbo dienų savaitę: „Ypač tie, kurie vaikus augina ir dirba, daug laisvo laiko turi“.   

REKLAMA

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis BNS sakė taip pat pritariantis idėjai Sausio 13-ąją skelbti valstybine švente, o tuo pačiu ir nedarbo diena, tačiau su sąlyga, kad būtų naikinamas kitas laisvadienis.  

Pasak jo, svarstant galimybę skelbti naują valstybinę šventę yra puiki proga revizuoti tokias šventes ir atsisakyti bent vienos dienos, įtrauktos į šį sąrašą dėl siaurų politinių priežasčių ir neatspindinčios plataus visuomenės, darbdavių ir darbuotojų intereso.    

REKLAMA
REKLAMA

„Tos nedarbo dienos turi būti tikrai prasmingos ir svarbios visai visuomenei ir Sausio 13-oji tokia yra. Bet mes manome, kad yra privalu įvertinti ir tas dienas, kurios jau yra nedarbo. Pirmiausia kalbu apie lapkričio 2-ąją“, – BNS teigė A. Romanovskis. 

Pasak jo, tokia korekcija neturėtų neigiamo poveikio ekonomikai, bet turėtų teigiamą poveikį politinei ir pilietinei savimonei: „Suprantu gegužės 1-osios svarbą tam tikrai visuomenės daliai ir nebūsiu tas, kuris siūlytų atsisakyti gegužės 1-osios.“ 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 A. Romanovskis pabrėžė, kad konfederacija šį klausimą siūlys svarstyti Trišalėje taryboje: „Siekiant rasti platų sutarimą“.  

Darbo kodekso pataisą, kuria siūloma įteisinti Sausio 13-ąją valstybine švente ir nedarbo diena ją išbraukiant iš atmintinų dienų sąrašo, Laisvės gynėjų dienos išvakarėse įregistravo S. Skvernelis.

Prezidentas Gitanas Nausėda šį siūlymą pavadino rimtu ir svarstytinu. Pasak jo, Sausio 13-oji yra natūrali Kovo 11-osios tąsa, jos paskelbimas nedarbo diena suteiktų galimybę visiems piliečiams deramai paminėti šią dieną bei jos svarbą.

REKLAMA

Tuo metu premjeras Gintautas Paluckas sako, kad reikalinga diskusija, kurios šventinės dienos galima būtų atsisakyti. Jis mano, kad gegužės 1-ąją minima Tarptautinė darbo diena yra svarbi.

Lietuva šiuo metu turi 15 švenčių dienų, tačiau iš jų trys šventės būna tik sekmadieniais: Velykos, Motinos ir Tėvo dienos. Skaičiuojant be šventinių sekmadienių ir šeštadienių Lietuva kasmet turi 12 švenčių dienų. 

tv3.lt

Pasiūlyčiau darbdaviam nepaspringt pinigais. Jeigu taip pelno norisi, tai galit patys vieną dieną už darbuotojus padirbėt, o ne krėsluose inteligentus vaidint
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų