„Ukrainskaja pravda“ pranešama, kad „ilgai planuotas“ perdislokavimas bus vykdomas į kitas Lenkijos vietoves.
Kaip pabrėžiama pirmadienį vadavietės interneto svetainėje paskelbtame komunikate, šis perdislokavimas yra „platesnės strategijos, kuria siekiama optimizuoti JAV karines operacijas, pagerinti paramą sąjungininkams ir partneriams ir kartu padidinti veiksmingumą, dalis“.
Jame pažymima, kad šis sprendimas „atspindi kelis mėnesius trukusį vertinimą ir planavimą“, atliktą derinant veiksmus su Lenkija ir kitomis NATO sąjungininkėmis.
„Šis objektas nėra nuolatinė Lenkijos karinė bazė, tačiau jau trejus metus juo naudojasi JAV, NATO ir partnerių pajėgos“, – sakoma komunikate.
Tapo svarbiausiu ginkluotės tiekimo centru
Jasionka, vadovaujant Lenkijai ir NATO šalims, ir toliau bus naudojama karinei pagalbai Ukrainai teikti, teigė vadovybė.
Atsakydamas į komunikatą, prezidentas Andrzejus Duda patikino, kad JAV karinės technikos perkėlimas iš Jasionkos nereiškia karių išvedimo.
JAV kariai atvyko į aerodromą netoli Žešuvo prasidėjus Rusijos plataus masto invazijai į Ukrainą 2022 m. Nuo to laiko Jasionka tapo pagrindiniu Vakarų šalių Ukrainai teikiamos techninės paramos logistikos centru. Kaip ypač svarbią vietą, ją, be kita ko, dengia JAV oro gynybos sistemos „Patriot“.
Iš pradžių paramą Ukrainai pagal vadinamąjį „Ramšteino formatą“ kontroliavo Jungtinės Valstijos. Po NATO aukščiausiojo lygio susitikimo Vašingtone atsakomybė buvo perduota NATO, taigi ir kitoms Aljanso valstybėms narėms. Siekiant pakeisti amerikiečių pajėgas, pastaraisiais mėnesiais ten buvo dislokuotos priešlėktuvinės sistemos iš Vokietijos ir Norvegijos.
Kilo kalbos apie galimą JAV pasitraukimą, NATO tai neigia
NATO generalinis sekretorius Markas Rutte mano, kad nėra pagrindo kalbėti apie JAV pasitraukimą iš Ramšteino formato.
Generalinis sekretorius buvo paklaustas apie žiniasklaidos pranešimus, kad Pentagono vadovas pirmą kartą nedalyvaus Ukrainos gynybos kontaktinės grupės posėdyje, ir ar tai nėra signalas, kad JAV traukiasi iš šios iniciatyvos.
Kitas Ramšteino formato susitikimas įvyks balandžio 11 d. NATO būstinėje Briuselyje ir jam pirmą kartą bendrai pirmininkaus Jungtinė Karalystė ir Vokietija.
Remiantis žiniasklaidos pranešimais, JAV svarsto galimybę iš Rytų Europos išvesti iki 10 tūkst. karių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Sugrįžtam į realybę, Moskolija ta pati degradavusi benzino kolonėlė tarp Kinijos ir Europos, iš pykčio žudanti bei griaunanti dar kaimynus, ne tik save. O ne taip senai buvo supervalstybė, pagriežkit dantims vatinukai ir eikit purvyno kieme tvarkyti vietoj bojaryšniko gėrimo.