• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vairuotojų pažymėjimai turi ribotą galiojimo laiką. Tačiau pasitaiko atvejų, kai po pažymėjimo atnaujinimo vairuotojai pasijunta tarsi laimėję loterijoje – „Regitra“ jiems leidžia sėsti ne tik už automobilio, bet ir motociklo vairo, nors vairavimo egzamino jie niekada nelaikė. 

Vairuotojų pažymėjimai turi ribotą galiojimo laiką. Tačiau pasitaiko atvejų, kai po pažymėjimo atnaujinimo vairuotojai pasijunta tarsi laimėję loterijoje – „Regitra“ jiems leidžia sėsti ne tik už automobilio, bet ir motociklo vairo, nors vairavimo egzamino jie niekada nelaikė. 

REKLAMA

Jei išlaikėte vairavimo egzaminą ir gavote B kategoriją (leidimą vairuoti automobilį), iš pradžių vadinami „žalialapiai“ gauna vairuotojo pažymėjimą, kuris galioja 3 metus. 

Per bandomąjį laikotarpį (2 metus) nepadarius rimtų Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų, pavyzdžiui, neviršijus greičio, vairuotojai vėliau gali atnaujinti vairuotojo pažymėjimą. Tokio pažymėjimo galiojimo terminas sieks net 10 metų.

Nustebo, kai pamatė naują vairuotojo pažymėjimą

Taigi, jei vairuotojo pažymėjimą išsaugosite ir po 10 metų, jį atnaujinti reikės dar kartą. Tačiau pasitaiko atvejų, kai po pažymėjimo atnaujinimo vairuotojai ne juokais nustemba.

REKLAMA
REKLAMA

„Baigus galioti vairuotojo pažymėjimui, nusprendžiau nedelsti ir jį atnaujinti, nes su automobiliu dažnai tenka važiuoti į darbą. Kad tai padaryčiau, man taip pat reikėjo pasitikrinti ir savo sveikatą. 

REKLAMA

Bet kai gavau naują vairuotojo pažymėjimą, buvau labai maloniai nustebinta – kategorijų sąraše buvo galima matyti, kad galiu vairuoti ne tik B ir B1 kategorijos transporto priemones, bet ir A kategorijai priklausančius motociklus“, – pasakoja skaitytoja Rima.

Pašnekovės teigimu, ji iškart pagalvojo, kad „Regitra“ padarė klaidą, nes jokio motociklo ji niekada gyvenime nevairavo.

„Nelaikiau jokio vairavimo ar teorijos egzamino „Regitroje“ tam, kad galėčiau vairuoti galinguosius motociklus. Pasijaučiau kaip laimėjusi loterijoj, bet ar tikrai tai nėra kokia nors klaida ir tokių vairuotojų Lietuvoje yra ne vienas?“ – klausė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Tad ar tai yra „Regitros“ klaida, ar visgi tokią galimybę turi ne vienas Lietuvos vairuotojas?

Paaiškino, kas galėjo nutikti

„Regitros“ Komunikacijos ir rinkodaros skyrius atstovė spaudai Eglė Bačionytė naujienų portalui tv3.lt paaiškino, kad nuo 2013 m. Europos Sąjungoje (įskaitant ir Lietuvą) įsigaliojo direktyva. Pagal ją buvo nustatyta nauja teisės vairuoti įgijimo ir kategorijų žymėjimo tvarka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal šią tvarką, jei vairuotojas nori įgyti teisę vairuoti triračius motociklus, jis turi įgyti (priklausomai nuo transporto priemonės galingumo) A1 ar A kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

Tačiau, kaip teigė pašnekovė, minėtu atveju galioja kitos taisyklės, tad labai tikėtina, kad kategorijos vairuotojo pažymėjime buvo įrašytos teisingai ir tai nėra klaida.

REKLAMA

„Jei vairuotojui išduodamas vairuotojo pažymėjimas vairuoti B1, B kategorijų transporto priemones, kai teisė įgyta iki 2013 m. sausio 18 d., vairuotojas, kaip ir anksčiau, gali vairuoti ir A kategorijos triračius motociklus (iki šios datos užteko turėti B1 ar B kategorijos vairuotojo pažymėjimą).

Kitaip tariant, turintiems B1 arba B kategoriją vairuotojams nuo 2013 m. sausio 19 d. vairuotojo pažymėjime nurodoma, kad jie ir toliau gali vairuoti A kategorijos triračius, t.y. papildomai žymima A kategorija, prie kurios nurodomas ribojimo kodas 79.03 (tik triračius)“, – kalbėjo E. Bačionytė.

REKLAMA

„Regitros“ atstovė kaip pavyzdį pateikia galimybę vairuoti B1 arba AM kategorijos transporto priemones.

„Pagal galiojančią tvarką, jei asmuo turi B, C arba D kategorijas, jis atitinkamai gali vairuoti ir B1, C1, arba D1 kategorijų transporto priemones. Taip pat, jei vairuotojui išduodamas vairuotojo pažymėjimas vairuoti bet kurios kategorijos motorines transporto priemones, asmuo gali  vairuoti ir AM kategorijos transporto priemones.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gavus vairuotojo pažymėjimą ir turint abejonių dėl jame įrašytų kategorijų, visada prašome kreiptis į „Regitrą“, – patarė ji.

Šiuo metu užsisakyti naują vairuotojo pažymėjimą, kuris būtų išduodamas per 15 darbo dienų, galima už 14,19 euro.

Įsigaliojo nauja tvarka, grės ir baudos

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad nuo sausio 1 d. daugiau nei 70 tūkstančių vairuotojų neteko teisės vairuoti, nes laiku nepasitikrino savo sveikatos.

REKLAMA

„Regitra“ sako, kad dalis sveikatos nepasitikrinusių vairuotojų gali net negyventi Lietuvoje arba tiesiog apsisprendė, kad automobilio daugiau nevairuos.

Prieš keletą metų sprendimą susieti vairuotojo pažymėjimo galiojimo datą su sveikatos pažyma priėmė Seimas.

Taigi iki 65 metų amžiaus vairuotojo sveikatos pažyma galioja 10 metų, o vairuotojams nuo 66 metų amžiaus iki 79 m. sveikatą reikia tikrintis kas 5 metus.

REKLAMA

Tiems vairuotojams, kurie sulaukė 80 metų, sveikatos patikra privaloma kas porą metų.

Jei vairuotojai sumanys nuo naujų metų sėsti prie automobilio vairo, tačiau jų sveikatos pažyma bus negaliojanti, policija tokius vairuotojus baus.

„Už tai yra numatyta atsakomybė nuo 30 iki 50 eurų. Pirmą kartą bus 15 eurų bauda. Bet vėlgi, yra tam tikri nepatogumai, jei asmuo bus sulaikytas ir patikrintas su negaliojančiu pažymėjimu“, – teigė viešosios policijos viršininkas Vytautas Grašys.

tv3.lt

o ten reikia gal su moneta patrint kad pasirodytu kategorijos raides kurias laimejau? :D
as nesuvokiu, kam man turinciam B, C kat. laikyt BE?
nenorit, padaryt jei turi c, nereiktu laikyt BE arba CE? as furos nevairuosiu, kam man CE? jei tik priekaba sulengvaja.. bb pasirodo turiu laikyt BE... DEBILU SALIS.
Galima labai trumpai, kad neteikėtų skaityti ilgo straipsnio - tiems kas išsilaikė B kategoriją iki 2013 metų, nuo šiol priklausys ir A kategorija, bet su patisklintu kodu kuris reikš, jog leidžiama vairuoti triračius motociklus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų