Indianoje gyvenanti moteris, kuri už 20 000 JAV dolerių nusipirko savo močiutės-kaupikės namą, kad išgelbėtų jį nuo konfiskavimo, papasakojo, ką rado viduje ir kaip stengiasi paversti jį nuostabiais namais savo šeimai.
Brandy Hagewood pasakojo portalui Realtor.com®, kad trijų miegamųjų namą Angoloje, Indianos valstijoje, ji įsigijo 2022 m. gruodį, kai jos močiutė Marian buvo perkelta į slaugos namus, rašo nypost.com.
Pagal valstijos įstatymus, kai asmuo perkeliamas į slaugos įstaigą, valstybė perima jo turtą, o jam mirus parduoda jį aukcione. Mariana pasiteiravo, ar galėtų įsigyti močiutės namus, kad valstybė jų neatimtų.
Negalėjo susitaikyti su mintimi
B. Hagewood, kurią užaugino močiutė ir kuri didžiąją dalį vaikystės praleido jos namuose, negalėjo susitaikyti su mintimi, kad gali juos prarasti. Ji ir jos sužadėtinis priėmė sprendimą namą įsigyti už 20 000 JAV dolerių.
Močiutė mirė 2023 m. rugpjūtį, o 2024 m. pradžioje B. Hagewood ir jos šeima pradėjo tvarkyti namą. Ji tikėjosi sugrąžinti jam jaukią ir šiltą aplinką, kokią prisiminė iš vaikystės.
„Mano mama buvo narkomanė ir jos niekada nebuvo šalia, todėl močiutė mane augino kaip dukrą. Ji buvo mano geriausia draugė, – portalui Realtor.com pasakojo moteris. – Augau močiutės namuose, ir tai buvo nuostabi vieta. Turėjome kiaulių, triušių, meškėnų ir įvairiausių augintinių. Dauguma mano laimingų prisiminimų susiję su tais namais.“
Tačiau nusipirkus namą moteriai nebeliko pinigų jį pertvarkyti.
Savo „GoFundMe“ puslapyje ji aiškina, kad dabar negali sau leisti sumokėti už šiukšlių konteinerius.
„Namuose vienas kambarys yra pilnas šiukšlių maišų, kuriuos reikia išmesti į konteinerį, – rašė ji. – Tačiau šiukšlių konteinerio nuoma kainuoja nuo 600 iki 1 200 dolerių. Šiuo metu negaliu sau to leisti.“
Pasak B. Hagewood, paaukotos lėšos bus skirtos šiukšlių konteineriui įsigyti ir valymo išlaidoms padengti. Likę pinigai bus skirti pertvarkymui ir sąskaitoms apmokėti. „Laikai visiems sunkūs, todėl jei negalite aukoti, nieko baisaus, bet jei galite ir norėtumėte padėti man išgelbėti močiutės namus, būčiau be galo dėkinga“, – pridūrė ji.
Moteris socialinėje žiniasklaidoje aprašo visus darbus, susijusius su namais, ir sako, kad tikisi, jog dalydamasi savo istorija ji skleidžia vilties žinią visiems kaupikams.
Kaupti daiktus pradėjo po netekties
„Močiutė ne visada buvo kaupikė, anksčiau tai buvo gražūs, švarūs namai, – pasakojo ji portalui Realtor.com. – Ji buvo dosniausias žmogus, kokį tik esu pažinojusi. Ji praleido šiame name didžiąją savo gyvenimo dalį ir mylėjo jį labiau už viską“.
Močiutė pradėjo kaupti daiktus 2010 m., kai mirė jos vyras, prisimena moteris. Šeimos nariai daug kartų bandė padėti jai išvalyti ir sutvarkyti namus – deja, nesėkmingai.
„2010 m. mirus mano seneliui, prasidėjo kaupimas, – sakė B. Hagewood. – Mes ne kartą bandėme padėti išvalyti namus, bet viskas baigdavosi lygiai taip pat. Per COVID-19 karantiną jos sveikata ėmė blogėti, teko amputuoti galūnę, todėl ji nusipirko mažytį namelį ir pasistatė jį sklype, o didysis namas tapo negyvenamas.“
Pasak moters, močiutė labai nenorėjo keltis į slaugos namus. Ji norėjo nugyventi likusias dienas savo name. Ji gyveno pas kitus šeimos narius ir pas anūkę, kad tik išvengtų globos namų.
B. Hagewood jau sutvarkė svetainę, miegamuosius ir terasą. Daug daiktų buvo išmesta į konteinerius.
„Dar turiu užbaigti virtuvę, skalbyklą ir garažą, – sako ji. – Noriu patalpas ištuštinti, kad galėčiau įvertinti žalą. Darbai užtruko, nes mano partneris dirba daug viršvalandžių, kad padėtų mums išsilaikyti, o aš turiu tris vaikus.“
Galutinis jos tikslas – gyventi ten su savo vaikais.
„Tikiuosi, kad patį namą bus galima išgelbėti ir mes galėsime jį tiesiog pertvarkyti, – sako B. Hagewood. – Jei ne, turėsime sklype statyti naują. Bet kokiu atveju turėsiu parduoti dabartinį savo būstą, nes trūksta lėšų.“
Ji priduria, kad gerai jaučiasi atkreipdama dėmesį į kaupimą ir psichikos ligas bei didindama sąmoningumą, nes dažnai kaupikai ir jų šeimos nariai jaučia didelę gėdą.
„Noriu pasakyti žmonėms, kad jie nėra vieniši. O jei mano paskyra „TikTok“ tinkle ir toliau populiarės, norėčiau padėti kitiems nemokamai išvalyti namus, – sako ji. – Nes tai toks užburtas ratas, iš kurio sunku ištrūkti, ir jei galėsiu padėti bent vienai šeimai, bus verta.“