Kai toks pasirinkimas skanėstų ir sunku apsispręsti, ką išsirinkti, kai kurie pirkėjai nesikuklina parduotuvėje paragauti kąsnelį to, ką ruošiasi pirkti. Pavyzdžiui, kad ir renkantis saldainius.
Viena pirkėja pasakoja, kad saldainių paragauti duoda ir savo dukrai, kad vėliau namuose nekiltų problemų dėl nusipirktų neskanių saldumynų.
„Tai mes ateinam, neragaujam visų iš eilės. Paragaujam vieną, du. Nusprendžiam iš dviejų nusipirkti vieną ir viskas, prisikraunam ir sumokam“, – pasakoja moteris.
Panašiai pirkėjai daro ir rinkdamiesi džiovintus vaisius, riešutus.
„Tenka. Riešutus perku, labai mėgstu džiovintas spanguoles tai perku dažnai. Ragauju tikrai“, – sako kita prekybos centre sutikta moteris.
„Maxima“ tinklo atstovai sako visuomet pirkėjams suteikiantys galimybę paskanauti ir įsitikinti: nori pirkti pasirinktą produktą ar ne. Galimybė paragauti, o ne pavalgyti, esą galioja visiems nesupakuotiems produktams.
„Pirkėjai turi tą galimybę paprašyti vitrinos darbuotojo, pardavėjo paragauti, tiek mėsos gaminių, tiek mišrainių, tiek pyragų, tortų, tam, kad įsitikintų, kad tas produktas yra jam tinkamas ir jis galėtų jį įsigyti. Kalbant apie sveriamus produktus: riešutus, vaisius. Tai kai kurie pirkėjai irgi na, nepasikuklina ir paragauja tų produktų, bet šiuo atveju, lieka jų atsakomybėje ir tas faktas, kad visgi ta produkcija nėra plauta“, – tikina „Maxima“ atstovas Paulius Stonys.
Pirkėjai esą turi teisę paragauti norimų salotų, mėsos, sveriamo sūrio ir net pyragų ar tortų.
Taigi drąsių pirkėjų parduotuvėse netrūksta, tačiau yra ir šiek tiek kuklesnių, kurie esą geriau susimokės už prekę neįsitikinę, skanu ar ne, ir griežtai nieko neragaus.
„Man gėda. Alkana aš kokia ar ką, kad reikia ragauti, nu nežinau, man gėda“, – teigia moteris.
Jai antrina ir kita: „Ne, netenka, aš dar šiandien prisiminiau istoriją, kai brolis kažkada saldainių vaikystėj irgi taip galvojo, kad galima paragauti ir sakė kažkada pasigavo jį apsauginis, čia vaikystėj, seniai. Ir sakė, taip negalima. Tai šiandien prisiminiau saldainių pirkdama“.
„Maximos“ atstovai sako, kad piktybinių atvejų, kuomet žmonės į parduotuvę ateina tiesiog pavalgyti, nėra pasitaikę, tačiau kai ką visgi tenka sudrausminti.
„Jeigu matome, kad žmogus piktnaudžiauja jį įspėjame ir tiek. Vis tiek jeigu žmonės parduotuvėje vaikšto ir kyla noras paragauti, tai mes to daryti nedraudžiame, bet kaip ir minėjau, piktnaudžiavimo atvejų, kad kažkas labai saujomis semtų riešutus, ar kekėmis valgytų vynuoges jų nenusipirkęs, tai tokių atvejų nesame pastebėję“, – sako P. Stonys.
Tačiau ne visi didieji prekybos centrai toleruoja maisto produktų ragavimus.
„Kalbant apie tai, ar galima paragauti riešutą, ar saldainį tai iš tikrųjų ne. Dėl kelių dalykų. Tai visų pirma, dėl kokybės, saugos reikalavimų, kad nebūtų užteršta, tai tikrai ne. Supakuotus produktus tai taip pat jų neragaujame“, – sako „Iki“ atstovė Bertą Čaikauskaitė.
„Iki“ prekybos tinklo atstovai sako, kad pasivaišinti parduotuvėje galima tik griežtai degustacijų metu.
„Rimi“ parduotuvių tinkle galima padegustuoti parduotuvėje pagamintų salotų, tačiau savavališkai ragauti kitų produktų, pavyzdžiui, saldainių, esą negalima.
Visą siužetą galite pamatyti čia: