„Negaliu duoti recepto, tinkamo visiems. Manau, labai svarbu, kad žinias žmogus kauptų nuo vaikystės, jaunystės ir mokytųsi visą gyvenimą“, – sakė verslininkas ir prisiminė, kaip pačiam teko vyresniame amžiuje grįžti į universitetą, suvokus, kad valdant inžinerinę įmonę nepakanka turimų žinių.
„Anksčiau rinka suvalgydavo viską. Šiais laikais investicijos reikalingos nemažos, o grąža gana nedidelė, rinka ganėtinai pilna. Galime konkuruoti IT, biotechnologijų srityse. Tačiau tradiciniame versle mums konkuruoti sunku“, – sakė A. Bosas.
Anot jo, labai svarbu, kad verslininkas mokėtų susitaikyti su praradimais. „Pažįstu daug verslininkų, kurie nesugebėjo susitaikyti su tuo, kad sekasi ne visada“, – sakė A. Bosas ir pabrėžė, kad versle svarbi nuojauta ir rinkos pulso jutimas bei rinkos tendencijų matymas į priekį.
„Man visada įdomiau išgirsti klausimus iš verslininkų nei aiškinti savo tiesas. Kaip jie pateikia klausimą, daug ką pasako apie tai, kaip suvokia situaciją. Verslininkas pirmiausia yra žmogus, kuris nori priklausyti nuo savęs. Man tai buvo labai svarbu, todėl turėjau labai gerą motyvaciją“, – pasakojo verslininkas.
Paprašytas patarti pradedančiam verslininkui, A. Bosas akcentavo verslo aplinkos ir perspektyvų analizę. „Pirmiausia turi būti atlikta labai gili analizė ir tik vėliau formuojamas tikslas“, – sakė verslininkas.
Anot jo, tam, kad pasikeistų verslo aplinka, verslininko įvaizdis visuomenėje, kad verslininkas, kaip išsivysčiusiose šalyse, būtų laikomas socialiai atsakingu, turi pasikeisti bent viena karta.
„Darbo vietų, pridėtinės vertės kūrimas – šie rodikliai pagerės, kai pasikeis karta. Biurokratija yra visose šalyse. Tačiau svarbu siekti, kad kiekvienas spręstų savo klausimus – kad politika nediktuotų taisyklių ekonomikai ir atvirkščiai“, – sakė A. Bosas.
Paklaustas, ką darytų, jei būtų dvidešimties – stotų į universitetą ar kurtų verslą, A. Bosas sakė, kad imtųsi abiejų dalykų vienu metu. „Žinios efektyvina sprendimų priėmimą. Žinių bagažas tikrai nepamaišys, tuo labiau kad versle prireikia ne tik techninių, vadybos žinių, bet ir psichologijos ar ekonomikos. Praversti gali viskas, o tobulėjimui nėra ribų“, – sakė verslininkas.
Pasak jo, verslininku nebūtina gimti – galima būti savo srities profesionalu, o reikiamus darbuotojus ar vadovus samdyti.