žolynai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žolynai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žolynai“.
Šią žolelę vadina aukso gysla padidėjus skrandžio rūgštingumui: neskubėkite griebtis vaistų
Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijoje viešėjo kraštietė žolininkė, edukatorė Giedrė Radzevičiūtė. Ji papasakojo apie žoliavimą ir žolynų naudą sveikatai, o tai ypač aktualu dabar, žiemos metu, kai padaugėja įvairių užkrečiamų susirgimų.
G. Radzevičiūtė dirba Vilniaus universitete, Medicinos fakultete, mokymosi visą gyvenimą veiklų koordinatore. Laisvalaikį ji skiria pomėgiui – žoliavimui, žolynų auginimui ir jų ruošimui.
Šią Lietuvos vietą vadina „Užmirštu šventu kaimu“ dėl vienos priežasties
Močiutės pačios nepajėgia nusipjauti žolės „Užmirštas šventas kaimas. Juokas pro ašaras“, – sako Kedainių rajono Šventoniškio kaimo gyventojos, kurios teigia, kad visi valdininkai jas pamiršo. Garbaus amžiaus močiutes savo jėgomis nepajėgia nusipjauti žolės aplink daugiabutį ir prašo pagalbos. Prašo pagalbos „Čia, daugiabutyje, gyvenančios močiutės nepajėgia savo jėgomis nupjauti aplink namą augančių žolynų.
Per Žolinę negalima likti vienam namuose
Į Šiaulių universiteto botanikos sodą nuo pat ryto sugužėjo šiauliečiai ir miesto svečiai. Dešimtą valandą ryto čia prasidėjo Žolinių šventė. Šventės pradžioje buvo pašventinti žolynai, pasirodė meninio ugdymo studijos „Mikitukas“ vaikai, buvo atlikta Baltiška žolynų palaiminimo apeiga. Šventėje netrūko muzikinių pasirodymų, dainavo, grojo Lietuvos ir Latvijos atlikėjai.
Švč. Mergelės Marijos šventė ir jos tradicijos
Esame įpratę Lietuvą vadinti Marijos žeme, nors nemaža šios žemės dalis buvo apkrikštyta palyginti neseniai, prieš 600 metų. Bet gal ne šiaip sau, ne iš tuštybės prigijo mūsų kraštui šis garbingas vardas? Didysis Lietuvos kunigaikštis Vytautas, pats pasikrikštijęs ir nešęs katalikybę į Žemaičius, Dievo Motina, kaip žmonių užtarėja, pasitikėjo labiau nei Kristumi ir labiausiai rūpinosi jos kulto Lietuvoje diegimu.
Žolinė sostinėje ir visoje Lietuvoje
Vasarai bėgant į pabaigą, Lietuvoje švenčiama Žolinė. Įvairiose šalies vietose tautiečiai kviečiami ištrūkti iš namų ir pasinerti į svarbiausią vasaros derliaus ir rugiapjūtės pabaigos šventę. Saulės mieste – liaudiška Žolinės vakaronė Ketvirtadienio pavakarę Šiaulių „Aušros“ muziejaus Žaliūkių malūnininko sodyboje vyks liaudiška Žolinės vakaronė.
Valdininkui – dalgį į rankas
Panevėžio švara privalančiam pasirūpinti Savivaldybės Miesto ūkio skyriaus vedėjui Antanui Karalevičiui gresia vietoj rašiklio į rankas paimti dalgį ir pačiam šienauti apleistus žaliuosius plotus. Pakeisti darbo profilį valdininkui grasina naujoji miesto valdžia.
Vicemeras išsigando žolynų
Po Aukštaitijos sostinę pasižvalgęs mero pavaduotojas Petras Narkevičius neslepia buvęs šokiruotas netvarkos.
Miegą grąžins žolelių mišiniai
Ilgus amžius protėviai guolį klojo žolynais, galvą dėjo ant šieno pagalvės. Ne tik nuovargiui nuvyti, sveikatai pataisyti nuo senų laikų naudojami džiovinti kvapieji augalai.
Kvapai – ypatingos galios, kurias gamta teikia žmonėms. Tai buvo žinoma maždaug prieš 2000 m. Įrodyta, kad įvairios, biologiškai aktyvios kvapios augalų medžiagos, patekusios per kvėpavimo takus, žmogų veikia 20 kartų greičiau ir stipriau nei išgertos augalų sultys, įvairūs užpilai ar nuovirai.