vukas jeremičius
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vukas jeremičius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vukas jeremičius“.
JT Generalinės Asamblėjos pirmininku tapo serbas, nugalėjęs Lietuvos kandidatą
Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) pirmininku penktadienį išrinktas Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremičius. Jo pergalę lėmė tik minimali balsų persvara prieš kitą kandidatą – Lietuvos nuolatinį atstovą Jungtinėse Tautose ambasadorių Dalių Čekuolį.
Tarp 190 balsavusių Jungtinių Tautų valstybių narių Lietuvos atstovą parėmė 85 valstybės, o Serbijos kandidatas užsienio reikalų ministras V. Jeremičius surinko 99 balsus.
Albanijos ministras: Kosovo ateitis – Europos Sąjungoje
Albanijos užsienio reikalų ministras Iliras Meta teigia, kad nepaisant to, jog Belgradas ir Tirana laikosi skirtingo požiūrio į Kosovo statusą, ši nuo Serbijos atsiskyrusi šalis ateityje turėtų tapti Europos Sąjungos nare.
Tokius komentarus jis išsakė po istorinio vizito į Belgradą, kur susitiko su Serbijos prezidentu Borisu Tadičiumi ir užsienio reikalų ministru Vuku Jeremičiumi. Kovo 11 dieną vykęs vizitas buvo pirmas kartas, kai Albanijos diplomatijos vadovas lankosi Serbijoje.
Serbijai Kosovas yra svarbiau nei Europos Sąjunga
Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremičius per vizitą Budapešte pabrėžė, kad sprendimas susieti Serbijos narystės Europos Sąjungoje perspektyvas su reikalavimu pripažinti Kosovą yra didžiulė klaida.
„Visi kas galvoja, kad tokiu atveju, jei Serbija bus priversta rinktis tarp ES ir Kosovo, ji pasirinks ES, daro didelę klaidą. To nebus“ - po susitikimo su Vengrijos užsienio reikalų ministru Peteriu Balaszu pareiškė V. Jeremičius.
V. Jeremičius: Kosovas – Serbijos Jeruzalė
Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremičius, duodamas interviu dienraščiui „The New York Times“, pareiškė, kad Kosovo provincija yra Serbijos Jeruzalė.
„Ši vieta, Kosovas, yra mūsų Jeruzalė. Jos negalima traktuoti niekaip kitaip kaip tik mūsų Jeruzale“ - teigė V. Jeremičius, kuris yra laikomas itin proeuropietiškų pažiūrų politiku.
Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremičius: „Mūsų laukia įdomūs laikai“
„Paraišką dėl narystės tikimės įteikti iki metų pabaigos“, – tikina 34-rius metus turintis Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremičius, lapkričio 5 d. viešėjęs Europos Parlamente.
Kiek metų prireiks Serbijai siekiant tapti ES nare?
Labai sunku prognozuoti, manau, reikės 5-7 metų. Toks laikotarpis skamba realistiškai, kadangi didės Vakarų Balkanų šalių pasirengimas ir bus galima tikėtis politinio ES šalių sprendimo. Serbija turėtų stengtis įstoti kuo greičiau.
Serbija šiemet pateiks prašymą dėl stojimo į ES
Serbija planuoja iki šių metų galo pateikti oficialų prašymą dėl jos priėmimo į Europos Sąjungą (ES), tai pat pažadėjo kaip galima greičiau suimti įtariamus karo nusikaltėlius, rašo nepriklausoma Briuselio svetainė "EUobserver".
"Serbijos laukia esminis parengiamasis darbas - pateikti oficialų prašymą dėl ES narystės. Tikimės tai padaryti iki šių metų pabaigos", - Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremičius ketvirtadienį sakė Europos Parlamento užsienio reikalų komitetui.
Serbai širsta, kad albanai į JT sesiją pravedė Kosovo atstovą
Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremičius išreiškė savo nepasitenkinimą, kad Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesijoje dalyvavo ir Kosovo prezidentas Fatmiras Sejdiu. V. Jeremičiaus teigimu, tai prieštarauja JT taisyklėms, nes Kosovas nėra organizacijos narys.
Po Serbijos skundo atliktas Generalinio sekretoriato tyrimas parodė, kad F. Sejdiu į Generalinės Asamblėjos salę greičiausiai prasivedė Albanijos delegatai.
Lietuvą aplankys Serbijos diplomatijos vadovas
Lietuvoje su oficialiu vizitu lankysis Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremičius.
Pirmadienį Skuode Serbijos diplomatijos vadovas susitiks su užsienio reikalų ministru Vygaudu Ušacku. Ministrų susitikime planuojama aptarti dvišalį ekonominį bendradarbiavimą, Serbijos narystės Europos Sąjungoje siekius, ryšius su NATO, Lietuvos integracijos ES patirties perdavimą Serbijai, bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose.
Serbija neatmeta Kosovo pripažinimo galimybės
Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremičius, duodamas interviu BBC, neatmetė galimybės, kad Belgradas kada nors ateityje pripažins Kosovo nepriklausomybę. V. Jeremičius teigė, kad Serbija nori užmegzti derybas su Priština ir pridūrė, kad Belgrado pozicija derybose būtų „labai lanksti“.
Atvirai paklaustas, ar Serbijos vyriausybė gali pripažinti Kosovo nepriklausomybę, V. Jeremičius atsakė: „Mes nenorime atmesti jokios galimybės.
Serbija ieško Kosovo nepriklausomybei nepritariančių sąjungininkų
Serbija deda visas pastangas, kad paskutiniuoju metu savo pusėn patrauktų kuo daugiau sąjungininkų, pasisakančių prieš Kosovo nepriklausomybę. Individualios valstybės iki penktadienio turi laiko Tarptautiniam teisingumo teismui pateikti savo prieštaravimus dėl Kosovo nepriklausomybės.
Serbijos laikraštis „Blic“ skelbia, kad dalis Lotynų Amerikos valstybių svarsto galimybę pateikti tokius prieštaravimus.
REKLAMA
REKLAMA
Serbams medžioti R. Mladičių padeda ir užsienio žvalgyba
Vakarų žvalgybos agentūros prisidėjo prie Serbijos karo nusikaltėlio Ratko Mladičiaus paieškos ir nusiuntė savo pareigūnus į Belgradą. Serbijos užsienio reikalų ministerija teigia, kad Vakarų žvalgybininkai dirbs kartu su kolegomis iš Serbijos.
Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremičius teigia, kad po to, kai vasarą buvo suimtas buvęs Bosnijos serbų prezidentas Radovanas Karadžičius, R. Mladičiaus paieška suintensyvėjo, o jai iš Belgrado vadovauja tarptautinė žvalgybininkų komanda.
Serbija pasirengusi derėtis su Kosovo lyderiais
Serbija pareiškė esanti pasirengusi derėtis su Kosovo albanų lyderiais, kurie praėjusių metų vasario 17 dieną paskelbė vienašališką nepriklausomybės deklaraciją. Apie pasirengimą derėtis su Kosovo albanais prabilo provakarietiškų pažiūrų Serbijos prezidentas Borisas Tadičius.
Jungtinės Tautos ir Europos Sąjunga teigia, kad derybos tarp Prištinos ir Belgrado gali įvykti kiek vėliau šį mėnesį.
Serbijos ministras: kol kas nė vienai JT narei nebuvo uždrausta kreiptis į teismą
Duodamas interviu žurnalui „Der Spiegel“, Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremičius pareiškė, kad jo šalis siekia, jog Tarptautinis teisingumo teismas išaiškintų, ar Kosovo nepriklausomybė nepažeidžia tarptautinės teisės principų. Sprendimą, ar kreiptis į teismą, Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja priims jau šią savaitę.
Spiegel: Trečiadienį Jungtinės Tautos nuspręs, ar Serbijos ieškinys dėl Kosovo nepriklausomybės bus nagrinėjamas Tarptautiniame teisingumo teisme Hagoje.
Serbija tikisi teisme užginčyti Kosovo nepriklausomybę
Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremičius išreiškė viltį, jog Tarptautinis teisingumo teismas pripažins, kad vienašališka Kosovo nepriklausomybės deklaracija prieštarauja tarptautinei teisei, rašo radijo stoties B92 internetinė svetainė.
Tiesa, Serbijos iniciatyvai kreiptis į Tarptautinį teisingumo teismą dar turi pritarti Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja.
Serbija nesirengia pripažinti Pietų Osetijos bei Abchazijos
Duodamas interviu Austrijos laikraščiui „Die Presse“, Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremičius pareiškė, kad jo šalis nesiruošia sekti Rusijos pavyzdžiu ir pripažinti Pietų Osetijos bei Abchazijos respublikų nepriklausomybės.
Serbija, V. Jeremičiaus teigimu, dėkoja Rusijai už paramą sprendžiant Kosovo statuso klausimą, tačiau turi savo nepriklausomą užsienio politiką ir niekieno pavyzdžiu sekti nenori.
Serbija rinktųsi Kosovą, o ne ES
Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremičius pareiškė, kad tokiu atveju, jei jo šaliai teks rinktis tarp būtinybės pripažinti Kosovo nepriklausomybę bei narystės Europos Sąjungoje, tai Belgradas greičiausiai atsisakys narystės vien dėl to, kad išlaikytų savo teritorines pretenzijas į šią serbų tautos lopšiu laikomą teritoriją.
V. Jeremičius išreiškė viltį, kad Briuselis nesiims spaudimo ir nevers Belgrado pripažinti Kosovo mainais už narystę Sąjungoje.
Serbijos ministras: Bendradarbiavimas su Haga – moralinis įsipareigojimas
Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremičius pareiškė, kad karo nusikaltimais įtariamų asmenų perdavimas Hagos karo nusikaltimų tribunolui yra ne tik teisinis, tačiau ir moralinis Serbijos įsipareigojimas, skelbia radijo stoties B92 internetinė svetainė.
Ministras pridūrė, kad per pastaruosius metus Serbija tribunolui išdavė 43 iš 45 karo nusikaltimais kaltintų asmenų. V. Jeremičiaus teigimu, visos vyriausybės nuo pat Slobodano Miloševičiaus nuvertimo glaudžiai bendradarbiavo su Haga.
Serbijos ambasadoriai grįžta į Europos sostines
Serbijos vyriausybė priėmė sprendimą grąžinti ambasadorius į Europos Sąjungos šalis, iš kurių jie buvo atšaukti po to, kai tos šalys pripažino vienašališką Kosovo nepriklausomybės deklaraciją, skelbia „EU Observer“.
Grąžindama diplomatus, Serbija teigia siekianti normalizuoti santykius su ES. „Aš manau, kad sprendimas grąžinti ambasadorius į Kosovo nepriklausomybę pripažinusias ES valstybes sustiprins mūsų diplomatinę poziciją“ – pareiškė Serbijos aplinkosaugos ministras Oliveris Duličius.
Serbija sieks grąžinti ambasadorius į Kosovo nepriklausomybę pripažinusias šalis
Serbijos vyriausybė gali grąžinti savo ambasadorius į šalis, iš kurių jie buvo atšaukti po to, kai tos valstybės pripažino Kosovo valstybės nepriklausomybę, skelbia „New York Times“.
Taip Serbijos vyriausybė esą siekia parodyti savo palankumą Vakarams. Serbija po Kosovo nepriklausomybės pripažinimo atšaukė savo ambasadorius iš Prancūzijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Belgijos, Italijos bei JAV.
Bosnija kaltina ES dvigubų standartų taikymu
Antradienį pasirašytą ES ir Serbijos susitarimą dėl glaudesnių ryšių smarkiai sukritikavo Bosnija ir Hercegovina, kuriai analogiška sutartis nepasiūlyta iki šiol, praneša „EU Observer“.
„Nors ES reikalauja, kad šalis kandidatė atitiktų visas keliamas sąlygas, šis susitarimas rodo, kad Serbijai teikiamos privilegijos, kurių neturi jokia kita valstybė“, - sakė šalies musulmonų atstovas Bosnijos vadovybėje Harisas Silajdžičius.
ES ir Serbija pasirašė sutartį dėl glaudesnių ryšių (papildyta)
Europos Sąjunga ir Serbija antradienį pasirašė glaudesnių ryšių susitarimą, kuris, kaip tikimasi, padidins provakarietiškų jėgų šansus kitą mėnesį vyksiančiuose Serbijos pralamento rinkimuose.
Dokumentą pasirašė Europos Sąjungai pirmininkaujančios Slovėnijos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Rupelis, Serbijos ministro pirmininko pavaduotojas Božidaras Dželičius bei ES plėtros komisaras Olli Rehnas (Olis Renas), stebint Serbijos prezidentui Borisui Tadičiui.
Serbija artėja prie susitarimo su ES
Serbijai šią savaitę greičiausiai sulauks pasiūlymo pasirašyti stabilizacijos bei asociacijos sutartį su Europos Sąjunga. Tačiau, kaip rašo serbų dienraštis „Blic“, tebėra neaišku, koks bus susitarimo tekstas.
Kaip teigiama, Serbija norėtų pasirašyti pilną stabilizacijos bei asociacijos sutartį, kuri numatytų prekybos nuolaidas bei fondų paramą.
Portugalijos diplomatas: ES netinkamai vertina Serbiją
Anot Portugalijos užsienio reikalų ministro Luiso Amado, Europos Sąjunga diskriminuoja Serbiją. Trečiadienį susitikęs su savo kolega iš Serbijos jis pasakė, jog reikėtų kuo greičiau atkurti gerus santykius su šia šalimi.
„Mano nuomone, su Serbija elgiamasi diskriminuojamai“, - sakė L.Amado, netiesiogiai nurodydamas į didelę Europos šalių grupę, kurios palaikė nuo Serbijos atskilusios Kosovo provincijos nepriklausomybę.
Serbija atmeta galimybę įvesti embargą Kosovui
Serbija pareiškė atmetanti galimybę įvesti prekybos embargą nepriklausomybę paskelbusiam Kosovui, tačiau perspėjo Europos Sąjungą, kad ši neturi jokios teisės iš Jungtinių Tautų perimti buvusios Serbijos provincijos administravimo, skelbia „Russia Today“.
Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremičius pareiškė, kad Serbija bet kokiu atveju sieks, kad konfliktas dėl Kosovo statuso netaptų ginkluotu susirėmimu ir patikino, kad Belgradas nesirengia įvesti prekybos embargo.
ES neleis padalinti Kosovo
ES specialus pasiuntinys Pieteris Feithas atmeta galimybę į dvi dalis padalinti Kosovą dėl prieštaravimų tarp albanų daugumos bei serbų mažumos, rašo BBC. „Šalies padalinimo nebus, tai nėra numatoma“, - spaudos konferencijoje Vienoje teigė P. Feithas. Tuo pačiu specialusis pasiuntinys pripažino, kad serbų dominuojamoje šiaurinėje Kosovo dalyje saugumo padėtis yra sudėtinga, nors duomenų apie Kosovo serbų policijos pareigų neatlikimą nepakanka.
Kosovo serbai siunta dėl provincijos nepriklausomybės
Serbija ir toliau nepraranda vilties įrodyti, kad Kosovo nepriklausomybės deklaracija yra nelegali. Tuo tarpu patys Kosovo serbai yra pasiryžę netgi griebtis smurto siekdami parodyti, kad jie niekada nesutiks su Prištinos vyriausybės priimamais sprendimais, skelbia „Spiegel Online“. Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremičius pradėjo diplomatinį turą Europoje, kuriuo siekiama pristatyti Belgrado poziciją.
Serbija atšaukia pasiuntinius iš JAV, Prancūzijos ir Turkijos
Serbijos Užsienio reikalų ministerija skubos tvarka atšaukia savo pasiuntinius iš JAV, Prancūzijos ir Turkijos, skelbia „RIA Novosti“.Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad šios šalys pripažino Kosovo nepriklausomybę. Pasiuntinybių vadovai turi palikti šias šalis praėjus 48 valandoms po to, kai Serbijos Užsienio reikalų ministerija perduos protesto notas ir atvykti į Belgradą tolimesnėms konsultacijoms.
Serbija „atsakys“ valstybėms, pripažinusioms Kosovo nepriklausomybę
Serbija ruošiasi imtis atitinkamų veiksmų prieš valstybes, kurios pripažins Kosovo provincijos vienašalį nepriklausomybės paskelbimą, rašo „Voice of America“.Serbijos užsienio reikalų ministras Vukas Jeremicius trečiadienį pareišjė, jog jo ministerija ruošia atsakomųjų priemonių paketą: nuo švelnių iki itin griežtų.V. Jeremicius parlamentui sakė, jog Belgradas yra pasiruošęs įšaldyti diplomatinius santykius su valstybėmis, kurios pažeis Serbijos suverenitetą ir teritorinį vientisumą.