ubuntu

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ubuntu“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ubuntu“.

„Meizu“ parodė, kaip „Ubuntu“ darbuojasi išmaniajame telefone

Bendrovė „Meizu“, parodoje „Mobile World Congress 2014“ pristačiusi savo išmanųjį telefoną „Meizu MX3“ su mobiliaja operacinės sistemos „Ubuntu“ versija, paskelbė jos galimybes pristatantį vaizdo klipą. Šis nedidelės trukmės vaizdo įrašas liudija, kaip „Ubuntu“ OS plėtojančiai bendrovei „Canonical“ sekasi pritaikyti ją išmaniesiems telefonams bei planšetiniams kompiuteriams.
2014-04-15

Sukurtas pagal poreikius augantis telefonas

Rinkoje vis dažniau pasirodantys hibridiniai nešiojamieji irenginiai pratina pirkėjus prie minties, kad šiuolaikinės našių skaičiavimų platformos gali būti sėkmingai naudojamos ir išmaniuosiuose telefonuose, ir planšetėse, ir nešiojamuosiuose kompiuteriuose, ir žaidimų priedėliuose - gal net ir migruodamos iš vieno nešiojamojo įrenginio į kitą. Taip, kaip išmanusis telefonas „Seed“ , kuris auga priklausomai nuo šeimininko poreikių.
2014-03-31

Paskelbta „Ubuntu“ telefonų kaina

Bendrovės „Canonical“ steigėjas Markas Shuttleworthas parodoje „CeBIT 2014“ pranešė pirmųjų išmaniųjų telefonų su operacine sistema „Ubuntu“ kainas. Pasak jo, naujieji telefonai priklausys viršutiniam vidutinės kainos kategorijos segmentui. Tai reiškia, kad jie turėtų kainuoti nuo 200 iki 400 JAV dolerių. Pabrėžiama, kad tiek kainuos prie mobiliojo ryšio operatorių tinklo „nepririšti“ telefonai.
2014-03-14

Paskelbti pirmieji „Ubuntu“ telefonų gamintojai

Pirmuosius išmaniuosius telefonus su operacine sistema „Ubuntu Touch“ rinkai pateiks Kinijos bendrovė „Meizu“ ir Ispanijos įmonė „BQ Readers“. Apie tai pranešama „Ubuntu“ plėtotojos bendrovės „Canonical“ tinklaraštyje. Šie telefonai rinkai bus pateikti jau šiais metais. Jų kaina ir techninės savybės kol kas neatskleidžiamos.
2014-02-21

Nežinomas gamintojas pateiks telefoną su „Ubuntu Linux“

Paprastai į operacinę sistemą „Ubuntu“ žvelgiama kaip ir stacionariems bei nešiojamiesiems kompiuteriams skirtą programinę platformą, tačiau neseniai ji buvo optimizuota darbui ir su mobiliaisiais įrenginiais. Problema ta, kad iki šiol niekas negamino telefonų su šia OS. Tačiau greitai viskas turėtų pasikeisti.
2013-12-12

„Ubuntu“ gali pasikrauti per trumpiau nei 10 sekundžių. O „Windows“?

Operacinės sistemos pasikrovimo sparta yra vienas iš gana dažnai atliekamų testų. Ir panašu, kad vienas populiariausių „Linux“ distributyvų „Ubuntu“ tai gali padaryti per mažiau nei 10 sekundžių. Norint pagerinti operacinės sistemos krovimosi spartą, reikia atsižvelgti į daugelį faktorių. Visų pirma, reikia turėtų gana naują aparatinę įrangą – SSD duomenų kaupiklį, spartų procesorių, sparčią operatyviąją atmintį. Antra, labai ne pro šalį turėti daug resursų nereikalaujančią operacinę sistemą.
2013-12-09

„Ubuntu Edge“ išmaniojo telefono kūrimui jau surinkta 7 mln. dolerių

Bendrovė „Canonical“, pakvietusi entuziastus finansiškai remti išmaniojo telefono su „Ubuntu“ operacine sistema „Ubuntu Edge“ kūrimo projektą, pranešė per vieną savaitę „Indiegogo“ portale surinkusi daugiau nei 7 mln. JAV dolerių. Tai ligšiolinis šio portalo lėšų rinkimo rekordas.
2013-07-30

„Ubuntu Edge“ – pirmasis „Canonical“ išmanusis telefonas?

Projektas „Ubuntu Touch“, kurį kompanija „Canonical“ pristatė dar 2013 m. pradžioje, panašu, greitai metu įgys ir „geležinę“ išraišką. Apie tai leidžia spręsti tam tikri dalykai, kuriuos galima stebėti oficialiame „Ubuntu“ tinklalapyje. Praėjusią savaitę „Ubuntu.com“ lankęsi vartotojai matė reklaminį puslapį, kuriame buvo skaitliukas. Šalia buvo užrašyta: „Linija, kurioje susiveda dvi plokštumos“. Daugiau jokių paaiškinimų nebuvo. Dar daugiau: po kurio laiko skaitliukas buvo pašalintas.
2013-07-22

Programišiai įsilaužė į „Ubuntu“ forumą: pavogė daugiau nei 1,8 vartotojų asmeninių duomenų

Programišiai „nulaužė“ “Ubuntu” internetinį forumą, praneša omgubuntu.cu.uk. Įsilaužimo metu buvo pagrobta daugiau nei 1,8 mln. vartotojų asmeninių duomenų.
2013-07-21

Sukurtas kompaktiškas „Ubuntu“ kompiuteris

Izraelio bendrovė „CompuLab“ pristatė kompaktišką stalinį minikompiuterį „Utilite“, kurį galima naudoti kaip stacionaraus kompiuterio pakaitalą, vaizdo bei garso grotuvą ar terminalą. Jame naudojami ARM architektūros procesoriai ir, priklausomai nuo modifikacijos, „Ubuntu“ arba „Android“ operacinė sistema. „Utilite“ kaina prasideda nuo 99 JAV dolerių, sakoma gamintojų pranešime.
2013-07-17
REKLAMA
REKLAMA

„Ubuntu“ kūrėjas: pagaliau pašalinta „spraga Nr. 1“

Tolimais 2004 metais, kai dar tik prasidėjo laisvos operacinės sistemos „Ubuntu“ istorija, vienas iš kompanijos „Canonical“ įkūrėjų Markas Shuttleworthas surado spragą Nr. 1. Jos esmė buvo labai paprasta – būtina pakeisti monopolinę kompanijos „Microsoft“ ir jos operacinės sistemos „Windows“ padėtį. Spragą buvo galima laikyti panaikinta tuo atveju, jei dauguma kompiuterių rinkai būtų tiekiama su atviro kodo, laisvai platinama programine įranga.
2013-06-04

„Ubuntu“ „supertelefonai“ pasirodys rudenį

Bendrovė „Canonical“, plėtojanti operacinę sistemą „Ubuntu“, pranešė, kad pirmieji išmanieji telefonai, kuriuose bus įdiegta mobilioji „Ubuntu“ versija, bus pateikti rinkai šių metų spalį. Apie tai, pasak „The Wall Street Journal“, paskelbė „Canonical“ vadovas Markas Shuttleworthas. Pasak jo, spalio mėnesį išmanieji telefonai su „Ubuntu“ OS bus pradėti pardavinėti „dviejuose dideliuose geografiniuose regionuose“, tačiau nepatikslino, kokiuose.
2013-02-07

„Ubuntu“ siūlo ruoštis supertelefonams

Bendrovė „Canonical“, plėtojanti operacinės sistemos „Linux“ paketą „Ubuntu“, pranešė išleidžianti mobiliąją „Ubuntu“ atmainą, skirtą išmaniesiems telefonams. Pasak gamintojų, skirtingai nuo kitų mobiliųjų OS, „Ubuntu“ išmaniuosius telefonus pavers supertelefonais: prijungus išmanųjį prie monitoriaus ir klaviatūros juo dirbti bus galima lygiai taip pat, kaip ir staliniu kompiuteriu su jam skirta „Ubuntu“ versija.
2013-01-03

„Canonical“ užsiminė apie greitą mobilios „Ubuntu“ OS pasirodymą

Kompanijos „Canonical“ atstovai užsiminė apie galimą mobilios operacinės sistemos „Ubuntu“ pasirodymą: ši programinė platforma gali debiutuoti 2012 metų pabaigoje arba 2013 metų pradžioje. Parodos „Computex 2012“ metu „Canonical“ globalios rinkodaros padalinio atstovas Johnas Barnardas pranešė, jog mobilios „Ubuntu“ pristatymas gali įvykti visai greitai. Jo teigimu, oficialus sprendimas apie tolimesnę platformos plėtrą bus paskelbtas maždaug metų pabaigoje.
2012-06-08

Išleista „Linux Ubuntu“ televizoriams

Operacinės sistemos „Ubuntu“ plėtotoja bendrovė „Canonical“ pristatė pirmąją išmaniesiems televizoriams skirtos atvirosios platformos „Ubuntu TV“ versiją. Tikimasi, kad iki šių metų pabaigos rinkoje pasirodys pirmieji jos valdomi išmanieji televizoriai, suteiksiantys prieigą prie interaktyviųjų paslaugų.
2012-01-10

„Android“ kompiuteris – USB kaupiklio dydžio korpuse

Norvegijos kompanija FXI pademonstravo kompiuterio „Cotton Candy“ prototipą, panašų į USB kaupiklį. „Cotton Candy“ turi 1,2 GHz dažnio „AMR Samsung Exynos“ procesorių, keturių branduolių grafinį procesorių „Mali-400 MP“, 1GB operatyviosios atminties. Taip pat įrenginys turės „microSD“ atminties kortelių skaitytuvą (palaikantį iki 64 GB talpos korteles), „Wi-Fi“ (802.11b/g/n) ir „Bluetooth 2.1+EDR“ modulius bei HDMI jungtį.
2011-11-22

„Ubuntu“ veiks ir telefonuose

Operacinę sistemą „Ubuntu“ plėtojanti bendrovė „Canonical“ pranešė, kad ji bus pritaikyta naudoti įvairiuose nešiojamuosiuose įrenginiuose. Skelbiama, kad tai bus išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, prie interneto jungiami televizoriai, virtuviniai kompiuteriai, automobilinės pramogų sistemos ir kt. Suderinamumas su mobiliaisiais įrenginiais bus įdiegtas „Ubuntu 14.04 LTS“ versijoje, kurią planuojama išleisti 2014 m. balandžio mėnesį, sakoma pranešime.
2011-11-02

Ruošiama „Ubuntu“ atmaina planšetiniams kompiuteriams

Projekto „Ubuntu Linux“ rėmėja bendrovė „Canonical“ pranešė apie kuriamą šios OS atmainą, skirtą planšetiniams kompiuteriams, skelbia „PC World“. Iki šiol „Ubuntu“ galėjo naudoti asmeniniai stacionarieji, nešiojamieji ir „netbook“ tipo kompiuteriai bei serveriai. Skelbiama, kad naujos „Ubuntu“ modifikacijos pagrindu taps „Ubuntu 10.10“ versija kodiniu pavadinimu „Maverick Meerkat“, kuri bus išleista spalio mėnesį. Kuriant ją bus atsižvelgta į specifinius planšetinių kompiuterių savitumus.
2010-06-11

„Ubuntu 9.10“ – jau šią savaitę

„Ubuntu“ projekto rėmėja bendrovė „Canonical“ pranešė, kad šią savaitę vartotojai galės parsisiųsti operacinės sistemos „Ubuntu“ 9.10 versiją. Bendrovės pranešime teigiama, kad šios versijos kodiniu pavadinimu „Karmic Koala“ kūrėjai stengėsi patobulinti vartotojo sąsają, padidinti šios OS našumą ir stabilumą. Naujoji versija esą galės geriau dirbti su vaizdo kameromis, bevielio ryšio įranga, joje įdiegtas naujas programų valdymo centras.
2009-10-26

ARM pristatė mažiausią kelių branduolių procesorių

D. Britanijos bendrovė ARM pristatė naują procesorių „Cortex-A5 MPCore“ – patį mažiausią ARM architektūros lustą su keliais branduoliais. Naujasis procesorius skirtas naudoti mobiliuosiuose įrenginiuose ir įvairiuose interneto ryšio prietaisuose. „ARM MPCore“ technologija leidžia sujungti iki 4 „Cortex-A5“ procesorių į vieną kelių branduolių lustą. Naujasis procesorius turėtų pakeisti ARM9 ir ARM11 procesorių seriją, nes yra našesnis ir vartoja beveik dvigubai mažiau energijos.
2009-10-22

Pradėta platinti „Ubuntu 9.10“ „beta“ versija

„Ubuntu“ OS plėtotojų grupė pranešė, kad jau galima išbandyti viešąją „Ubuntu 9.10“ „beta“ versiją. Ruošiant naująją šios OS laidą kodiniu pavadinimu Karmic Koala“, dėmesys be kita ko buvo kreipiamas į vartotojo sąsajos pagerinimą, OS stabilumo ir našumo padidinimą, teigiama pranešime. Ankstesnes „Ubuntu 9.10“ „beta“ modifikacijas išbandę testuotojai pažymėjo, kad, esant tam tikroms sąlygoms ir naudojant SSD kaupiklį, šios OS įkrova trunka mažiau nei 5 sekundes.
2009-10-05

Pristatytas delninis „Linux“ serveris

Japonijos bendrovė „Plat‘Home“ pranešė papildžiusi savo gaminamų miniatiūrinių serverių seriją nauju itin kompaktišku modeliu „OpenBlockS 600“. Jis toks mažas, kad telpa į delną: serverio dydis – 133 x 81 x32 mm, svoris – 240 g. Serveryje veikia 600 MHz dažnio „PowerPC 405EX“ procesorius, 1 GB darbinė atmintis, 128 MB talpos „flash“ kaupiklis. Duomenims saugoti naudojamos „CompactFlash“ formato kortelės. Serveryje yra 2 „Gigabit Ethernet“ ir 2 USB 2.0 jungtys.
2009-10-02

BAIP siūlo iki 70 proc. lėšų taupančius IT sprendimus

Pasaulyje pirmaujanti virtualizacijos sprendimų kūrėja, kompanija „VMware“, įgijo naują Enterprise lygio partnerį Lietuvoje. Juo tapo UAB „Baltic Amadeus infrastruktūros paslaugos“ (BAIP). Interplatforminėje aplinkoje puikiai veikiančią „VMware“ programinę įrangą BAIP naudoja virtualizacijos projektams stambiose bendrovėse bei valstybinėse struktūrose diegti.
2009-07-17

„Kaspersky Lab“ pristatė „Linux“ skirtą antivirusinę programą

Bendrovė „Kaspersky Lab“ pateikė bandomąją savo antivirusinės programos versiją, skirtą „Linux“ OS, pranešė „Computerworld“. Pasak leidinio, tai dar vienas ženklas, kad piktybinės programos kelia vis didesnį pavojų ir atvirojo kodo programinei įrangai. „Kaspersky Anti-Virus for Linux File Server 6.0 beta“ versija skirta „Linux“ valdomiems failų serveriams. Pasak bendrovės atstovų, nors „Linux“ sistemos garsėja savo patikimumu, kasmet jos susiduria su stiprėjančiais saugumo iššūkiais.
2009-06-26

„USB 3.0“ pirmiausia gaus „Linux“

„Linux“ branduolį naudojančios operacinės sistemos pirmosios galės išnaudoti naujosios „USB 3.0“ sąsajos privalumus, pranešė „Neowin“. Svetainė remiasi „Intel“ darbuotoja Sarah Sharp, kuriai pavyko įdiegti suderinamumo su naujos kartos USB sąsaja galimybę į „Linux“ branduolį. Teigiama, kad „USB 3.0“ „įterpimas“ į „Linux“ pareikalavo 1,5 metų. Pasak S. Sharp, su „USB 3.0“ tikrai galės veikti „Ubuntu“ ir „Red Hat“ paketai.
2009-06-12

„Ubuntu“ 2010-aisiais krausis per 10 sekundžių

„Linux Ubuntu“ operacinę sistemą plėtojanti bendrovė „Canonical“ pranešė sieksianti, kad 2010 metais planuojama išleisti „Ubuntu 10.04“ versija būtų įkraunama per 10 sekundžių, skelbia „Neowin.net“. Apie tai laiške „Ubuntu“ plėtotojų bendruomenės nariams pranešė „Canonical“ darbuotojas, „Ubuntu“ plėtros vadovas Scottas Jamesas Remnantas.
2009-06-11

Bandoma „Ubuntu“ failų sinchronizavimo paslauga

Bendrovė „Canonical“ pradėjo naujos internetinės failų sinchronizavimo paslaugos, skirtos „Ubuntu Linux“ OS vartotojams, „beta“ versijos bandymus, pranešė „ZDNet“. Iš pradžių „Ubuntu One“ pavadintą paslaugą pradėjo bandyti kviestieji „Ubuntu“ bendruomenės atstovai, tačiau vėliau tokia galimybė bus suteikta visiems norintiems – tereikės tik užsiregistruoti, teigia „Canonical“ atstovai.
2009-05-18

Išleista galutinė „Ubuntu Linux 9.04“ versija

„Ubuntu Linux“ OS finansinė rėmėja „Canonical“ pranešė, kad šios OS plėtotojų bendruomenė pateikė galutinę „Ubuntu 9.04 Desktop Edition“ laidos versiją. Norintys ją gali parsisiųsti iš „Ubuntu“ svetainės. Pranešama, kad kartu išleistos ir „Ubuntu 9.04 Server Edition“ bei „Ubuntu 9.04 Netbook Remix (UNR)“ versijos. „Canonical“ pranešime teigiama, kad kuriant naująją OS versiją didelis dėmesys buvo skirtas suderinamumui su „netbook“ klasės nešiojamaisiais kompiuteriais.
2009-04-24

Sukurtas vienas mažiausių „nettop“ kompiuterių

Izraelio bendrovė „CompuLab“ pranešė netrukus pateisianti rinkai savo itin kompaktišką „nettop“ klasės kompiuterį „Fit-PC2“. Teigiama, kad šiuo metu tai yra vienas mažiausių „nettop“ klasės kompiuterių pasaulyje: „Fit-PC2“ sveria 370 gramų, jo dydis – 115x101x27 mm. Kadangi jame naudojama pasyvi aušinimo sistema, kompiuteris veikia praktiškai be garso.
2009-03-19

ARM pristatė pigų kelių branduolių procesorių „netbook“ kompiuteriams

D. Britanijos bendrovė ARM Barselonoje vykstančioje „GSM World Congress“ konferencijoje pristatė pigų kelių branduolių procesorių „Sparrow“, praneša „PC Magazine“. Šis lustas pagamintas naudojant „Cortex A9“ mikroarchitektūrą, suderinamą su 1, 2, 3 ir 4 branduolių procesoriais. Kiekvieno „Cortex A9“ naudojamų branduolių skaičiavimo galia mažiausiai 3 kartus viršija šiuo metu „iPhone“ ir „T-Mobile G1“ telefonuose diegiamų ARM11 procesorių galią.
2009-02-17

Testai: „Ubuntu“ „duoda į kaulus“ „Windows 7 beta“

Nors šiuo metu vartotojų bandymams pateikta „Windows 7 beta“ versija dar bus šlifuojama ir tobulinama bent 9 mėnesius, o gal ir ilgiau, kai kurių kompiuterių entuziastų svetainėse skelbiami būsimosios „Windows“ šeimos OS testų rezultatai leidžia manyti, kad „Linux“ stovykloje jie nuotaikos nesugadino. Pasak „Slashdot“, gana prieštaringai vertinamų testų rezultatai liudija, kad „Windows 7 beta“ daugeliu atžvilgiu gerokai nusileidžia „Ubuntu“, o sparta – net dvigubai.
2009-02-06

„Freescale“ pristatys „Intel Atom“ konkurentą

Bendrovė „Freescale Semiconductor“ pranešė CES 2009 mugėje pristatysianti „netbook“ ir ekonominės klasės kompiuteriams skirtą procesorių „i.MX515“. Manoma, kad jis taps „Intel Atom“ procesoriaus konkurentu internetinių kompiuterių ir nebrangių nešiojamųjų įrenginių rinkoje. „Freescale“ naujovė turėtų sumažinti daugelio „netbook“ kompiuterių kainas iki 200 JAV dolerių. „Intel Atom“ procesorius anksčiau padėjo sumažinti tokių kompiuterių kainas iki 300 dol. ribos.
2009-01-06

„Ubuntu“ įsitvirtina „netbook“ kompiuteriuose

Procesorių gamintoja ARM ir „Ubuntu Linux“ projekto komercinė rėmėja „Canonical“ pasirašė sutartį dėl bendradarbiavimo optimizuojant „Ubuntu“ OS ARM procesoriams. Bendrovių atstovų teigimu, į juos ne kartą kreipėsi mobiliųjų įrenginių, įskaitant „netbook“ kompiuterius, gamintojai prašydami užtikrinti „Ubuntu“ suderinamumą su ARMv7 architektūra. Specializuota „Ubuntu“ versija leis mobiliųjų įrenginių gamintojams pateikti vartotojams ARM procesorius naudojančius gaminius.
2008-11-17

„Ubuntu“ grožiu ir patogumu lygiuojasi į „Mac OS“

Internete pradėta platinti nauja „Linux“ paketo „Ubuntu“ 8.10 laida. Šio projekto finansuotojos bendrovės „Canonical“ pageidavimu šįkart ypatingas dėmesys buvo skiriamas vartotojo sąsajai ir naudojimosi patogumui. „Canonical“ skelbė siekianti, kad „Ubuntu“ savo grožiu ir patogumu turi prilygti „Mac OS“. „Canonical“ steigėjas Markas Shuttleworthas sakė esąs įsitikinęs, kad tolimesnė kompiuterių operacinių sistemų kova vyks dizaino ir naudojimosi patogumo srityse.
2008-10-31

„Dell“ pristatė naujausią savo „netbook“ kompiuterį

Bendrovė „Dell“ oficialiai pristatė savo naujausią „netbook“ klasės nešiojamąjį kompiuterį „Dell Inspiron Mini 12“, apie kurį jau senokai sklandė kalbos internete, pranešė „Vnunet.com“. Nors „Minit“ turi sąlyginai „netbook“ klasės kompiuteriams didelį 12,1 colių ekraną, bendrovė pasistengė, kad kompiuteris būtų kuo plonesnis ir kompaktiškesnis. „Inspiron Mini 12“ sveria 1,23 kg ir yra plonesnis nei 2,5 cm.
2008-10-28

„Ubuntu“ neatlaiko „šalto perkrovimo“ atakų

Kompiuterių saugumo ekspertė Sherri Davidoff patikrino, ar „Ubuntu Linux“ aplinkoje veikiančios duomenų šifravimo programos yra atsparios vadinamosioms „šaltosios įkrovos“ atakoms, skelbia „Philosecurity.org“.   Tokia šifravimo raktų perėmimo technika paremta darbinės atminties mikroschemų savybe kurį laiką išsaugoti jose įrašytą informaciją net ir išėmus atminties modulius iš pagrindinės plokštės. Smarkiai atšaldžius mikroschemas informacijos saugojimo trukmę galima kur kas prailginti.
2008-07-30

„OpenOffice“ ir naujieji „Microsoft“ dokumentai

„Kokie bjaurūs failai“ – neseniai pradėjau stebėtis, kai į el. pašto dėžutę pradėjo plūsti laiškai su prikabintais DOCX dokumentais.  Jau daugiau nei penkeri metai naudoju vien „OpenOffice“ ir visai neketinu šio rinkinio į ką nors kitą keisti.
2008-04-21
Į viršų