• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nemenkai pavalgėme per šventes? Dabar pasportuokime.

Turėti grakščią figūrą svajoja daugelis, bet vieningo recepto kaip ją „išlipdyti“ nėra. Grakštumas daug kuo priklauso nuo moters kūno sudėjimo tipo. Pabandykime nustatyti savo tipą ir parinkime jam lengvus, bet efektyvius pratimus.

REKLAMA
REKLAMA

Ar jūsų kaulai stambūs, ar smulkūs? Pačiai platūs, siauri arba nuolaidūs? Visa tai – požymiai to kūno sudėjimo, kurį jums dovanojo motulė gamta. Kiekviena figūra šiek tiek primena kokią nors lotynų abėcėlės raidę, jas taip ir vadina – figūra A, H, O, I, T, X.

REKLAMA

A raidę primenančią figūrą turi tik moterys. Išskirtiniai jos bruožai: siauri pačiai, liaunos rankos, platūs klubai, stambios kojos ir sėdmenys. Svarbiausias nemalonumas – tai riebalai, atsidedantys išimtinai žemiau talijos ir paverčiantys šio tipo šeimininkę į „kriaušę“. Bet nenusiminkite, koreguoti savo formas tikrai galite, be to būdamos bet kokiame amžiuje! Daugiau vaikščiokite, slidinėkite, plaukiokite baseine. Namuose darykite pratimus iš mūsų pratimų komplekso: 1, 3, 4, 5, 6. Idealu, jei jiems rasite laiko po 40-60 minučių 3-4 kartus per savaitę.

REKLAMA
REKLAMA

Figūra H gali būti apdovanoti tiek vyrai, tiek ir moterys. Tačiau jei pirmieji visai dėl to nepergyvena, tai moterys dažnokai būna nepatenkintos. Pagrindiniai bruožai: pečiai ir klubai beveik panašaus pločio, rankos ir kojos – stambios, talija – visai nepastebima. Vyrams riebalai kraunasi talijos ir pilvo srityje, moterims – ant šonų, pilvo ir sėdmenų. Norėdami pataisyti tokius trūkumus, daugiau judėkite. Ir 3-5 kartus per savaitę po 45 minutes darykite mūsų pratimus – 1, 2, 3, 4, 6.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Figūrą O dažniau turi moterys. Jos išskirtiniai požymiai: platus dubuo, stambūs klubai, neplatūs bet stambūs pečiai, plonos rankos ir kojos. Pagrindinė bėda – didelė liemens apimtis, riebalinės klostės ant nugaros ir šonų, „galife“ ant sėdmenų ir klubų. Turint tokią figūrą naudingas bet koks judėjimas (pasivaikščiojimai, baseinas, čiuožinėjimas) ir 3-5 kartus per savaitę po 40-60 minučių pratimai: 1, 3, 4, 6.

REKLAMA

I formos figūra pastebima jau iš toli. Siauri pečiai ir klubai, liaunos rankos, plonos kojos. Tačiau nežiūrint į tokią palankią gamtos dovaną, sulaukus pusamžio ji dažnai pasipildo nedideliu, bet visai pastebimu pilvuku, o taip pat padribusiais riebaliukais ant rankų ir klubų. Turinčiam tokią figūrą žmogui reikia nepatingėti 4 kartus per savaitę po 30 minučių daryti pratimus: 1, 2, 3, 6.

REKLAMA

Figūra T daro jos savininką panašų į paauglį. Jos išskirtinis bruožas – platesni už dubenį pečiai. Dar vaizdą papildykime plonomis rankomis ir kojomis, siaurais klubais, neryškia talija. Tokio tipo, kaip ir ankstesnio, žmonės, nėra labai linkę stambėti, bet po keturiasdešimtųjų metų dažnai jau turi riebalines klosteles ant rankų, šonų ir nugaros. Jiems naudinga sportuoti 4 kartus per savaitę po 30-40 minučių, darant pratimus: 2, 3, 4 ,6.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Figūra X – iš visų proporcingiausia: ryški talija, pečių plotis beveik lygus klubų pločiui, rankos ne stambios ir ne per plonos. Tačiau ir šie laimingieji po 35 randa ant liemens ir klubų riebaliukų. Todėl verta 3-4 kartus per savaitę po 45 minutes daryti pratimus: 1, 3,4, 6.

PRATIMAI

1. Pritūpimai – prisėdimai

Stovime, pėdos šiek tiek plačiau nei pečių plotyje, kojų pirštai „žvelgia“ kuo labiau į šonus. Tūpkite, tarsi norėdami padėti sėdmenis ant nematomos kėdutės, tuo metu kūnas nelinksta į priekį, nugara tiesi, pilvas įtrauktas, liemuo išlenktas į priekį. Tūpdami stebėkite, kad keliai neatsikištų į priekį, kelias ir kojų pirštai turi būti vienoje linijoje. Neteisingai tūpdami galite patempti kelių ir blauzdų raumenis. Jokiu būdu nesikūprinkite, o jei labai sunku išlaikyti pusiausvyrą, viena ranka atsiremkite į kėdę ar sieną.

REKLAMA

2. Skečiame – suglaudžiame kojas

Gulėdami ant nugaros, padėkite rankas už galvos, pakelkite kojas tiesiai į viršų ir ištieskite kojų pirštus. Skėskite kojas į šonus, tarsi norėtumėte jas padėti ant grindų, po to suglauskite, jas sukryžiuodami. Nelenkite kelių, sau galite padėti prilaikydami kojas rankomis.

REKLAMA

3. Pasilenkimai, stovint ištiestomis kojomis

Stovime, kojos pečių plotyje, keliai beveik ištiesti, nugara tiesi, atloškite pečius, suglauskite mentes. Lenkitės į priekį, lyg norėdami ką nors pakelti nuo žemės, po to vėl išsitieskite. Lenkdamiesi ir tiesdamiesi nesikūprinkite ir nelenkite kelių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Įtūpstai

Stovėkite tiesiai, kojos suglaustos. Vieną koją atstatykite į atgal ir pritūpkite, užpakaly esančią koją leisdami keliu žemyn. Neprisėskite labai giliai, priešaky esančios kojos kelias turi būti sulenktas ne mažesniu nei 90° kampu. Jei nepavyksta, pabandykite koją statyti į priekį. Jei labai sunku, viena ranka atsiremkite į kėdę ar sieną.

REKLAMA

5. Atsispaudimai ant kelių

Atsistokite ant kelių, delnais atsiremkite į žemę, nuleiskite dubenį taip, kad nugara ir klubai sudarytų tiesią liniją. Lenkdami ir ištiesdami rankas, leiskitės žemyn iki grindų ir vėl kilkite. Dubens į viršų nekelkite! Jei nepavyksta, darykite atsispaudimus nuo sienos ar stalo (ne ant kelių, o ištiestomis kojomis) – tai žymiai lengviau.

REKLAMA

6. Presas

Gulėdami ant nugaros, sulenkite kojas per kelius, rankos po galva. Kojas pakelkite nuo žemės ir priglauskite kelius prie krūtinės. Po to sulenktas kojas vėl padėkite ant grindų ir pakeldami mentis nuo žemės krūtine tieskitės prie kelių. Netempkite galvos rankomis, nesuglauskite alkūnių, o jei sunku – tiesiog sumažinkite judesių amplitudę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų