Liepos mėnesį Egipte kariuomenei nuvertus pirmąjį demokratiškai išrinktą prezidentą Mohammedą Mursi subjuro daugiau nei tris dešimtmečius trukę glaudūs šalies santykiai su Jungtinėmis valstijomis. Būtent dėl to, anot Baracko Obamos, Vašingtonas nusprendė laikinai įšaldyti karinės pagalbos tiekimą Egiptui, kuris kasmet siekė beveik pusantro milijardo dolerių. Praėjus mėnesiui po šio sprendimo, Egiptas pradėjo plataus turinio derybas su Rusija, kuriose susitinka abiejų šalių užsienio reikalų ministrai,
„Mes siekiame visapusiško bendradarbiavimo be jokių apribojimų atsižvelgiant į abiejų valstybių interesus. Daugeliu atveju mūsų ir Rusijos požiūriai sutampa, įskaitant ir taikų Palestinos bei Sirijos konfliktų sprendimą“ – teigė Egipto užsienio reikalų ministras Nabilas Fahmi.
Egiptas buvo antras po Izraelio pagal Vašingtono tiekiamos karinės pagalbos dydį. Anot N. Fahmi, Egiptas pasidarė per ilgai priklausomas nuo Jungtinių valstijų, todėl visai realu, jog šalis gali ieškoti naujų sąjungininkų. Būtent čia į regioną atėjo Rusija. Nors ji sakosi remianti demokratiją Egipte, tačiau neketinanti kelti jokių reikalavimų šiuo klausimu.
„Rusijos federacija laikosi savo principų ir nesikiša į jokios valstybės vidaus reikalus. Mes gerbiame Egipto suverenumą ir piliečių teisę patiems nuspręsti , kokios savo valstybės ateities jie nori“, – teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.
Susitikimų darbotvarkėje numatoma aptarti Sirijos krizę bei gerinti dvišalius santykius, aptarti saugumo ir karinius klausimus. Anot „Reuters“, bus įtraukti ir ginklų prekybos klausimai. Dabar Rusija yra didžiausia Sirijos ginklų tiekėja, o nuo šiol tikisi įsitvirtinti ir Egipto ginklų prekybos rinkoje.