• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant Kalėdų metui pradedama galvoti apie dovanas artimiausiems. Tai ir pats prekybos įkarštis žaislų prekeiviams. Skaitytoja ieškodama žaislų pastebėjo, kad šių prekių kainos Lietuvoje itin didelės, net dvigubai palyginti su kitomis šalimis.

18

Artėjant Kalėdų metui pradedama galvoti apie dovanas artimiausiems. Tai ir pats prekybos įkarštis žaislų prekeiviams. Skaitytoja ieškodama žaislų pastebėjo, kad šių prekių kainos Lietuvoje itin didelės, net dvigubai palyginti su kitomis šalimis.

REKLAMA

Skaitytoja Džiuginta savo įrašu nusprendė pasidalinti ir su tv3.lt skaitytojais. Pasak jos, žaislų kainos 2–3 kartus didesnės Lietuvoje nei kitose šalyse, kur atlyginimų vidurkiai taipogi kelis kartus didesni.

Kai pavyzdį Džiuginta nurodė „Hot Wheels Super Ultimate“ garažą. Lietuvoje ši prekė – 339 Eur, užsienio internetinėje parduotuvėje – 149,99 Eur. Pažiūrėjus į kitą „Hot Wheels“ prekę – vėlgi skirtumas: Lietuvoje – 228 Eur, užsienyje – 79,99 Eur.

„Labai myliu savo Tėvynę, viską kas man primena mano šaknis, man yra žiauriai brangu! Bet šį vakarą ištiko šokas...Jau prasidėjo Kalėdinis laikotarpis, kai vaikučiai rašo Kalėdų Seneliams laiškelius, o „Seneliai“ jau paskelbė gan intensyvias dovanėlių paieškas. Tad ne išimtis ir mes. Jau vykdome apžvalgas ir čia tik maža dalis, kuri sukėlė vidinį šoką.

REKLAMA
REKLAMA

Nenoriu nei vieno tinklo iškelti, ar kažkaip anti reklamą skleisti, tiesiog bet kokiame LT interneto puslapyje kainos mano pasirinktų prekių buvo mažiausiai 2 kartus brangesnės, lyginant su Airija, kur šiuo metu gyvenu. Bet Jūs man atsakykite rimtai jūs tai įperkate? Nes mes asmeniškai pirkdami vaiko užgaidą, kuri kainuoja virš 100 eurų, n kartų pagalvojame ar ji yra to verta, kokia tai paskirtis, kiek ilgai tarnaus, kokybė ir sveikas protas... Na, o kiek matau LT prekybininkai sveiką protą kažkur pametę! Sorry bet tikrai nesuprantu niekaip, kaip nustatomos kainos“, – rašė moteris.

REKLAMA

Jos įrašą suskubo pakomentuoti ir kiti socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai. Štai viena vartotoja pastebėjo, kad tas pats žaislas, kuris Lietuvoje kainuoja 228 Eur, Norvegijoje – 127 Eur. Kiti palygino „Lego“ rinkinių kainas: Lietuvoje – 219,99 Eur, užsienyje – 129,99 Eur. „Frozen“ lėlė: Lietuvoje – 79,99 Eur, užsienyje – 24,99 Eur. Daugiau palyginimų – galerijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Įtaką daro rinkos dydis

Dalis skaitytojos užfiksuotų nuotraukų – iš internetinės parduotuvės „Pigu.lt“. Naujienų portalui tv3.lt Rinkodaros direktorė Giedrė Vilkė nurodė, kad nors sunku paaiškinti tokius kainų skirtumus, juo iš esmės lemia keli faktoriai.

„Atsiųstose nuotraukose matome Smythstoys elektroninėje parduotuvėje parduodamus žaislus. Sunku komentuoti, kodėl šioje parduotuvėje kainos yra gerokai mažesnės, tačiau lietuviams įsigyti prekes iš šios parduotuvės nėra galimybės, kadangi nėra teikiama prekių siuntimo paslauga į mūsų regioną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kainų skirtumą lemia ir kiti faktoriai – skirtingose rinkose taikomi skirtingi mokesčiai, mokesčių lengvatos, logistikos kaštai. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad Lietuvoje šių žaislų parduodamas kiekis neprilygsta Anglijoje parduodamam kiekiui, o tai vienas lemiamų faktorių derantis dėl kainų su distributoriais.

Pigu.lt Hot weels žaislus perka iš oficialaus distributoriaus UAB Rimonne Baltic. Stengiamės visada pasiūlyti geriausią kainą Lietuvoje, dėl to kalbėsimės su distributoriumi dėl geresnės pirkimo kainos, kad būtume konkurencingi ir su užsienio pardavėjais“, – pakomentavo ji.

REKLAMA

„Luminor“ vyriausioji analitikė Indrė Genytė – Pikčienė taipogi nurodė, kad kainų skirtumus galėjo lemti rinkos dydis.

„Gali būti kažkokie skirtumai kainoje į didesnę pusę Lietuvoje, nes Lietuva mažytė rinka. Tad transportavimo kaštai ir masto ekonomijos nebuvimas verčia tam tikras prekes brangiau parduoti nei didesnėse valstybėse. Bet tie skirtumai tokie dideli neturėtų būti.

Gali būti, kad tai ne originalus daiktas, kad tai yra daiktas su labai ženklia nuolaida, paskutinis sandėlyje ir pan., dėl to parduodamas daug pigiau. Tokių atvejų pasitaikyti gali, ir negalima daryti bendros išvados apie bendrą kainų lygį Lietuvoje ir kitose ES valstybėse“, – sako analitikė.

REKLAMA

Pasak jos, kaina kartais priklauso ir nuo pačio gamintojo nustatytos kainodaros. Ne visi gamintojai atsižvelgia į perkamosios galios skirtumus regionuose.

Visgi ji teigia, kad tokius palyginimus reikėtų vertinti itin atsargiai, ar jie nėra naudojami, kaip propagandos įrankis, bandantis nupiešti daug prastesnį paveikslą nei iš tiesų yra. Analitikė komentuoja, jog pažvelgus į Eurostato statistiką, bendras kainų lygis Lietuvoje vis dar ženkliai mažesnis nei ES vidurkis ir ženkliai ženkliai žemesnis nei Vakarų Europos valstybėse. Tik drabužių bei avalynės kainos jau prilygsta ES vidurkiui, tačiau palyginus su Švedija, Danija ar Norvegija – kainų lygis mažesnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų