Socialiniuose tinkluose Karoliniškių gyventojai pasidalijus nugaišusių graužikų nuotrauka, prasidėjo diskusijos, ar tai gali būti tyčinis žmogaus darbas, ar natūralus gyvūnų elgesys. Tuo tarpu kiti baiminasi žiurkių suaktyvėjimu.
Žiurkes aptinka ir kituose mikrorajonuose
Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su nuotraukos autore, ši patikino, kad tai pirmas kartas, kada toje vietoje pamatė tokį vaizdą.
„Man buvo šokas, nes dar tokio dalyko neteko matyti“, – komentuoja gyventoja.
Socialiniuose tinkluose po moters įrašu pasipylė komentarai, dalis žmonių svarstė, kas galėjo nutikti. Įrašo autorė taip pat teigia nežinanti, kas galėjo nutikti su žiurkėmis ir ar tai galėjo būti kažkieno tyčinis darbas.
Buvo teigiančių, kad tai gali būti apylinkės laukinių katinų darbas. Kiti gyventojai spekuliuoja, kad kažkas jas specialiai nunuodijo ir išnešė.
Vis dėlto, tokia situacija ne pirma – pasak gyventojų, nunuodytos žiurkės buvo aptiktos ir kituose mikrorajonuose, pavyzdžiui, Fabijonišėse.
Kitą rytą eidama pro šalį moteris teigė, kad matė likusią tik vieną žiurkę iš keturių.
Gyventojai baiminasi dėl užsiveisusių graužikų
Gyventojai baiminasi ne tiek nugaišusių žiurkių vaizdu, kiek pačiu faktu, kad jos egzistuoja.
Socialiniuose tinkluose po įrašu gyventoja rašo: „Nežinau net ar gerai, kad negyvos, ar blogai, kad iš viso yra.“
Taip pat gyventojai dalijasi istorijomis, kaip žiurkės, užsiveisusios rūsiuose, pridarė daug žalos.
„Įdomu, kad ir šalčio nėra, prisimenu buvo savaitė -20 [laipsnių], tai suvalgė guminę valtį rūsyje“, – komentuoja vilnietis.
Kaip anksčiau rašė naujienų portalas tv3.lt, specialistai aiškina, kad žiurkės tikrai yra suaktyvėjusios, per dieną kartais gauna net dešimt išsigandusių žmonių pagalbos prašymų.
Labiausiai stebina, kad graužikai pasirodo net ir tvarkinguose, prestižiniuose rajonuose: laksto vidury vejos, perkelyje prie gyvenamųjų namų.
Bijantiems, kad graužikai gali patekti pas gyventojus į butus, biologas Liutauras Grigaliūnas pabrėžia, kad labiausiai graužikus į vidų vilioja ne šiluma, o maistas, ypač netvarkingai laikomi maisto likučiai ir atliekos.
„Tai prevencija, tiesiog, kad reikia nesudaryti tinkamos aplinkos graužikui, kad jis neitų pas mus. Kad graužikas nejaustų, jog čia yra maisto pas žmogų namuose. Jis į spinteles, ar juo labiau į šaldytuvus, nesibraus“, – tikina biologas.
Kenkėjų kontrolės ekspertų teigimu, per dieną visoje šalyje kartais tenka vykti į dešimtis iškvietimų dėl pelių ir žiurkių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!