• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors pilvo išvarža dažnai atrodo kaip nereikšminga problema, laiku negydoma ji gali sukelti pavojingas komplikacijas. Taip nutiko ir žymios plaukų ekspertės Odetos Kilinc 30-mečiui vyrui – nuolat atidėliojęs operaciją, jis pateko į kritinę situaciją, kai staigus skausmas tapo gyvybei pavojingu signalu – jo žarna įstrigo ir buvo užspausta išvaržoje.

Nors pilvo išvarža dažnai atrodo kaip nereikšminga problema, laiku negydoma ji gali sukelti pavojingas komplikacijas. Taip nutiko ir žymios plaukų ekspertės Odetos Kilinc 30-mečiui vyrui – nuolat atidėliojęs operaciją, jis pateko į kritinę situaciją, kai staigus skausmas tapo gyvybei pavojingu signalu – jo žarna įstrigo ir buvo užspausta išvaržoje.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt Odeta papasakojo, kaip įvyko vos tragedija nepasibaigusi vyro istorija ir ragina atkreipti dėmesį į savo sveikatos problemas, kurios vėliau gali tapti pavojingos bet kurią akimirką.

Iš skausmo rėkė

Odetos vyras ilgą laiką laikėsi gydytojų rekomendacijų dėl pilvo išvaržos operacijos, manydamas, kad tai „nieko rimto“, tačiau ši situacija galėjo tapti itin pavojinga gyvybei.

Vyras jau anksčiau turėjo pilvo išvaržą, kuri buvo gydytojų apžiūrėta, tačiau jie vis sakydavo, kad „operacijos nereikia, esi dar jaunas“, tad operacija buvo atkėlinėjama: „Pasitikėjome gydytojais ir manėme, kad nieko blogo neatsitiks. Jis su šia išvarža gyveno kelis mėnesius“.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto, vieną rytą netikėtai prasidėję itin stiprūs skausmai privertė vyrą šaukti ir klykti iš skausmo, jis ėmė stipriai prakaituoti.

REKLAMA

Odeta sako, kad labai išsigando, nes nesuprato, kas vyksta. Vyras dėl skausmo negalėjo pakalbėti, o ji galvojo, kad jam ištiko priepuolis, nes jis rodė į pilvą. Jai tai buvo šokas – pamatyti vyrą palūžusį buvo labai sunku. Drebėdama ji važiavo iš paskos, visai nesuprasdama, kas dedasi.

„Iškviečiau greitąją, bet net neįtarėme, kad viskas dėl išvaržos. Gydytojai paaiškino, kad išvarža yra tarsi plėvelė, kuri plyšta, atsiranda skylė, ir tada žarna įlenda į tą skylę, užsispaudžia. Būtent tai jam ir nutiko“, – pasakoja vyro žmona.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, vyrą išsivežė į operacinę, o ji su mažu vaiku sekė iš paskos. Operacija buvo skubi ir truko gana ilgai. Po jos niekas nesuteikė informacijos, todėl iš pasimetimo nežinojo, ką daryti ar su kuo pasikalbėti.

„Ta išvarža skausmų nesukeldavo, o per rentgeną matėsi, kad didelio įplėšimo nėra, todėl gydytojai neskubėjo operuoti. Tačiau mūsų neįspėjo, kad žarna gali užsispausti išvaržoje. Tą rytą atsikėlėme, ruošiausi vesti vaiką į darželį, bet taip ir nebenuvedžiau, nes vyras gulėjo, bandė atsistoti, ir viskas įvyko netikėtai, visiškai nelauktai“, – liūdną įvykį prisimena ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Operacija užtruko ilgiau nei planuota

Moteris pasakoja, kad operacija buvo sunki dėl gilaus įplėšimo, todėl ji užtruko ilgiau nei tikėtasi. Nors buvo sakyta, kad procedūra paprastai trunka apie 45 minutes, šiuo atveju ji užsitęsė net dvi valandas, nes gydytojai iš pradžių nepastebėjo gilesnio įplėšimo ir problemų su žarna.

Pasak jos, vyro operacija buvo sudėtinga, ją atliko su kamera, per tris pjūvius.

„Operacijoje jis praleido net dvi valandas. Gydytojai bandė išgelbėti žarną, nes kai ji užsispaudžia, kraujotaka nebeveikia ir žarna gali mirti. Galėjo baigtis dar blogiau – jam būtų reikėję žarnos pakaitalo ir jis vaikščiotų su maišeliu, tačiau jam dar pasisekė. Gydytojas sakė, kad viskas vyko labai greitai, tai buvo sekundžių reikalas“, – priduria ji.

REKLAMA

Odetos teigimu, nors nuo įvykio praėjo virš dviejų savaičių, jos vyras iki šiol negali atsigauti, nes viskas gavosi komplikuotai. Kaip ji sako, tikriausiai jam viską „išdrąskė“ iš vidaus. Nors išorinės žaizdos gyja gerai, vyras jaučia vidinį diskomfortą ir negali nieko sunkiai kelti.

„Vieną dieną galvojome, kad vėl viskas plyšo, tačiau tai ligoninėje. Jis vėl stojosi ir pajuto didelius skausmus, galvojome, kad sutvarkyta užtvara plyšo.

REKLAMA

Mus patikino, kad viskas yra gerai ir neaišku, dėl ko buvo skausmas. Praėjo laiko, bet skausmai yra iki šiol. Atrodo, kad viskas paprasta, nieko baisaus, bet situacija labai komplikuota“, – pažymi vyro žmona.

Nors vyrui pamažu gerėja, gydytojai prognozavo, kad po savaitės jis galės grįžti į darbą. Tačiau jis vėl į darbą sugrįžo tik visai neseniai, o truputį padirbęs, vėl turėjo grįžti namo, nes ėmė skaudėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Odetos teigimu, gydytojai sakė, kad viskas priklauso nuo organizmo, tačiau tai yra įdomi situacija – jis dabar kiekvieną dieną geria vaistus, nes be jų jam skauda, nors gydytojai sako, kad tai yra normalu.

Siunčia patarimą

Paklausta apie tai, kaip būtų galima išvengti panašių situacijų, Odeta sako, kad visada reikia patiems rinktis informaciją ir domėtis savo sveikata: „Mes tik pasitikėjome gydytojais, ir taip nutiko. Internete yra daug informacijos, kad gali užsispausti žarna“.

REKLAMA

Žymi plaukų ekspertė rekomenduoja pasidomėti forumuose ir pasikalbėti su tais, kurie turi tas pačias ligas, nes, pasak jos, ne visada verta aklai pasitikėti gydytojų diagnozėmis, kai viskas galėjo baigtis daug blogiau.

„Pilvo išvarža, kaip mums pasakojo, dažniausiai nutinka vyrams. Tai nepriklauso nuo valgio, sveikos mitybos ar sporto. Jeigu keli ką nors sunkaus ir darai tai su jėga, gali nutikti, kad trūks pilvo išvarža.

Mes pastebėjome, kad jam kažkas yra, kai viena jo pusė buvo labiau patinusi. Galvojome, kad skysčiai susikaupę, nes jis pats nežinojo, kaip tai nutiko“, – prisimena ji.

Odeta taip pat pabrėžia, kad svarbu suprasti, jog sveikata yra brangiausia, ką turime, ir ją reikia vertinti kiekvieną dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų