Lietuvos (3/2) 3x3 krepšinio rinktinė Paryžiaus olimpinėse žaidynėse laimėjo trečią kartą iš eilės ir užsitikrino vietą pirmajame šešetuke. Penktadienio popietę lietuviai 21:16 įveikė Kinijos (1/4) krepšininkus.

17

Pirmuosius taškus įmetė E.Džiaugys. Netrukus varžovą po krepšiu išmaudęs A.Pukelis didino pranašumą 2:0. A.Pukelis tolimu metimu didino skirtumą 4:0. Dar vienas lietuvių tolimas metimas leido pirmauti 6:1, o vėliau pridėtas ir vienas taškas - 7:1.

Gerai savo kūną išnaudojęs ir tvirtai ant kojų stovėjęs G.Matulis trečiąją žaidimo minutę didino pranašumą 8:1. Po kelių akimirkų rezultatas tapo 10:2. A.Pukelio ir E.Džiaugio iniciatyva Lietuva toliau išlaikė saugų pranašumą. Priešpaskutinę minutę kinai priartėjo iki trijų taškų 19:16, tada rungtynes uždarė tritaškį pataikęs Š.Vingelis.

„Anksti ryte mačas, tai žinote, koks tas poilsis. Buvo svarbus mačas, nes pralaimėjus būtų buvę sudėtingiau. Pradžia gera, paskui šiek tiek paleidome, bet šiaip kontroliavome rungtynes. Tad viskas gerai, tiesiog kartais vėl klaidų įsivėlė ar nepataikėme savo metimų.

O jie įmetė sunkius metimus, bet mes padarėme tai, ką ir turėjome“, – po pergalės sakė rinktinės treneris Dainius Novickas.

„Žinojome, kad jie nemėgsta spaudimo, tad stengėmės tuo ir pasinaudoti, žaisti fiziškiau, greitai, išnaudoti mūsų privalumus“, – pridūrė jis.

Tris pergales iš eilės iškovoję lietuviai šiuo metu labai pegerino savo pozicijas. Nors, pasak, trenerio, kol kas jie žiūri tik į artimiausias rungtynes.

„Nelabai šiuo metu skaičiuojame, žiūrime tik vieną mačą į priekį. Po mačo su Nyderlandais turėsime laisvą dieną. Nes jaučiasi nuovargis ir man, tuo labiau žaidėjams. Jei laimine šiandien po laisvadienio galime pakovoti dar su serbais dėl antros vietos ir papildomo laisvadienio. Jei pralaimėsime, stengsimės kuo aukštesnę vietą užimti. Rungtynės po rungtynių“, – sakė jis.

Šiandien D.Novickio auklėtiniai po pietų taip pat susitiks su Nyderlandų rinktine, rungtynės prasidės 14:35 valandą.

„Užsisakėme makaronų, eisime pasivaikščioti, ištiesime kojas, fizinio rengimo treneris padės atsistatyti. Paskutinis mačas šiandien, ryt laisva, tai iki galo“, – apie tai, ką galima padaryti per trumpą pertraukėlę, sakė rinktinės treneris.