• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Silkę vienareikšmiškai galima tituluoti kalėdinių patiekalų karaliene – ant kiekvieno stalo kasmet puikuojasi patys įvairiausi šios lietuvių pamėgtos žuvies variantai.

Silkę vienareikšmiškai galima tituluoti kalėdinių patiekalų karaliene – ant kiekvieno stalo kasmet puikuojasi patys įvairiausi šios lietuvių pamėgtos žuvies variantai.

REKLAMA

Silkė pataluose, sūdyta, marinuota, su svogūnais, riešutais ar bulvėmis – tradicinių būdų, kaip patiekti silkę egzistuoja išties daugybė. Kaip pasirinkti geriausią ir nustebinti artimuosius ne tik dovanomis, bet ir įspūdingais patiekalais?

Dažniausiai silkės patiekalams naudojama sūdyta silkė. Žuvies ir jos gaminių parduotuvės „Silkutė.lt“ įkūrėjas Mantas Vybornas sako, kad egzistuoja du pagrindiniai silkės sūdymo būdai – sausas bei šlapias, rašoma pranešime spaudai.

„Kokiu būdu sūdytą silkę pasirinkti – priklauso nuo kiekvienos šeimininkės pomėgių. Tiek sauso, tiek šlapio sūdymo silkutes galima vartoti ir vienas, ir iš jų gaminti įvairius patiekalus.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausia, kad žuvis būtų kokybiška, pavyzdžiui, mes gamybos metu skiriame itin dideli dėmesį druskos kiekiui, tad silkės nėra per sūrios ir jų nereikia papildomai numirkyti“, – pasakoja M. Vybornas.  

REKLAMA

Šlapias sūdymas – išraiškingo skonio mėgėjams

M. Vybornas žuvies tendencijomis domisi beveik dešimtmetį, stebi žuvies vartojimo kultūrą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

„Pavyzdžiui, sūdant silkes tiek sausu, tiek šlapiu būdu nenaudojame jokių cheminių konservantų ar skonio stipriklių – tik natūralius prieskonius bei druską.

Šlapio sūdymo silkę patariama naudoti tiems, kurie nori išskirtinio poskonio, pavyzdžiui, cinamono, mėtos, baltųjų pipirų ar kardamono. Tuo metu sauso sūdymo silkė pasižymi klasikiniu skoniu“, – tvirtina M. Vybornas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis priduria, kad suteikti išskirtinį skonį patiekalui gali ne tik prieskoniai, bet ir žuvies kokybė.

Rekomenduoja į meniu įtraukti ir netradicinių patiekalų

Visgi šventės – puikus metas į savo kalėdinį meniu įtraukti ne tik tradicinius patiekalus, bet ir nustebinti artimuosius labiau egzotiškais skoniais. M. Vybornas sako, kad be silkės šventinį stalą galima praturtinti ir kitomis žuvimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pavyzdžiui, į kalėdinių patiekalų sąrašą verta įtraukti paltusą, otą ar menkę“, – dalinasi M. Vybornas. 

Jis priduria, kad savo stalą galima praturtinti ir Lietuvoje puikiai žinomomis žuvimis, tačiau pasirinkti kitokį jų paruošimo būdą ir taip atrasti naujus skonius.

„Šaltai ar karštai rūkyta skumbrė – puikiai pažįstama ir mėgstama didelės dalies lietuvių, tačiau sūdytą ar keptą skumbrę tautiečiai renkasi rečiau, nors ji yra itin skani, labai sveika ir išlaiko visas naudingas maistines medžiagas“, – akcentuoja minėtos įmonės įkūrėjas.

REKLAMA

Lašišos pyragas šventėms

M. Vybornas siūlo į savo kalėdinio stalo meniu įtraukti daugiau išskirtinių produktų ir dalijasi lašišos pyrago receptu:

Tešlai reikės:

  • 150 g miltų,
  • 100 g atšaldyto sviesto,
  • 15 g  kieto sūrio.
  • Įdarui reikės:
  • 100 g rūkytos arba šviežios lašišos,
  • 2 kiaušinių,
  • 4/5 šakelės brokolio,
  • 80 g mocarelos sūrio,
  • 40 g fetos sūrio,
  • Saujos špinatų,
  • 1 a.š. grūdėtųjų garstyčių,
  • Druskos, pipirų bei malto muskato pagal skonį.

REKLAMA

Ruošiame tešlą – sūrį sutarkuokite per smulkią tarką, o šaltą sviestą – per stambesnę. Sumaišykite su miltais ir minkykite iki vientisos masės. Tuomet tešlą iškočiokite ir įtieskite į kepimo formą, pagal ją suformuodami kraštelius. Kepkite 200 °C temperatūroje apie 15-20 minučių.

Per tą laiką pasiruoškite įdarą – susmulkinkite visus įdaro ingredientus ir sumaišykite. Tešlai iškepus, išimkite ją iš kepimo formos ir į vidų sudėkite paruoštą įdarą. Gautą pyragą kepkite dar 15-20 minučių 200 °C temperatūroje. Pyragą galima patiekti tiek karštą, tiek šaltą. Skanaus!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų