• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Respublikonų įstatymų leidėjai ir JAV Sausumos pajėgų Europoje vadas pasisakė prieš karių išvedimą iš žemyno, prieštaraudami galimam prezidento Donaldo Trumpo administracijos planui, rašo „Politico“.

Respublikonų įstatymų leidėjai ir JAV Sausumos pajėgų Europoje vadas pasisakė prieš karių išvedimą iš žemyno, prieštaraudami galimam prezidento Donaldo Trumpo administracijos planui, rašo „Politico“.

REKLAMA

Antradienį Atstovų Rūmų Ginkluotųjų pajėgų komitete NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas generolas Christopheris Cavolis pabrėžė „nuosekliai rekomenduojantis“ išlaikyti tą patį JAV karių skaičių, kuris žemyne yra nuo Rusijos plataus masto invazijos į Ukrainą pradžios 2022 m.. 

„Mano patarimas – išlaikyti dabartinę [JAV] pajėgų laikyseną“, – sakė jis.

C. Cavolio komentarai, kuriems pritarė ir kai kurie aukščiausio rango respublikonai, pasirodė po pranešimų, kad Pentagonas svarsto galimybę iš Rytų Europos išvesti iki 10 tūkst. karių. 

Anot „Politico“, tai parodė didėjančią viešą įtampą tarp D. Trumpo administracijos ir jo partijos dėl JAV kariuomenės vaidmens užsienyje.

Sukritikavo Trumpo planus dėl JAV vaidmens NATO, bet gyrė už ryžtą

Atstovų Rūmų ginkluotųjų pajėgų pirmininkas Mike'as Rogersas taip pat sukritikavo galimybę sumažinti Amerikos karinį pėdsaką Europoje, įskaitant JAV atsisakymą vadovauti NATO pajėgoms žemyne.

Jis apkaltino „kai kuriuos Gynybos departamento darbuotojus“ bandymu nukreipti karinius išteklius nuo Europos ir pakenkti nacionaliniam saugumui. Tačiau jis gyrė JAV prezidentą D. Trumpą, kad jis privertė NATO sąjungininkus padidinti savo išlaidas gynybai ir pripažino, kad „atėjo laikas sustabdyti kraujo liejimą“ Ukrainoje, rašoma leidinyje.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl galimo JAV karių skaičiaus mažinimo žemyne susirūpinimą išreiškė ir Nebraskos respublikonas Donas Baconas.

„Būtų didelė klaida dabar išvesti pajėgas iš Europos“, – sakė D. Baconas. „Dabar yra laikas atgrasyti Rusiją, ir manau, kad pajėgų atitraukimas yra silpnumo ženklas.“

REKLAMA

Praėjusią savaitę liudydamas Senate C. Cavolis sakė, kad būtų „problemiška“, jei JAV pasitrauktų iš vadovaujančio vaidmens vadovaujant NATO pajėgoms Europoje.

JAV svarsto atitraukti iš Europos tūkstančius karių

JAV gynybos departamentas, anot žiniasklaidos, svarsto atitraukti iš Rytų Europos 10 tūkst. karių. Apie tai pranešė stotis NBC, remdamasi keliais neįvardytais JAV ir ES pareigūnais. Tai esą būtų dalis karių, kurie prezidentaujant Joe Bidenui 2022 m. buvo nusiųsti į Europą kaip pastiprinimas. 

REKLAMA
REKLAMA

Kariai tada buvo nusiųsti siekiant sustiprinti NATO rytinės sienos saugumą dėl Rusijos invazijos į Ukrainą. Karių atitraukimas esą paveiktų NATO šalis, Rumuniją ir Lenkiją. 

Rusai „ginkluotųjų pajėgų sumažinimą įvertintų kaip atgrasymo susilpnėjimą, ir tai padidins jų siekį įvairiais būdais kištis į Europos reikalus“, – stočiai NBC sakė Strateginių ir tarptautinių studijų cento viceprezidentas Sethas Jonesas.

Donaldo Trumpo administracija nuo respublikono kadencijos pradžios ne kartą pareiškė, jog norėtų, kad Europos sąjungininkės prisiimtų daugiau atsakomybės už savo pačių gynybą, o JAV savo karinius resursus galėtų sutelkti į Kiniją ir kitus prioritetus. JAV reikalauja iš NATO sąjungininkų smarkiai didinti išlaidas gynybai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JAV Senato Ginkluotųjų pajėgų komiteto pirmininkas respublikonas praėjusią savaitę kritikavo galimą nusigręžimą nuo Europos. „Yra manančiųjų, kad dabar laikas smarkiai sumažinti mūsų karinį pėdsaką Europoje, – sakė Rogeris Wickeris. – Man kelia nerimą tokios labai pavojingos ir klaidingos nuomonės, kurioms atstovauja kai kurie vidutinio lygio biurokratai Gynybos departamente“. 

Pentagonas nenorėjo komentuoti pranešimo apie karių skaičiaus mažinimą. Šiuo metu Europoje dislokuota apie 70 000 JAV karių, beveik pusė jų – Vokietijoje.

REKLAMA
Per eilinį savo seansą, profesorius Solovejus, informavo, Trampo derybininkai supranta ir priima Rusijos norą ir siekį turėti savo įtakos zoną. Tai būtų post sovietų teritoriją, tame tarpe ir Baltijos šalys. Gal net Rytų ir Vidurio Europą. JAV karių išvedimas jau labai dera prie tokių teiginių. Kai ES pasiūlė Trampo administracijai po tarifų paskelbimo nulinius muitus pramonės prekėms, Trampas atmetė tokį pasiūlymą, kaip per mažą. Europą privalo nupirkti iš JAV nemažą kiekį energijos nešėjų. Leiskite atspėti, tai bus dujos ir nafta iš Rusijos, kurią Trampas ir jo brndrininkai derina pirkti per derybas su Rusija. Tam Trampui labai reikalingas Baltijos vamzdis. Įdomus paveikslas gaunasi. Ponai netrukdykite Trampui varyti biznį su Rusija. Ir kaip ten sakoma. JAV neturį sąjungininkų, apie tai gali papasakoti mūsų partizanai, JAV turi interesus.
susprogdinti ginklų gamyklas - karai bai
susprogdinti ginklų gamyklas - karai bai
Tai kur gi ne, kas nori atsisakyti milijardų, gaunamų iš karo biznio. Tuoj kai ukrai užsibaigs - suras kitą kokią šalį jankių ir anglosaksų ginklų gamintojų korporacijų proxi karams.
Verskit ta idiota trumpu
Verskit ta idiota trumpu
Kuo greičiau. Kol dar ne velu, sitas psichas neadekvatus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų