wimp
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „wimp“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „wimp“.
Trimatės formos kuriamos tik rankų judesiais
Nauja programinė įranga leidžia interpretuoti gestus ir taip dizaineriams, menininkams ir inžinieriams kurti ir modifikuoti trimates figūras, naudojant tik savo rankas, taip naudojant natūralią vartotojo sąsają, o įprastinės sąsajos priemonės – klaviatūra ir pelė tampa nebereikalingos. Ši programa, pavadinta „Shape-it-up“, naudoja specialius kompiuterinius algoritmus ir Windows Kinect kamerą, matančią vaizdo perspektyvą, ir interpretuoja rankų judesius ir gestus.
„Fermi“ atrasti tamsiosios medžiagos įrodymai kelia abejonių
Tai buvo vadinama tamsiosios medžiagos egzistavimo įrodymu, leidžiančiu tikėtis, kad galiausiai pavyks nustatyti dalelę, kuri, kaip manoma, sudaro iki 80 proc. visatos masės. Tačiau esminiai įrodymai apie tamsiosios medžiagos sąveikas mūsų visatos centre gali būti ne tokie svarūs kaip manyta.
Dauguma fizikų mano, kad tamsioji medžiaga sudaryta iš silpnai sąveikaujančių masyvių dalelių (angl. weakly interacting massive partical – WIMP), kurios su įprasta medžiaga sąveikauja tik per trauką.
Per mus nuolat smelkiasi tamsioji medžiaga, teigia mokslininkai
Viena didžiausių šiuolaikinio mokslo paslapčių – nematoma tamsioji medžiaga, sudaranti 98 proc. Visatos – maždaug kas minutę susiduria su kiekvienu iš mūsų, atominiame lygmenyje veikdama mūsų organizmo ląsteles.
JAV ir Švedijos mokslininkai Katherine Freese ir Christopheris Savage'as paskelbė savo tyrimo, kaip tamsioji medžiaga veikia žmogaus kūną, rezultatus.
Tamsiosios materijos paslaptys: po pirmųjų tyrimų dar tamsesnis tamsos šešėlis
Dabar neramūs laikai beieškant Visatos trūkstamos materijos. Iš pirmo žvilgsnio taip neturėtų būti. Giliai po žeme keletas eksperimentų lyg ir aptinka tamsiąją medžiagą, iki šiol nematomą, kuri, manoma, sudaro apie 85 proc. visos Visatos masės.
Galutinis tamsiosios materijos (TM) aptikimas būtų didžiulis triumfas, tačiau galiausiai visi tyrimų rezultatai ima prieštarauti tarpusavyje ir mokslininkai atsiduria aklavietėse.
Užfiksuota sezoninė Žemės sąveika su tamsiąja medžiaga
Tamsiosios medžiagos paieškos eksperimente, vykdytame Soudano kasykloje, Minesotos valstijoje, buvo nustatytas nuo metų laiko priklausantis signalo kitimas. Lygiai toks pats rezultatas buvo gautas daugiau nei prieš dešimt metų italų atliktame eksperimente.
Naujas sezoninis kitimas buvo aptiktas CoGeNT (Coherent Germanium Neutrino Technology) eksperimente. Rezultatai sutampa su teoriniu modeliu, kuriame tamsiąją medžiagą fizikai aprašo kaip silpnai sąveikaujančias masyvias daleles (angl.
Nauji duomenys tamsiosios medžiagos paieškose
Tamsiosios medžiagos paieškos eksperimente, vykdytame Soudano kasykloje, Minesotos valstijoje (JAV), buvo nustatytas nuo sezono laiko priklausantis signalo kitimas. Lygiai toks pats rezultatas buvo gautas daugiau nei dešimtmetį italų atliktame eksperimente.
Naujas sezoninis kitimas buvo aptiktas CoGeNT (Coherent Germanium Neutrino Technology) eksperimente. Rezultatai sutampa su teoriniu modeliu, kuriame tamsiąją medžiagą fizikai aprašo kaip silpnai sąveikaujančias masyvias daleles (angl.
Fizikai pranešė apie galimą tamsiosios medžiagos dalelių užregistravimą
Hipotetinės juodosios medžiagos paieškas pagal CMDS (Cryogenic Dark Matter Search) vykdantys JAV mokslininkai paskelbė savo tyrimų duomenis, kurie gali liudyti apie juodosios medžiagos dalelių egzistavimą ir jų susidūrimą su įprastomis dalelėmis.