ukrainos ssr
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ukrainos ssr“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ukrainos ssr“.
„Neapykantomanija“ progresuoja. O gal tiesiog kur nors yra nuspaustas mygtukas?
Prieš keletą dienų tinklalapis lietsajudis.lt išplatino nedatuotą ir niekieno nepasirašytą (bet kažkieno vis dėlto sukurptą) tekstą, skambiai pavadintą „Reikalavimu ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorinį vientisumą“ (http://lietsajudis.lt/index.php/apie-sjd/lietuvos-sjdio-statai/3093-reikalavimas-ginti-lietuvos-respublikos-valstybin-kalb-ir-teritorin-vientisum). Štai šitaip – ne daugiau ir ne mažiau.
Tautinė politika rusiškai – 2/2 (Tautžudžiai ir žemgrobiai)
Tęsiu subjektyvius pastebėjimus apie Rusijos tautinės politikos bruožus. Nesutinku su teiginiais, kad Rusija lygintina su senomis kolonijinėmis imperijomis. Šios užkariavimų nebevykdo. Praeitoje ir šioje dalyse kalbu apie nepakitusį Maskvos politikos braižą.
1944 metais pasaulio žemėlapyje neliko dar vienos valstybės – Tuvos Liaudies Respublikos, kuri buvo įsikūrusi tarp SSRS ir Mongolijos.
Tautinė politika rusiškai – 2/1 (Tautžudžiai ir žemgrobiai)
Per visą savo istorija Rusija nuolat siekė pavergti kuo daugiau tautų ir prisijungti kuo daugiau teritorijų – būtent taip iš mažos Maskvos kunigaikštystės ji tapo Rusijos imperija.
Jeigu rytoj karas, arba kas bus, jeigu Rusija nuspręstų pasiimti Krymą
Ukrainos teritorinio vientisumo problemos šaknys susiformavo labai seniai, o štai potencialaus konflikto dėl Krymo tarp Maskvos ir Kijevo istorija prasidėjo 1954 m., kai minint Rusijos ir Ukrainos „susivienijimo“ 300-ąsias metines tuometis SSRS vadovas Nikita Chruščiovas perdavė visą Krymo regioną (anksčiau priklausiusį Rusijos SFSR) Ukrainos SSR kaip „broliškos“ meilės įrodymą.
Oficialiai ši „dovana“ buvo patvirtinta SSRS Aukščiausiosios Tarybos prezidiumo sprendimu.
Ginčas dėl Sevastopolio: ar išsaugos Ukraina savo teritorinį integralumą?
Jeigu Rusijos karinis laivynas būtų priverstas pasitraukti iš Krymo, o Ukraina ir Gruzija įstotų į NATO, Juodoji jūra faktiškai taptų „vidine“ Aljanso jūra.
Šių metų gegužės 20 d. Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka išleido dekretą, kuriame pavedė šalies vyriausybei iki liepos 20 d. parengti įstatymo projektą dėl Rusijos Juodosios jūros laivyno iškeldinimo iš Sevastopolio uosto 2017 metais.