v. trofimovas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „v. trofimovas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „v. trofimovas“.
Spąstai žiemos pramogų mėgėjams
Pramogų gausa nepasižyminčiame Panevėžyje supylusi kalną būsimajai slidinėjimo trasai, Savivaldybė paspendė pačius tikriausius spąstus žiemos malonumų mėgėjams. Kalnas. Saugiau miške nei miesto parke Nusileidimas rogėmis nuo kalno Kultūros ir poilsio parke ties Nemuno gatve jau ne vienam vaikui baigėsi traumatologo kabinete. Tėvai grasina Savivaldybei teismais, bet valdininkai, nesugebantys pavojingų vietų pažymėti įspėjamaisiais ženklais, savo kaltės nemato.
Pigios darbo jėgos epocha
Lietuviškas paradoksas: šalyje registruota 151 tūkst. valstybės išlaikomų bedarbių, o premjeras Algirdas Butkevičius prakalbo, kad mažėjant gyventojų ir trūkstant darbo jėgos, reikėtų liberalizuoti užsieniečių įdarbinimą. Profesinės sąjungos tvirtina, jog ir Lietuvoje atsirastų dirbančiųjų, bet maži atlyginimai motyvuoja gyventi iš pašalpų. Pavyzdžiui, iš kone 7000 šiais metais Panevėžio darbo biržoje registruotų laisvų darbo vietų daugiau nei 60 proc.
Ieškotis darbo – įsikibus į parankę tėvams
Sezoninių darbų sezonas jau įsibėgėjo, tačiau Darbo birža kasdien sulaukia skambučių, ar nėra laisvų darbo vietų vasarai. Besikreipiančiųjų dauguma – ne studentai ar moksleiviai, o jų tėvai. Skirtingai nei ankstesniais metais, lietuvaičių užsienio darbdaviai išskėstomis rankomis nebelaukia. Daug didesnė tikimybė vasaros sezonui susirasti darbą – Lietuvos kurortuose ar pas ūkininkus.
Norą dirbti atėmė pašalpos?
Jau kuris laikas darbo rinkoje stebima nauja tendencija: nors bendras nedarbo lygis visoje Lietuvoje siekia apie 10 procentų, darbuotojų trūksta – darbo jėgos paklausa net 1,6 karto viršija pasiūlą. Vieni tai sieja su atsigaunančia ekonomika, kiti – su augančia pašalpininkų karta. Nors darbo vietų registruojama daugiau nei naujų bedarbių, tačiau Panevėžyje graibstomi tik darbininkiškų profesijų atstovai.
Dirbti skatins bizūnu ir raguoliu
Socialines pašalpas gaunantieji, jeigu ilgiau kaip metus nesusiras legalaus pajamų šaltinio, gali likti su labai menkomis pajamomis arba išvis be jų. Mat šią savaitę ministrų kabinetas pritarė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo projektui, kuriame siūloma numatyti priemones, skatinsiančias žmones dirbti ir aktyviau dalyvauti namų modernizavimo programose. Taip siekiama užtikrinti, kad piniginę socialinę paramą gautų tik tie, kuriems jos iš tiesų reikia.
Jaunimo nedarbą mažina tik emigracija?
Jaunimo nedarbas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje yra viena iš opiausių problemų. Nors darbdaviai įvairiomis subsidijomis ir projektais viliojami įdarbinti jaunus žmones, jie, taip ir neradę pragyvenimo šaltinio savame krašte, iškeliauja į užsienį. Trūksta darbdavių dialogo su jaunimu Statistika rodo, kad Lietuvoje jaunimo nedarbas mažėja.
Ar užvers sieną užsieniečiams?
Seime įregistruota įstatymo nuostata, kuria siekiama griežtinti imigrantų leidimo dirbti ir gyventi Lietuvoje galiojimo terminus. Šalyje užsienio darbuotojų nėra daug, o juos samdančiųjų manymu, tai tik apsunkins verslo sąlygas.
Įstatymo pataisa siūloma didinti savo valstybės, o ne trečiųjų šalių gyventojų įdarbinimą.