• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslinis tyrimas pateikė įdomių rezultatų. Pirmą kartą užfiksavus veiklą mirštančio žmogaus smegenyse paaiškėjo, kas žmogaus organizme nutinka prieš mirtį.

Mokslinis tyrimas pateikė įdomių rezultatų. Pirmą kartą užfiksavus veiklą mirštančio žmogaus smegenyse paaiškėjo, kas žmogaus organizme nutinka prieš mirtį.

REKLAMA

To patirti nenori nė vienas, todėl turime pasiklausti mokslu, kuris gali atsakyti į tokius klausimus, kaip, pavyzdžiui, kas vyksta žmogaus smegenyse mirštant ar kas organizme nutinka prieš mirtį, rašo unilad.com.

Kas organizme nutinka prieš mirtį?

JAV mokslininkai nusprendė atlikti elektroencefalogramą 87 metų amžiaus mirštančiam vyrui.

Pagyvenęs vyras, visą gyvenimą sirgęs epilepsija, buvo prijungtas prie EEG tyrimo aparato, kuris leido ekspertams užfiksuoti paciento smegenų bangas praėjus 15 minučių po to, kai jis mirė nuo širdies smūgio.

Surinkti rezultatai neabejotinai yra intriguojantys, o pagrindinis tyrimo autorius dr. Ajmalas Zemmaras pakomentavo rezultatus. Nagrinėdami smegenų aktyvumą ir bangas, tyrėjai pastebėjo, kad padažnėjo „gama osciliacijos“.

REKLAMA
REKLAMA

Šios bangos kontroliuoja ryšį tarp skirtingų smegenų sričių, todėl yra labai svarbios suvokimui, judėjimui, atminčiai ir emocijoms. Tai atskleidė, kad paciento gyvenimas iš tiesų galėjo „prabėgti prieš akis“.

REKLAMA

A. Zemmaras paaiškino: „Galbūt smegenys, generuodamos elektrinių signalų bangas, susijusias su atminties atgavimu, prieš pat mirtį paskutinį kartą prisimena svarbius gyvenimo įvykius, panašius į tuos, apie kuriuos praneša patyrę priešmirtines būsenas.

Šie rezultatai kvestionuoja mūsų supratimą apie tai, kada tiksliai baigiasi gyvenimas, ir kelia svarbius vėlesnius klausimus, pavyzdžiui, susijusius su sprendimu aukoti organus donorystei.“

REKLAMA
REKLAMA

Smegenų bangų pokyčiai buvo stebimi gyvūnuose

Nors anksčiau panašūs smegenų bangų pokyčiai mirties metu buvo stebimi žiurkėse, žurnale „Frontiers in Ageing Neuroscience“ paskelbtame tyrime jie pirmą kartą nustatyti tiriant ir žmones.

Tačiau, kaip ir daugumos tyrimų atveju, komanda aiškiai nurodė, kad norint pateikti įtikinamesnius ir tikslesnius įrodymus, reikia atlikti tolesnius tyrimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komanda atkreipė dėmesį, kad išvadai padaryti buvo naudojami tik vieno atvejo tyrimo duomenys, o paciento smegenys jau buvo pažeistos epilepsijos. Todėl jie negalėjo nustatyti, ar tas pats tikrai įvyktų su kitu žmogumi artėjant mirčiai.

Dr. A. Zemmaras pridūrė: „Iš šio tyrimo galime pasimokyti štai ko: nors mūsų artimieji yra užmerkę akis ir pasirengę palikti mus, iškeliauti į amžinybę, jų smegenys gali atkartoti kai kurias gražiausias gyvenime patirtas akimirkas.“

Galiu pasakyti tik vieną, niekas nieko nežino ir niekada nesužinos to nepatyre. O interpretuoti, ar kaip ten sako, grįžo iš komos ir papasakojo, tai kiek fantazijos, kiek realybė, niekas ir neįrodys. Asmeniškai teko matyti, kaip mylimas žmogus mirė, ir kaip jį bandai dar judinti, kelti, bet mačiau tik ašaras akyse, kažkokią reakciją. Man tai įstrigo visam laikui, gali pasakoti nepasakojas, žinau, kad niekas nepatikės, todėl, kad mes per maži esam tokiams dalykams. Todėl net neverta spėlioti, diskutuoti ir spekuliuoti tokiomis temomis. Gyvenkime čia, ir nelyskime ten kur ne mūsų...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų