Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultetas ir farmacijos specialistams skirtas žurnalas „Farmacija ir laikas“ jau septintąjį kartą išrinko ir apdovanojo geriausius šalies vaistininkus. Rinkimų finale dalyvavo net 13 skirtingų vaistinių tinklų vaistininkų, kurių keletas buvo apdovanoti platinos, aukso, ir sidabro medaliais.
Kiekvienais metais „Metų vaistininko“ rinkimuose dalyvaujantys farmacijos specialistai būna vertinami pagal jų profesinę patirtį, kokybiškos farmacinės paslaugos suteikimą pacientams, bei švietėjišką veiklą, tačiau visi metai išsiskiria ir papildomais pagrindiniais kriterijais. Šiemet buvo atsižvelgiama į vaistininko, kaip sveikatos patarėjo vaidmenį visuomenėje.
Tarp geriausių Lietuvos vaistininkų, sidabro medaliu įvertinta buvo ir vaistininkė iš Alytaus Asta Krušnienė. Anot jos, toks įvertinimas farmacijos specialistų bendruomenėje jai yra labai reikšmingas ir parodo, kad einama teisingu keliu.
Būtina gilintis į pacientus
Jau 27 metus vaistininke dirbanti Asta prisipažįsta, kad medicinos sritis ją traukė dar besimokant mokykloje – sveikatos priežiūra jai visada siejosi ne tik su pagalba tiems, kam jos labiausiai reikia, bet ir su didele nauda bendram visuomenės sveikatingumui ir gerovei. Farmacijos studijos jai pasirodė geriausias pasirinkimas dėl galimybės suderinti aistrą mokslui, chemijai ir medicinai bei norą padėti žmonėms.
„Vaistininko profesija neapsiriboja vien žiniomis apie vaistų ir kitų preparatų vartojimą bei galimus šalutinius poveikius. Šiame darbe kasdien reikia nuolatinio bendravimo, įvairių situacijų ir emocijų valdymo – juk į vaistinę užsuka ir sunkias diagnozes išgirdę pacientai, taip pat turintys įvairių baimių, abejonių, įsitikinimų.
Tokiais atvejais vien teorijos ir mokslinio išprusimo nebepakanka, tačiau man asmeniškai labai padeda įgytos psichologijos, konfliktų valdymo žinios“, – pasakoja vaistininkė.
Anot jos, kiekvienas vaistininkas turi mokėti apsišarvuoti kantrybe, gebėti įsiklausyti į paciento sveikatos istoriją ir negalavimus bei juos išanalizuoti. Empatija, stiprus atsakomybės jausmas, greita reakcija ir mokėjimas suvaldyti emocijas – taip pat dideli privalumai, rašoma pranešime spaudai.
Ne tik vaistininkė, bet ir šaulė
Vaistininkė atskleidžia, kad minėtų savybių jai prireikia ne tik kasdieniame darbe, bet ir šaulės-gelbėtojos pareigose, Lietuvos šaulių sąjungos Karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės veikloje.
A. Krušnienė pažymi, kad prieš dvejus metus prisijungusi prie Šaulių sąjungos ji sužinojo, jog karininkas, kurio vardu pavadinta rinktinė, taip pat dirbo vaistinėje ir buvo provizorius.
„Prisijungimas prie Lietuvos šaulių sąjungos veiklos man padeda įprasminti savo profesinę veiklą ne tik vaistinėje, bet ir taktinių pratybų, visuomeninių renginių metu.
Manau, kad patriotiškumas, meilė gimtajai šaliai ir jos žmonėms visapusiškai atitinka ne tik šaulių ideologiją, bet ir patį vaistininko, kaip sveikatos patarėjo, pašaukimą. Juk mes ir esame tie, dažnu atveju netgi pirmieji, sveikatos priežiūros specialistai, į kuriuos kreipiasi vietos bendruomenė“, – pažymi A. Krušnienė.
Vaistininkė-šaulė priduria, kad gautas sidabro medalio apdovanojimas jai yra tarsi paskatinimas ir toliau dalinti savo žinias bei sukauptą patirtį ne tik vaistinėje, bet ir už jos ribų.
Pasak A. Krušnienės, vaistininko kelias ir profesija nesibaigia vakare užvėrus vaistinės duris – kuo daugiau šios profesijos atstovų prisidės prie visuomenės ugdymo sveikatos temomis, tuo labiau žmonės atsivers įvairioms galimybėms gerinti savo savijautą.
2020 metais „Metų vaistininko“ titulą pelnė minėto vaistinių tinklo vaistininkas Rimvydas Blynas, 2021 metais nugalėjo to paties tinklo vaistininkė Virgilija Bečelytė, 2022 metais – Jūratė Cijunaitienė, o 2023 metais aukso medalį pelnė vaistininkė Justina Metlovienė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!