vizualizacija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vizualizacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vizualizacija“.
Skelbia, kaip atrodys naujasis Vilniaus oro uosto terminalas: plotas išaugs trečdaliu
Vilniaus oro uoste statomas naujas keleivių išvykimo terminalo modulis šiaurinėje oro uosto dalyje. Planuojama projektą užbaigti 2025 metais.
Skelbiama, kad pastačius 14,4 tūkst. kv.
Pamatykite: parodė, kaip atrodys Nacionalinis stadionas Vilniuje
Nacionalinio stadiono Vilniuje koncesininkai bendrovė „BaltCap“ ir partneriai „Cloud architektai“ atnaujino daugiafunkcės sporto bei kultūros erdvės ant Šeškinės kalvos projekto vizualizacijas. Netrukus vilniečiai bus pakviesti į projekto aptarimą bei galės teikti savo pasiūlymus, kaip jį tobulinti. Per metus planuojama parengti techninį daugiafunkcio centro projektą, o 2022-ųjų pabaigoje pradėti statybas.
Asteroidai periodiškai atakuoja Žemę branduolinių bombų galios smūgiais
Asteroidai stebėtinai reguliariai bombarduoja Žemę, o kai kurių smūgio energija prilygsta didelį miestą sunaikinti galinčioms atominėms bomboms, teigia mokslininkai. Asteroidų paieškas vykdančios organizacijos „B612 Foundation“ atstovų teigimu, nuo XXI amžiaus pradžios kelios dešimtys asteroidų įsirėžė į Žemę.
Sukurtas veidrodis, kuriame matomi žmogaus organai
Pietų Paryžiaus universiteto (Prancūzija) mokslininkas dr. Xavier Maître su kolegomis sukūrė skaitmeninį veidrodį, apjungiantį kompiuterinės ir magnetinio rezonanso tomografijos, rentgenoskopijos, kompiuterinės animacijos bei „Kinect“ valdiklio technologijas.
Lietuva pateko į „požeminio interneto“ akligatvį
Sukurta daug pasaulinio kompiuterių tinklo funkcionavimo vizualizacijų, tačiau Oksfordo universiteto Interneto instituto mokslininkai Markas Grahamas ir Stefano De Sabbata bene pirmieji sumanė pavaizduoti pagrindines interneto ryšio magistrales kaip metro linijas ir stotis, praneša „Slate“. Šios vizualizacijos faktiniu pagrindu tapo vandenynų ir jūrų dugnu nutiestos didelės pralaidos optinio ryšio magistralės, pavaizduotos „Cablemap.info“ žemėlapyje.
Chirurgams skirti akiniai rodo vėžį
Vašingtono universiteto (JAV) medicinos fakulteto mokslininkai ir inžinieriai pagamino specialius operacijų metu naudoti skirtus technologinius akinius, kurie vizualizuoja vėžines ląsteles. Tokius akinius dėvintys chirurgai jų vietoje ultravioletinėje šviesoje mato specifinį švytėjimą, praneša „ScienceDaily.com“. Vėžines ląsteles sunku atskirti nuo normalių net ir smarkiai išdidinus jų vaizdą.
Jei vietoj Mėnulio būtų bet kuri kita Saulės sistemos planeta
Savaitgalį daugelio vaizduotę žadino ir audrino „superpilnatis“, „supermėnulis“. O jei už maždaug 400 tūkst. km nuo Žemės vietoj Mėnulio būtų kuri nors kita Saulės sistemos planeta? Buvęs NASA meno direktorius Ronas Mileris (Ron Miller) nutarė išplėtoti šią idėją, vizualizuodamas visus galimus variantus ir sukurdamas gerokai įspūdingesnių „superpilnačių“ sesiją, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka ne Mėnulis, o Merkurijus, Venera, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Uranas ir Neptūnas.
Biofizikai pasiūlė naują būdą chaosui tirti
Tiesa, chaosas egzistuoja jau labai seniai – matyt, nuo pat Didžiojo sprogimo, tačiau atsiradus žmonėms jo neabejotinai tik daugėjo. Penkiasdešimt metų praėjo nuo tada, kai amerikietis meteorologas Edvardas Lorentzas (Edward Lorenz) paskelbė savo chaoso teoriją, kuria remiantis ir iki šiol skaičiuojamos oro prognozės. Beje, teorija teigia, kad net menki sistemos pradinių sąlygų pokyčiai gali nulemti labai didelius pokyčius – ši išvada įgavo skambų „drugelio efekto“ pavadinimą.
Ką „mato“ „Google“ automobilis
„Google“ automobilis be vairuotojo per sekundę surenka ir apdoroja maždaug 750 megabaitų duomenų, gaunamų iš įvairiausių jame įmontuotų jutiklių, taip pat interneto – „StreetView“, „Google“ žemėlapių, GPS. Štai taip atrodo jo kompiuteryje apdorotų duomenų vizualizacija, automobiliui sankryžoje sukant į kairę.
Taip atrodys futbolo stadionas Vilniuje
Vilniaus savivaldybės paskelbtame konkurse Vilniuje įrengti naują IV kategorijos stadioną pasiūlymą pateikė 1 dalyvis.Pasiūlymas susideda iš techninės irfinansinės dalių bei stadiono projekto vizualizacijų, kurias projektavo UAB „Forma konsorciumas“. Šiuo metu vyksta projektinių pasiūlymų vertinimas, taip pat vyks derybos dėl kainos ir, galiausiai, bus patvirtintas nugalėtojas rašoma miesto savivaldybės svetainėje.
REKLAMA
REKLAMA
Kaip atrodo internetas jam suteikus visatos pavidalą?
Pernai internete veikė apie 650 mln. aktyvių internetinių svetainių. Jų skaičius sparčiai auga, bet net jei jis staiga dėl kokių nors priežasčių liautųsi didėjęs, visoms svetainėms aplankyti jums prireiktų... Žodžiu, jei naršytumėte 5 svetainių per minutę naršymo spartumu, internete per parą praleisdami 12 val., 365 paras per metus, tai po 50 metų būtumėte suspėjęs aplankyti, geriausiu atveju, apie 10 proc. visų internetinės visatos svetainių.
Kaip atsirado jūsų veidas?
Pasitelkę kompiuterinę animaciją, mokslininkai pirmą kartą vizualizavo žmogaus veido formavimosi motinos įsčiose procesą.
Jūsų gražusis veidas ne visada buvo toks dailus, skelbia „Newscientist“. Pirmasis žmogaus gemalo veido formavimosi gimdoje kompiuterinis modeliavimas atskleidė, kaip atsiranda ir vystosi mūsų veido bruožai.
Ši animacinė rekontrukcija remiasi žmogaus gemalo skenavimų duomenimis, gautais praėjus nuo 1 iki 3 mėnesių nuo pastojimo, sakoma pranešime.
„Daedalus“ padės atremti internetines atakas
Japonijos Informacijos ir Ryšių technologijos instituto mokslininkai sukūrė perspėjimo sistemą, kuri gali realiu laiku vizualizuoti internetines atakas.
Pavadinta „Daedalus“ (Direct Alert Environment for Darknet and Livenet Unified Security), ji stebi, ar tinkle esančiuose kompiuteriuose neatsiranda kenkėjiškų veiksmų požymių, ir, jei tokių pastebi, gali vizualizuoti įtartinų duomenų srautų judėjimą trimačiu formatu.
Jei Žemė liktų be vandens
Nors vandenynai gaubia 70 proc. mūsų planetos paviršiaus, mėlynai kosmose spindinčios Žemės grožis yra labai trapus. JAV mokslininkai pademonstravo, kaip atrodytų visas Žemės vanduo, surinktas į vieną vietą.
Jungtinių Valstijų geologinės tarnybos pastangomis nuolatinės kalbos apie būtinybę tausoti vandens išteklius jau nebeatrodys tokios nuobodžios.
Kaip nuskendo „Titanikas“?
Režisierius J. Cameronas ir jo tyrėjų grupė parengė naują transatlantinio lainerio „Titanikas“ katastrofos 1912 m. balandžio 15 d. vizualizaciją. Šiame vaizdo siužete rodoma, kaip iš tikrųjų prieš 100 metų paskendo legendinis laivas.
Žemės drebėjimų vizualizacija
Seisminis aktyvumas reiškia, kad planeta geologiniu požiūriu yra gyva. Tačiau 2011 m. Žemėje įvykusių žemės drebėjimų vizualizacija taip pat atskleidžia, su kokiu baisiu pavojumi nuolat susiduria didelė dalis pasaulio gyventojų.
Šveicariški kalneliai
Apie amerikietiškus kalnelius girdėjo visi, o apie šveicariškus? Tai, ką matote, yra pirmojo smuiko partijos vizualizacija atliekant Ferdinando Rieso 2-osios simfonijos 4 dalies ištrauką. Groja Ciuricho kamerinis orkestras.
ZKO Rollercoaster // GREAT EMOTIONS from virtual republic on Vimeo.
Viena diena JAV oro erdvėje
Pasitelkus NASA FACET programinę įrangą buvo sukurti keli eismo srautų JAV oro erdvėje modeliai. Galima stebėti, kaip keičiasi eismo sąlygos priklausomai nuo oro sąlygų, teroro aktų ir kitų veiksnių.
Amerika pagal „Facebook"
JAV Nepriklausomybės dienos proga dienraštis „The New York Times" pabandė įsivaizduoti, kaip atrodytų Amerikos profilio socialiniame tinkle „Facebook“ siena. Jis savo skaitytojams pateikė JAV istoriją, perteiktą „Facebook" išraiškos priemonėmis. Štai rezultatas.
Švytuoklių magija
Šiame vaizdo siužete vizualizuota matematikos uždavinio išraiška. Iš viso veikia 15 švytuoklių, pati ilgiausia atlieka 51 judesį per minutę, o kiekviena trumpesnė - po vieną judesį daugiau. Pati trumpiausioji per minutę atlieka 65 ,o po 60 sekundžių visos švytuoklės sinchronizuojasi.
Kaip atrodo „Wi-Fi" bevielis tinklas
Ar kada nors norėjote sužinoti, kaip galėtų atrodyti„Wi-Fi" bevielio ryšio tinklas, apgaubiantis mus nematomomis elektromagnetinėmis bangomis parduotuvėse, gatvėse, namuose ir daugelyje kitų vietų?
Jei taip, tuomet trijų Norvegijos dizainerių projektas suteikia tokią galimybę. Jie sukūrė didelę konstrukciją iš šviesos diodų, kurie, priklausomai „Wi-Fi" tinklo signalų stiprumo toje vietoje, šviečia skirtingo intensyvumo šviesa.
Sapnų vizualizacija
Jei pamenate, ką šią naktį sapnavote, trumpai apibūdinę savo sapną „Max My Dream" svetainėje galėsite dar sykį jį pamatyti. Tiesa, ši vizualizacija gali būti truputį kitokia originalo interpretacija.
Sudarytas „Facebook“ draugų pasaulio žemėlapis
Remiantis „Facebook.com“ interneto serverių duomenimis sudarytas pasaulinis „Facebook“ draugų geografinių ryšių žemėlapis.
Nors šis atvaizdas labai primena Žemės nuotrauką iš kosmoso, iš tikrųjų tai „Facebook“ socialinio tinklo vartotojų draugų tarpusavio ryšių geografinė vizualizacija, kurioje balta spalva pažymėtos sąsajos su kituose miestuose gyvenančiais bičiuliais, skelbia „Dailymail.co.uk“. Šį žemėlapį, remdamasis gausia „Facebook.
200 šalių per 200 metų
Populiarios BBC 4 programos „The Joy of Stats“ vedėjas Hansas Roslingas šiame vaizdo siužete pristato 200 pasaulio šalių raidos per 200 metų pasiekimus. Naudojama „papildytos tikrovės“ vizualizacija remiasi pajamomis, tenkančiomis vienam šalies gyventojui, nuo 1810 iki 2010 metų.
Globalus oro eismas
Jei kiekvienas keleivinis lėktuvas būtų pažymėtas geltonu taškeliu, 24 valandų oro eismas mūsų planetoje atrodytų va taip. Ar kas ginčytųsi, kad pasaulio centras – Europa? (O Europos centras, kaip žinome, yra prie Vilniaus, iš kurio ir į kurį skraido tiek nedaug oro bendrovių)....
Astronomai numatė žvaigždžių judėjimą ateinantiems 10 000 metų
Pasinaudodami orbitinio teleskopo „Hubble“ surinktais žvaigždžių judėjimo duomenimis, astronomai sukūrė vizualizaciją, parodančią, kaip keisis Kentauro Omega spiečių sudarančių žvaigždžių padėtis dangaus skliaute per artimiausius 10000 metų.
Praėjusią savaitę orbitinis teleskopas „Hubble“ užfiksavo toliausią nuo mūsų esantį objektą, kuris nutolęs nuo mūsų 13 milijardų šviesmečių atstumu. Šį kartą jo tyrimų objektas kosminiais mastais yra gerokai arčiau mūsų.
„The Beatles“ vizualizacijos
Šios svetainės kūrėjas Michaelas Dealas yra tikras bitlofilas. Savo dievinamos grupės gyvenimą ir kūrybą jis lyg apsėstas bando vizualizuoti įvairiausius jos veiklos aspektus atskleidžiančiomis diagramomis. Ši, pavyzdžiui, informuoja apie „The Beatles“ darbo grafiką 1963 – 1966 m.: gastroles ir koncertavimą, filmavimąsi ir darbą įrašų studijoje.
Švedijoje suskaitmeninta mirtis
Švedijos specialistai sukūrė interaktyvų virtualaus skrodimo stalą, suteikiantį galimybę patologams atlikti skaitmeninį fizinio kūno skrodimą.
Vadinamąjį virtualios autopsijos stalą, pasitelkę naujausius radiologijos bei teismo medicinos technologijų pasiekimus, sukūrė specialistai, bendradarbiaudami su Švedijos Medicininių atvaizdų mokslo ir vizualizacijos centru.