Metų pabaigos šventes lietuviai mini ne tik su artimaisiais, bet ir su kolegomis. Didžiųjų šalies įmonių vaišių stalas šiemet bus turtingesnis nei pernai.
Su krize iš Lietuvos po truputį traukiasi ir beribis taupymas. Lietuvos bendrovės pernai itin karpė metų pabaigos šventėms skirtus biudžetus, o šiemet darbuotojų vakarėliams ar dovanėlėms pinigų skaičiaus nebemažins arba skirs šiek tiek daugiau.
Dovanos kalakutus
Naftos perdirbimo įmonė „Orlen Lietuva“ šiemet savo darbuotojus džiugins labiau negu pernai, vyks kasmetiniai vakarėliai darbuotojams, specialūs renginiai jų vaikams. Kiekvienas iš 2,5 tūkst. darbuotojų gaus ir ypatingą dovaną.
„Pas mus bus labai daug renginių, ir, kaip kiekvienais metais, tradiciškai darbuotojai gauna dovanėlę – mažiausiai 5 kilogramų sveriantį kalakutą“, – sakė AB „Orlen Lietuva“ atstovas spaudai Jacekas Janas Komaras. – Be to, organizuojame renginius ir darbuotojams, ir jų vaikams – šventes su Kalėdų Seneliu ir panašiai.“ Renginius bendrovė organizuos bendradarbiaudama su Mažeikių rajono Savivaldybės kultūros centru.
Pašnekovas patikino, kad bus stengiamasi, jog renginiuose galėtų dalyvauti visose pamainose dirbantys darbuotojai. „Biudžetas yra didesnis nei praėjusiais metais, – teigė J.J.Komaras. – Mums šios šventės yra be galo svarbios, tai yra darbuotojų lojalumo skatinimas. Specialistai yra didžiausias mūsų turtas.“
Palepins nuolaidomis
„Maximos“ prekybos tinklas šiemet švenčių organizavimui ir darbuotojų dovanoms skirs tiek pat lėšų, kiek ir pernai. Darbuotojai turės galimybę tinklo parduotuvėse apsipirkti pigiau nei įprastai.
„Visiems įmonės darbuotojams įteikiamos simbolinės dovanėlės – saldainiai, arbata ir panašiai, – teigia „Maxima LT“ Įvaizdžio ir komunikacijos departamento direktorė Lina Muižienė. – Šventiniu laikotarpiu mūsų darbuotojai prie jau turimos nuolatinės 5 proc. nuolaidos gauna papildomą nuolaidą apsiperkant mūsų parduotuvėse. Tokiu būdu mūsų darbuotojai gali šventinį stalą paruošti bei dovanas artimiesiems įsigyti patirdami mažiau išlaidų. Taip pat dovanomis nudžiuginame mūsų įmonės darbuotojų vaikus, kurių amžius – iki 12 metų.“
Prieš pusmetį šventėms pradėjusi ruoštis bendrovė organizuos ir Kalėdų vakarą, kuriame dalyvaus apie 800 „Maxima LT“ darbuotojų iš visos Lietuvos. Organizuodama šį renginį bendrovė kreipsis į profesionalius renginių organizatorius.
Anot L.Muižienės, Kalėdų renginys yra dalis įmonės tradicijų, o dėmesys darbuotojams svarbiomis progomis būtinas kiekvienai bendrovei.
„Tai geras būdas stiprinti darbuotojų motyvaciją ir lojalumą įmonei“, – mano prekybos tinklo atstovė.
Švęs, bet kukliai
Pernai nemažai įmonių šventinių renginių buvo visiškai atsisakę. Šiemet, nors ekonominė padėtis kiek pagerėjo, dalis kompanijų neskuba išlaidauti. Viena didžiausių avalynės parduotuvių tinklus valdančių įmonių „Armitana“ šventes paminės tik simboliškai.
„Anksčiau darydavome šventinius renginius, tačiau pastaruosius kelerius metus jau nebe. Šiemet surengsime bendrus pietus ar vakarienę, simboliškai apsikeisime dovanėlėmis, ir tiek“, – teigė „Armitana“ personalo vadovė Jolita Skamaročienė. Šiemet bendrovė skirs panašiai lėšų, kiek ir pernai.
„Lietuvos dujų“ atstovė spaudai Sigita Petrikonytė-Jurkūnienė patikino, kad pernai bendrovė buvo atsisakiusi bet kokio švenčių paminėjimo, tačiau šiemet planuoja kukliai atšvęsti.
„Pernai pas mus nebuvo jokių vakarėlių. Šiemet apklausėme kolegas kitose bendrovėse – lyg ir visi jaučia atsigavimą ir daug kas švęs, tad galbūt surengsime nedidelį vakarėlį. O pernai visai neminėjome“, – teigė pašnekovė.
Užsakymų daugėja
Renginių organizatoriai teigia, kad nors šiemet į juos kreipiasi žymiai daugiau įmonių, dauguma nori švęsti itin taupiai ir labai derasi dėl kainų. „Palyginti su pernai, užsakymų gerokai daugiau. Turbūt įmonių veikla jau stabilizavosi ir jos gali anksčiau numatyti, kiek lėšų galės skirti šventėms“, – sako renginius organizuojančios bendrovės „Concept events&media“ generalinis direktorius Tadas Rimdžius.
Anot jo, pernai buvo ypatinga padėtis – daug įmonių į renginių organizatorius kreipėsi gana vėlai, nes iki paskutinės akimirkos nežinojo, kiek galės skirti šventėms, o biudžetai buvo labai apkarpyti: „Paskutinę akimirką jau nebeužsako, tačiau nėra ir taip, kaip prieš 4-5 metus, kai vietą rezervuodavo dar vasarą."
Pasak pašnekovo, šiemet į „Concept events&media“ dėl metų pabaigos švenčių organizavimo kreipėsi apie 40 proc. daugiau susidomėjusių bendrovių. Tiesa, dauguma jų šventėms skiria nedaug lėšų. „Švenčia minimaliai. Pirmas dalykas, ką norėčiau išskirti, yra tai, kad dėl konkurentų kainos pernai yra sumažintos iki minimumo ir visi klientai tikisi, kad tokios ir liks, bei labai derasi“, – sakė bendrovės vadovas.
„Ieškoma efektyviausio sprendimo. Kad už protingą kainą gautų ir atitinkamą pramogą. Tai geras dalykas, nes prieš kelerius metus įmonės buvo išlepusios ir tenorėjo išsiskirti“, – teigė T.Rimdžius. Pasak jo, šiais metais keičiasi ir renginių tematika.
„Praėjusiais metais populiariausi buvo teminiai vakarėliai, o šiemet šventės neutralesnės, paremtos vidiniais resursais, pavyzdžiui, įteikiami įmonės apdovanojimai, – pasakojo T.Rimdžius. – Bet kokiu atveju šiemet įmonės švęs gana kukliai. Net didžiausių įmonių biudžetai šventėms apkarpyti keliasdešimt procentų“, – apibendrino pašnekovas.
Ką dovanoti kolegoms?
Kalėdų dovanos bendradarbiams neturi būti brangios, nes kolega lieka įpareigotas jums dovanoti lygiavertę dovaną. Optimali suvenyro kaina – iki 15 litų.
Kolegoms galima dovanoti vienodus suvenyrus, tarkime, eglės žaisliukus. Jie gali būti skirtingų spalvų, kad kiti neįtartų, jog nutarėte sutaupyti ir pirkote didmeninėje mugėje.
Jeigu manote, kad panašūs suvenyrai – pernelyg nuobodu, rinkitės įvairias maždaug tiek pat kainuojančias dovanas.
Sudarydami dovanų sąrašą nepamirškite įsigyti keletą papildomų niekučių. Galbūt jus netikėtai pasveikins žmogus iš kito skyriaus ir atsarginė dovana labai pravers.