Pasak Kauno klinikinės ligoninės medikų, dabar jau mirusią moterį užklupo ūmus erkinis encefalitas, o situaciją sunkino gretutinės ligos. Jei žmogaus imuninė sistema nusilpusi, jį kamuoja kitos lėtinės ligos, organizmui sudėtingiau kovoti su šia pavojinga infekcija.
Žmonės plūdo į miškus
Apie tai, kodėl erkinis encefalitas toks pavojingas vėlyvą rudenį ir ką daryti įsisiurbus erkei, kalbamės su Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų I skyriaus vedėja Rimante Balčiūnaitiene.
Gydytoja tvirtina, kad šiais metais žmonės kone visą rugsėjį ėjo į miškus grybauti. Būtent ši priežastis ir galėjo nulemti, kad erkė moteriai įsisiurbė ne vasarą, kaip galėtų būti įprasta, bet rudens periodu.
,,Šiais metais miškuose buvo daug grybų, todėl žmonės gausiai plūdo į miškus. Nenuostabu, kad ir erkinio encefalito atvejų buvo daugiau nei paprastai tokiu metu.
Vis dėlto žmonės neretai dėl panašių simptomų erkinį encefalitą supainioja su peršalimo ligomis arba gripu. Pagrindiniai simptomai - šaltkrėtis, pakilusi temperatūra, galvos ir raumenų skausmas. Taip pat gali atsirasti sąmonės, pusiausvyros sutrikimai.
Šie simptomai gali trukti nuo trijų iki septynių dienų.
Dažnai pirmoji ligos banga atslūgsta maždaug savaitei ir dalis žmonių pasijunta geriau.
Po to ateina antroji banga: vėl pakyla temperatūra, atsiranda stiprūs galvos skausmai, vėmimas“, - naujienų portalui tv3.lt sakė gydytoja.
Būtina save stebėti
Jos teigimu, organizmo savijautą ir įkandimo vietą rekomenduojama stebėti iki mėnesio - per tiek laiko pasireiškia erkių platinamų ligų simptomai, tačiau daugelis pacientų sako nepastebėję ant kūno erkių.
Medikė ragina pajutus, kad kyla temperatūra, kreiptis į šeimos gydytojus.
Ypač tokiu atveju, jei lankėsi miškuose. ,,Jei simptomai pasikartoja po savaitės, kitaip tariant, ateina antroji minėta banga, į medikus būtina kreiptis kuo skubiau“, - pataria R.Balčiūnaitienė.
Gydytoja primena, kad erkę galima ištraukti ir patiems pincetu, tačiau jokiu būdu negalima naudoti riebalų ar kitų medžiagų, nes pašaliniai dirgikliai suaktyvina erkės mitybą.