Po operacijos jai netikėtai pakilo temperatūra, o nuolatiniai sveikatos sutrikimai privertė ją ieškoti atsakymų. Paaiškėjo, kad problema slypi implantuose, ir, siekiant pašalinti riziką, buvo nuspręsta atlikti dar vieną operaciją – jų išėmimą. Tačiau tai buvo tik pradžia – operacijos metu kilo dar viena komplikacija, kuri privertė Ugnę vėl kovoti už savo sveikatą.
Sveikata po operacijos ėmė prastėti
Ugnė prieš metus nusprendė pasidaryti krūtinės didinimo operaciją. Ji, kaip ir dauguma moterų, galvojo, jog po vaikų gimdymo ir žindymo, pagaliau galės įgyvendinti savo seną svajonę ir pasidovanoti sau šią procedurą.
Tačiau po operacijos moteris pradėjo jaustis visai ne taip, kaip tikėjosi: „Pasidariau šią operaciją ir iš karto nesijaučiau gerai. Vis dėlto maniau, kad tai normalu, juk po operacijos kūnui reikia laiko sugyti. Visą laiką galvojau, kad tai tik pooperacinis laikotarpis, ir viskas praeis“.
Visgi, praėjus porai mėnesių, Ugnė netikėtai pasimatavo kūno temperatūrą ir nustebo – ji buvo pakilusi iki 37,7. Iš pradžių ji manė, kad vaikai galėjo parnešti virusą iš darželio, bet ir vėl pagalvojo, kad viskas praeis.
„Dienotvarkė buvo paprasta, tačiau ryte atsikelti buvo labai sunku. Reikėjo vaikus išleisti į darželį, o vyras keldavosi, nes aš vos ne valandą dar turėdavau pagulėti lovoje. Negalėjau fiziškai atsikelti, kūnas buvo taip pavargęs.
Atsikėlusi, vos išeidavo pasirūpinti vaikais ir buitiniais darbais. Sunkumai kūne buvo tokie dideli, kad atrodė, jog jis nuolat su kažkuo kovoja, o jam reikėjo energijos ir jėgų kovoti su implantais“, – su liūdesiu pasakoja moteris.
Pasak jos, po lemtingos operacijos ji patyrė dar vieną problemą – „ant smegenų užsidėjo tarsi rūkas“. Ji pasakoja, kad buvo itin sunku susikaupti. Atrodė, kad kalba su žmonėmis, bet pamiršta, apie ką kalbėjo, ką darė ir kur ėjo.
Bėgo laikas, tačiau Ugnės situacija taip ir nesikeitė: „Jokios slogos, nei kosulio, nei jokių kitų virusinių simptomų nebuvo. Tiesiog laikėsi temperatūra“.
Gydytojai nieko nerado
Ji nusprendė susisiekti su gydytoja ir pasidaryti tyrimus, tačiau jie neparodė nei uždegimo, nei viruso.
„Gydytoja sakė, kad viskas gerai, tačiau bendri kraujo rodikliai buvo išsikreipę. Jie nebuvo geri, bet nerodė jokių virusų“, – teigia Ugnė.
Praėjo kelios savaitės, o po to ir pora mėnesių, tačiau situacija nesikeitė. Ugnei vis dar laikėsi 37,7 temperatūra, o jos sveikata prastėjo su kiekviena diena. Ji pastebėjo, kad tapo itin pažeidžiama – atrodė, jog „surinko“ visus aplinkui plintančius virusus.
Ugnei nuovargis tapo kasdienybe, skaudėjo sąnarius, trūko jėgų. Galiausiai ji pajuto, kad jos būklė tiek pablogėjo, jog nebegalėjo nei dirbti, nei tinkamai rūpintis vaikais. Kiekviena diena tapo kova su savimi.
Pasak moters, šeimos gydytoja jai niekada nepasakė, ko reikėtų imtis, todėl ji pati pradėjo ieškoti informacijos apie reikalingus tyrimus. Vienas iš pagrindinių tyrimų, kurį ji atrado, buvo HLA B27 tyrimas. Šis tyrimas leidžia moteriai sužinoti, ar ji gali turėti implantus, nes jis nurodo, ar organizme yra genas, kuris linkęs nuolat kovoti su implantais, o jos tyrimo rezultatas buvo teigiamas.
„Praėjus pusei metų, pradėjau galvoti, kad visa problema – implantai. Negali iš niekur nieko laikytis temperatūra, o aš taip blogai jaustis, nes anksčiau gyvenime nieko panašaus man nebuvo.
Pradėjau skaityti įvairias grupes, ypač „Breast Implant Illness by Nicole“ ir lietuvišką grupę. Jas labai įdėmiai skaitinėjau ir supratau, kad visa tai sukelia implantai“, – pasakoja Ugnė ir priduria, kad tuomet pradėjo ieškoti chirurgo, kuris galėtų viską sutvarkyti ir išimti implantus.
Chirurgas pažeidė plaučių pleurą
Implantų išėmimas Ugnei tapo dar vienu iššūkiu. Nors procedūra turėjo būti nesudėtinga, ji pasirodė esanti labai sunki. Operacijos metu jai buvo pažeista plaučių pleura, dėl to subliuško abu plaučiai. Dėl šios komplikacijos Ugnė buvo skubiai pervežta į ligoninę, kur praleido kelias savaites atsigavimui.
„Man buvo tikrai blogai. Galiausiai viskas kaip ir sugijo, bet atsirado daug kitų šalutinių problemų, pavyzdžiui, krešulys. Be to, mano krūtinė dabar atrodo tarsi būtų išvagota traktoriumi.
Sveikata vis dar neatsistatė, o estetinis vaizdas, kurio kaip moteris troškau, ne tik negrįžo į pradinę padėtį, bet tapo daug blogesnis nei buvo. Netekau ne tik grožio, bet ir sveikatos, ir vis dar stengiuosi ją susigrąžinti“, – susijaudinimo balse neslėpė pašnekovė.
Paklausta apie tai, kaip chirurgas operacijos metu pažeidė jos plaučių pleurą, Ugnė atsakė, kad jis nebuvo linkęs apie tai kalbėti.
„Jis suprato, jog padarė kažką ne taip. Gydytojas nesuteikė daug informacijos ir skyrė labai mažai dėmesio“, – prisimena ji ir priduria, kad situacija tapo dar rimtesnė, kai seselės, pastebėjusios problemą, išsigando ir iškvietė greitąją pagalbą, kuri skubiai ją išvežė į ligoninę.
Atskleidė, kaip dabar jaučiasi
Ugnė teigia, kad teigiamą HLA B27 tyrimo rezultatą turi maždaug 7 proc. moterų. Šis tyrimas galėtų padėti daugeliui moterų apsispręsti, ar verta turėti implantus. Tačiau ji pažymi, kad net ir moterims, kurių tyrimo rezultatai yra neigiami, gali kilti problemų dėl implantų.
„Prieš metus maždaug susidėjau implantus, o išsiėmiau maždaug prieš 4 mėnesius, nes supratau, kad jeigu ilgiau juos laikysiu, jie mane nužudys. Atrodo, kad gražu ir faina, bet tu negyveni gyvenimo – tiesiog merdėji,“ – pabrėžia ji.
Ugnės požiūris į plastines operacijas smarkiai pasikeitė. Nors ji pripažįsta, kad moterys siekia estetikos ir nori atitikti šiuolaikinius grožio standartus, ji suvokė, kad gyvenimas yra svarbesnis, nes turi auginti vaikus ir rūpintis jų gerove. Dabar ji labai bijo ne tik operacijų, bet ir visų hialurono filerių, todėl ateityje jų nedarytų.
„Pirmuosius tris mėnesius jaučiausi labai blogai – temperatūra nekrito, o krūtinę beprotiškai skaudėjo, ją skauda ir iki šiol. Pirmus mėnesius net negalėjau pakelti dešinės rankos dėl didžiulio krešulio.
Tačiau pastarąsias dvi savaites temperatūra šiek tiek pakrito, dabar ji laikosi 37,2, tad tikiuosi, kad einu geru keliu. Man implantai sukėlė autoimuninę ligą, todėl temperatūra ir laikosi, nes organizmas yra paveiktas. Galbūt su laiku ši liga pasitrauks“, – priduria ji.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!