Verslininkai varsto Ekonomikos ir inovacijų ministerijos duris po JAV prezidento Donaldo Trumpo paskelbtų muitų europietiškoms ir daugybės kitų šalių prekėms. Regėdami gresiančius sunkumus Lietuvos įmonėms ir visai šalies ekonomikai, verslo organizacijų lyderiai dar garsiau reikalauja valdančiųjų stabdyti mokesčių reformą, o svarbiausia – atsisakyti planų didinti pelno mokestį ir progresinius gyventojų pajamų mokesčius.
„Ekonominio, muitų karo metu didinti mokesčius yra visiška pražūtis. Mūsų lūkestis, kad situacijos rimtumas bus suvoktas ir politikų, ir bet koks mokesčių didinimas, kuris kenks Lietuvos ekonomikos augimui, bus atidėtas“, – kalbėjo Verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.
„Šita reforma žalinga, verta būtų ją atidėti, pasvarstyti. Tikėjomės didelės komunikacijos su Vyriausybe, kuri buvo žadėta pradžioje prieš 3 mėnesius, kol kas mes jos neturim“, – antrino Pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.
Pažadų negana
Išklausęs verslo organizacijų nerimą ir pažadėjęs valstybės paramą nuo muitų karo galinčioms nukentėti įmonėms, ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas žada toliau tartis dėl galimų mokesčių korekcijų.
„Prasidės dialogas su verslo asociacijomis apie mokestinius pakeitimus, sudėtine dalimi bus kalbama apie tai, kokią įtaką jie turės ekonomikos augimui. Tuomet, to dialogo metu, galėsime svarstyti, kokie mokesčių pakeitimai labiausiai stabdo, kokios alternatyvos, kokie yra valstybės poreikiai, kuriuos reikia patenkinti“, – tikino ministras.
Tačiau verslui tokių pažadų negana. Regėdami būsimą didesnę mokesčių naštą, jie reikalauja ir biudžetinių įstaigų darbuotojus susiveržti diržus ir daugiau dirbti.
„Pasigendame aiškaus plano, kaip valstybė pasirengusi susimažinti savo lėšas, optimizuoti, efektyvinti savo veiklą, kad papildomas sutaupytas lėšas galėtume skirti gynybos reikmėms. Turi būti dialogas, įsipareigojimai ši abiejų pusių, o visi mokestiniai pakeitimai apsvarstyti, išdiskutuoti, ekonomiškai pagrįsti“, – kalbėjo asociacijos „Vienaragiai LT“ prezidentė Gintarė Verbickaitė.
„Leiskite uždirbti gynybai, kurti, kelti atlyginimus, investuoti Lietuvoje. Tokiu būdu kils ne tik finansavimas gynybos, kartu kils pensijos, atlyginimai, gerės pragyvenimo lygis“, – antrino Investuotojų forumo atstovas Vytautas Šilinskas.
Ragina negąsdinti
Verslininkai reikalauja skubaus susitikimo ir su premjeru Gintautu Palucku. Šis tokio susitikimo neatsisako, tačiau ragina verslą atsisakyti gąsdinimų retorikos.
„Dėl muitų, siūlomų iš Europos Sąjungos pusės, jie dar ruošiami. Gali būti, pereisime į derybas dėl muitų. Poveikis dar neapibrėžtas, pagal pirminius skaičiavimus ir išimtis, kurias ruošiasi taikyti JAV, poveikis būtų nominalus, minimalus. Nereikia gąsdintis nei vienai pusei. Nei mūsų gąsdinti galimais ekonomikos sustojimais, nei mes ruošiamės gąsdinti ar kažką drastiško daryti verslo atžvilgiu“, – teigė Ministras Pirmininkas.
Prezidentas Gitanas Nausėda taip pat mėgina raminti verslininkus, kad nauji mokesčiai įsigalios dar tik po metų ar dvejų.
„Kol kas dar sunku pasakyti, kaip baigsis šitie pasiūlymai dėl muitų. Mokesčių pakeitimai įsigalios tik nuo kitų metų pradžios, svarstome visas galimybes. Tačiau kartoju, kad mokesčiai turi būti tokie, jog neslopintų ekonomikos plėtros, būtų socialiai teisingi. Kurie uždirba daugiau – mokėtų daugiau, bet ne daugiau mokėtų tie, kurie uždirba mažai“, – sakė šalies vadovas.
Kalbėdamas apie Vyriausybės ruošiamą nekilnojamojo turto mokestį, prezidentas primygtinai siūlo įvesti bent 50 tūkstančių eurų būsto vertės neapmokestinamąjį dydį ir lengvatą pirmajam būstui, ir žada, kad tokiu atveju labai didelei daliai žmonių nekilnojamojo turto mokestis bus simbolinis.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:
















































































































































































































































Teisingai ten apie jį pasakė auksiniuose svogūnuose
n