tvarumas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tvarumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tvarumas“.
Lietuvių kalėdinės dovanos pritrenkia Sandrių: „Kokį tu čia dėmesį parodei, tu pakakojai jam“
Šventiniu laikotarpiu vis daugiau dėmesio skiriama ne tik dovanoms, bet ir jų prasmei bei tvarumui. 9 metus iš parduotuvių maisto produktų neperkantis Sandrius Ungurys tvirtina, kad švenčių laikotarpiu žmonių išmetamų daiktų kiekis Lietuvoje smarkiai padidėja. Jis dalijosi savo patirtimis ir idėjomis, kaip šventes paversti ne tik šilumos, bet ir atsakingumo laikotarpiu.
Laidoje svečiuojasi žmonės, kurie, pavargę nuo perteklinio vartojimo ir švenčių keliamo streso, renkasi Kalėdas švęsti kitaip.
Norite pasistatyti saulės elektrines? Tai jums žinoti būtina
Šiuo metu lietuviai vis dažniau renkasi nuosavų namų sklypuose pasistatyti saulės elektrines, taip taupydami energijos išteklius ir gaudami juos natūraliu būdu. Visgi, prieš įsirengiant saulės elektrinę verta pasidomėti, ar tikrai galėsite tai padaryti.
Kai kuriose teritorijose, norint pasistatyti saulės elektrinę, yra reikalingi leidimai.
Išduoda leidimus
Informacija apie saulės elektrinių leidimus savo „Facebook“ puslapyje pasidalijo Krekenavos regioninis parkas.
Pamatę, ką Asta daro su nereikalingu popieriumi, netenka žado: parodė visiems
Daugelis iš mūsų nereikalingus laikraščius, dėžes ir kitas popierines atliekas išmeta į atliekų konteinerį. Visgi, menininkės Astos Baltijos Petrauskaitės-Nagel namuose jų šiukšliadėžėje niekuomet neaptiktumėte, nes moteris iš jų kuria nepaprasto grožio meno dirbinius.
Pokalbio metu Asta papasakojo, kad ji savo kūryboje naudoja „Papier-mâché“ techniką, kurios metu popierių sumaišo su kitomis natūraliomis medžiagomis ir iš šios masės kuria dėmesio vertus dirbinius.
Pamačius, ką iš senų baldų sukūrė panevėžietis, pritrūksta žodžių: pamatyti plūsta minios
32-iejų panevėžietis Tadas Baukus pristatė savo naujausią kūrybinį darbą – unikalią virtuvės baldų kolekciją, įkvėptą Amsterdamo mokyklos architektūros stiliaus. Inovatyvi interpretacija išsiskiria tuo, kad kūrėjas panaudojo senus, nebetinkamus naudoti baldus bei keturis istorinius Kauno rotušės durų fragmentus, išsaugotus po pastato tvarkybos darbų.
Sandra išradingai išsprendė amžiną moterų problemą: „Ryte apsirengiu per 5 sekundes"
Konferencijų stalą į virtuvės komplektą perdarę Adelė ir Paulius tikina, kad tvariai gyventi visai nesudėtinga. Kaip tik, kuo dažniau ką nors pernaudoji, tuo daugiau idėjų, kaip tai padaryti, atsiranda. O štai perteklinių daiktų kiekį namuose sumažinusi Sandra tai rekomenduoja padaryti ir kitiems – esą susitaupo labai daug laiko.
Adelė ir Paulius jau daugiau nei trejus metus gyvena kaime, medinėje sodyboje ir ją vis gražina.
Mama atsisakė tualetinio popieriaus: nustebsite, kuo jį pakeitė
Dviejų vaikų mama Channon Rose sakė, kad nustojo pirkti tualetinį popierių, nes manė, kad jis „bjaurus“, o dabar pati gaminasi daugkartinį tualetinį popierių.
Moteris suskaldė savo sekėjus „TikTok“ tinkle, paskelbusi, kad nebeperka tualetinio ritinėlio, o gamina jį pati ir naudoja daugkartiniam naudojimui, rašoma mirror.co.uk.
Stilistė patarė nekreipti dėmesio į sezono must have: „Nekrologas yra jums naudingesnė informacija“
„Tvari spinta – ta, kurią nešiosi“, – pabrėžia stilistė Goda Pele. Esą nesvarbu ar drabužį perkame iš padėvėtų, ar iš prabangių drabužių parduotuvės, svarbu, kad jis būtų naudojamas. Pasak stilistės, daugybė žmonių, net nenutuokia, ką turi spintose ir dėl to vis nenustoja pirkti.
Šeima atsisakė tualetinio popieriaus: mama atskleidė, kuo jį pakeitė
Aplinkosauga besirūpinanti mama sukėlė aršias diskusijas internete po to, kai atskleidė, kad naudoja daugkartinio naudojimo tualetinį popierių, pagamintą iš senų kalėdinių pižamų.
„TikTok“ kūrėja, žinoma kaip @tiny_waste, iš pradžių padarė vaizdo įrašą, kuriame parodė, ko klausia jos šeima, kai atvyksta aplankyti jos aplinkai draugiškų namų, įskaitant klausimus apie popierinių rankšluosčių bei jos pasirinktą tualetinį popierių, rašoma dailymail.co.uk.
Pamačius, ką Aušra padarė iš seno staliuko, pritrūko žodžių: fantazijai ribų nėra
Lietuviai daug kur yra žinomi už savo darbštumą ir nagingumą, o prie šių savybių pridėjus dar ir kūrybiškumą – pavyksta pamatyti tai, ko kitur neišvysi. Vienas tokių pavyzdžių yra klaipėdietės Aušros Eidininkienės senas naktinis staliukas, kurį moteris panaudojo antrą sykį ir iš jo sukūrė katės namelį.
Aušra pasakojo, kad jos augintinis namuose yra labai mylimas, dėl to ji stengėsi sukurti jam tokią buveinę, kurioje būtų malonu būti.
Tai, ko dar nežinojote apie populiariausią visų laikų prekę parduotuvėse: „Iki“ ji išsiskiria tvarumu
Lietuviai gali pagrįstai didžiuotis, kad reikšmingai sumažino itin plono plastiko maišelių vartojimą. Tačiau tai – tik dalis viso paveikslo. Nuosekliai tvarumo principus savo veikloje taikantis prekybos tinklas „Iki“ vykdo įvairias plastiko mažinimo iniciatyvas, kurių rezultatus įvertina ir pirkėjai. Pavyzdžiui, „Iki“ yra vienintelis mažmeninės prekybos tinklas Lietuvoje, iš savo paties plastiko atliekų gaminantis pačią populiariausią prekę – plastikinius pirkinių maišelius.
REKLAMA
REKLAMA
Mentorius Gintautas Strolys. Netvarus tvarumas
Pastaruoju metu vis dažniau girdime apie tvarumo svarbą. Tvarumas tapo mūsų kasdienybės dalimi, o frazės kaip „tvarus gyvenimo būdas“, „tvarios paslaugos“ ir net „tvaresnis imunitetas“ skamba iš kiekvieno kampo. Tik ar visa tai iš tikrųjų yra prasminga, ar tai tik nauja mada, kurios laikomės be tikro supratimo apie jos reikšmę?
Mano nuomone, tvarumas, kaip ir daugelis kitų tendencijų, yra tik dar viena trumpalaikė mada, kurios visi aklai laikosi nė nesuprasdami tikrosios reikšmės.
Maisto piramidė vaikų lūpomis: kaip jie supranta tinkamą maisto įvairovę?
Visi žinome, kas yra maisto piramidė. Jau nuo darželio pradedama mokyti vaikus tinkamų ir sveikatai naudingų produktų pasirinkimo. Valgyklose, grupėse ar klasėse galime rasti plakatus, kuriuose puikiai ir aiškiai pateikta, kas įeina į piramidės skyrelius. Kas sveikatai palanku ar ne, vaikai pyškina lyg taisykles.
Paaiškėjo viktorinos „Auginame čia, Lietuvoje!” laimėtojai
Įgyvendinant Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą, kuriai įgyvendinti teikiama Europos Sąjungos finansinė parama, šalies ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigose vyko viktorina „Auginame čia, Lietuvoje“. Tai viena iš programos švietimo priemonių.
Tvarumas: kaip gyvensime rytoj?
Taigi, kas yra tvarumas ir tvarus žemės ūkis? Vis dažniau girdime šį terminą, tačiau ar visi žinome šio žodžio reikšmę ir prasme?
Kuo išsiskiria tvarus žemės ūkis? Ir kas nutiks jeigu mes nesaugosime gamtos? Kokią Lietuvos gamtą turėsime ir paliksime ateities kartoms, jei tvariai negyvensime? Į visus klausimus mums padės atsakyti profesorius Vytautas Lekas. Kviečiame paklausyti!
www.pienasvaisiai.lt
www.facebook.
Kaip atkeliauja maistas iki mūsų stalo?
Ar kada susimąstėte, kokia yra maisto kelionė nuo sodo ar ūkio iki mūsų stalo? Kiek žmonių ir transporto įsitraukia į ją, kol viskas atkeliauja iki mūsų namų?
Skinama, rūšiuojama, sandėliuojama, pakuojama, gabenama... Ohoho koks nelengvas kelias pasirodo.
Vietos maisto tiekimo grandinės – kas tai?
Ar rinkdamiesi maisto produktus, vaisius ir daržoves pagalvojate, kur jie auginami ir kur gaminami? Kokį kelią tenka gabenti iki kol pasiekia prekybos vietas?
Vietos maisto tiekimo grandinės – kas tai? Kviečiame vaikus ir tėvelius, paklausyti diskusijos su vaikais šia tema ir VDU ŽUA dr. profesorės Vilmos Atkočiūnienės paaiškinimo.
www.pienasvaisiai.lt
www.facebook.
Vaisiai ir uogos iš mokyklos sodo – Lietuvos mokinių realybė
Lietuvos ugdymo įstaigose šiuo metu vaisius ruošiasi nokinti prieš keletą metų pasodinti vaismedžiai – obelys ir kriaušės. Tai viena iš Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos švietimo priemonių, kuriai įgyvendinti teikiama Europos Sąjungos finansinė parama. Šia gražia iniciatyva siekta sudaryti vaikams galimybę kurti savo sodą – praktiškai susipažinti su sodininkyste iš arti.
Atliekų rūšiavimas: kaip tai daryti teisingai?
Ar reikia atliekas rūšiuotim niekam nekyla klausimas, tačiau kaip tai daryti teisingai? O ar mūsų vaikai moka rūšiuoti, atskiria skirtingus konteinerius ir supranta rūšiavimo prasmę ir naudą?
Šį kartą kalbamės su mažaisiais šia tema ir į rūpimus klausimus mums padeda atsakyti ir viską paaiškinti VDU bioekonomikos lektorė Aistė Čepienė.
Kviečiame visą šeimą pažiūrėti!
www.pienasvaisiai.lt
www.facebook.
Tvarus ir protingas apsipirkimas – kas tai?
Kai tokia gausi vaisių ir daržovių pasiūla, o asortimentas siūlo sezoninius vaisius ir daržoves ištisus metus, kaip reikėtų apsipirkti tvariai ir protingai?
Kokie protingo apsipirkimo kriterijai? Kad žinotume ne tik kas tai yra, o ir kaip taikyti gyvenime, kviečiame pasiklausyti VDU bioekonomikos docentės pasakojimo bei puikių jos patarimų. Na ir žinoma mažųjų pašnekovų diskusijos šią tema.
www.pienasvaisiai.lt
www.facebook.
Nacionalinės kokybės produktas (NKP): ar žinojote, ką reiškia toks produktų ženklinimas?
Kas tas NKP – Nacionalinės kokybės produktas? O ar žinote jog renkantis šiuos produktus mes saugome paukščius, bites, ežiukus ir visą gamtą? Kodėl ir kuo tai susiję?
Kviečiame pažiūrėti reportažą ir sužinoti jog pažymėtas NKP ženklu produktas ne tik sveikatai palankus, bet ir saugo bei tausoja mūsų gamtą.
www.pienasvaisiai.lt
www.facebook.
Atskleidė, kodėl neverta kreipti dėmesio į maisto galiojimo laiką: neskubėkite išmesti
Prieš išmesdami pieną su užrašu „geriausias iki...“, pabandykite jį pauostyti. Didelė tikimybė, kad jį galima gerti ir pilti į kavą. JAV maisto prekių parduotuvėse ant maisto produktų ir gėrimų pateikiama beveik 60 rūšių datų etikečių, tačiau tik nedaugelis jų suteikia naudingos informacijos apie maisto produktų kokybę ar saugą.
Klaipėdietės sukurtas namelis dukrai tapo sensacija: pavydėtų net suaugę
41-erių metų klaipėdietė Sigita Gramalienė – tikra lėlių namelių fėja. Trijų vaikų mama taip pasinėrė į mėgstamą veiklą, kad dabar, apie ją pasakodama, nesulaiko malonių emocijų.
Nuo vaikystės moteris labai mėgo kurti – piešti, tapyti, siūti. S. Gramalienė pasakoja, kad ko tik ji nedarė, ieškodama savęs. O susilaukus dukrytės Tomos, pagaliau rado savo pašaukimą.
„Turiu laiko kurti vaikams spalvingesnę, įdomesnę vaikystę.
„Kalnapilio-Tauro grupė“ įvertino pasiekimus 2023-aisiais tvarumo atžvilgiu
Nepaisant 2023-aisiais netrūkusių iššūkių dėl kilusių kainų ir infliacijos, viena didžiausių Lietuvos alaus ir gaiviųjų gėrimų gamintojų „Kalnapilio-Tauro grupė“ sėkmingai tęsia prieš beveik dvejus metus pradėtą ilgametės tvarumo strategijos įgyvendinimą. Pasak įmonės generalinio direktoriaus Marijaus Valdo Kirstuko, per praėjusius metus pavyko pasiekti ne vieną tvarumo strategijos tikslą, kad įmonė iki 2025 metų taptų maksimaliai neutralia klimatui.
„Novaturas“ pristatė keliautojams tvaresnių viešbučių pasirinkimo galimybę
„Novaturas“ pirmasis iš didžiųjų kelionių organizatorių Baltijos šalyse savo klientams pristatė naujovę. Planuodami savo keliones, viešbučius jie jau gali rinktis ne tik pagal lokaciją, kambarių tipą ar kitus patogumus, bet ir tvarumo ženklinimą. Atnaujintoje bendrovės internetinėje svetainėje tokie viešbučiai išskiriami žyma „Tvarus pasirinkimas“, kuri informuoja, jog apgyvendinimo vieta veikia atsakingai ir skiria dėmesį socialinių ir aplinkos poveikių valdymui.
Mados namai „UTA“ padarė tai, ko Lietuvoje dar nebuvo
Mados namai „UTA“ būsimas nuotakas jau antrą kartą suburs į unikalų tvarios mados renginį „Take my dress“, kuris vyks Vilniuje lapkričio 11–12 dienomis. Tai pirmoji tokia mados atstovų iniciatyva Lietuvoje, skatinanti prisidėti prie tekstilės industrijos aplinkai daromo poveikio mažinimo.
„UTA“ mados namai, kurių kurtos suknelės ne kartą publikuotos „Vogue“ žurnale, buvusioms klientėms suteikė galimybę parduoti savo vestuvines sukneles.
Urbanistiniame forume bus aptariamas tvarus planavimas, dirbtinis intelektas
Aplinkos ministerija ketvirtadienį rengia urbanistinį forumą, kuriame ketinama kalbėti apie žaliuosius plotus, dirbtinį intelektą, miestų plėtrą.
Septynioliktajame forume „Tvarumas – tik skambus šūkis ar urbanistikos kasdienybė?“ bus aptariama tvarios Lietuvos vizija, kaip ji transformuoja miestus, atspindi kasdienius gyventojų poreikius.
Taip pat bus keičiamasi nuomonėmis, kaip išvengti stichiškos miestų plėtros, atveriant ir pritaikant skirtingas erdves įvairioms visuomenės grupėms.
Neišmeskite moliūgų likučių: nustebsite, kur jie pravers
Artėjant šiurpiausiai metų nakčiai, vis daugiau kiemų, miestų erdvių ar parkų papuošia išskaptuoti moliūgai, įvairiausios dekoracijos, elektrinės lemputės ar girliandos. Helovinui pasibaigus, dauguma jų keliauja į konteinerius, ypač daug juose atsiduria nebereikalingų dekoracijų, plastikinių ir šviežių moliūgų, kostiumų.
Skatinant žmones grąžinti smulkiąją elektroniką, siūlo dalinti nuolaidas, kuponus, pinigus
Siekiant paskatinti gyventojus grąžinti smulkiuosius elektronikos prietaisus, Europos Komisija (EK) siūlo tam pasitelkti finansines paskatas, pavyzdžiui, nuolaidas, kuponus, depozito grąžinimą arba piniginį atlygį. Aplinkos ministerija žada svarstyti, kaip rekomendacijas pritaikyti Lietuvoje. Tuo metu gamintojų ir importuotojų atstovė teigia, kad svarbiausia – gyventojų švietimas.
EK teigimu, visoje Europos Sąjungoje mažosios elektronikos prietaisų surinkimo apimtys labai nedidelės.
Šiukštu nedėkite dirbtinų gėlių kapuose: paaiškino, kodėl
Nors iki Vėlinių dar kelios savaitės, kapinėse šimtais tonų išaugo išvežamų atliekų kiekiai. Tinkamai išrūšiuotas atliekas tvarkytojai perrūšiuoja, tačiau vien jų pastangų neužtenka. Kad atliekų kapinėse apskritai sumažėtų, svarbiausia – saikas: į kapines užtenka atsinešti gyvą gėlę ir vieną žvakę.
Panevėžio J. Miltinio dramos teatro aktorius Laimutis Sėdžius: kompostui iš sąvartyno gėlynams – TAIP!
Šį šeštadienį TV6 laida „Atliekų kultūra“ svečiuosis Panevėžyje, kuris išties išgražėjęs ir tvarkingas: gyventojai tampa sąmoningesniais, mažiau šiukšlina, aktyviau rūšiuoja, o ir sąlygų gyventi tvarkingiau - vis daugiau. Štai, pavyzdžiui, netrukus Panevėžio regiono gyventojai galės patogiau atsikratyti didelių gabaritų atliekomis: mat duris atvers jau trečia tokia aikštelė mieste.
„Iki“ savo pavyzdžiu rodo – galima išmesti mažiau maisto ir naudoti mažiau popieriaus
Išmetamas maistas ir be reikalo naudojamas popierius yra ne tik našta planetai – tai skaudžiai atsiliepia ir piniginei. Situaciją pataisyti gali kiekvieno mūsų keičiami įpročiai, tačiau didelė atsakomybės dalis tenka verslui, įsitikinusi „IKI Lietuva“ generalinė direktorė Nijolė Kvietkauskaitė. Prekybos tinklas „Iki“, nuosekliai diegiantis naujas tvarias iniciatyvas, skaičiuoja jų rezultatus – kasmet pavyksta išgelbėti tūkstančius tonų maisto ir pastebimai mažinti popieriaus suvartojimą.
Nomeda Marčėnaitė: kai kurie mūsų poelgiai atima Žemę iš ateities kartų
Be gamtos savo gyvenimo neįsivaizduojanti laidų vedėja, menininkė Nomeda Marčėnaitė sako, kad dažnas laukia, kol pradės svilti uodega, kad imtų rūpintis supančia aplinka.
Anot žinomos moters, kartais pokyčiui daug nereikia, tik prisiminti, kokį matėme tėvų ar senelių pavyzdį, pasistengti viską palikti taip, kaip radome.
„Sėdžiu sodyboje su jumis kalbu ir žiūriu gražiausią kiną – į seną sodą, kuris yra prieš mane“, – kalbantis sako menininkė.
Ekologės patarimai prieš mokslo metus: apsipirkinėti svarbu sąmoningai
Naujų mokslo metų pradžia tėvams bei moksleiviams įprastai atneša daug malonaus jaudulio, tačiau pasiruošimas rugsėjui gali ne tik varginti, bet ir reikšmingai ištuštinti tėvų kišenes. Dar rugpjūtį prasideda tikras mokyklinių prekių bumas, o pirkėjai viliojami gražiomis, tačiau ne visuomet kokybiškomis ir reikalingomis prekėmis, kurios ilgainiui tampa našta gamtai.
Sodininkė Renata Mikailionytė: reikia rasti aukso vidurį tarp žmonių norų ir augalų poreikių
Vilniaus miesto ir privačius želdynus kurianti sodininkė Renata Mikailionytė sako, kad nors sodas turi padėti atskleisti žmogaus tapatybę, labai svarbu nepamiršti ir jame augančių augalų bei visos aplinkos, derinantis prie jos diktuojamų sąlygų. Tad sodininkystės ir apželdinimo tendencijos pamažu kinta tvarumo link, skatindamos kurti aplinkai draugiškus sodus su natūraliomis gamtinėmis buveinėmis bei laimingais augalais.
Viktorina „Mažiau – tvariau! Arčiau – sveikiau!” pakvietė į tvarumo ir sveikos gyvensenos pamokas
Tvarus vartojimas kasdien vis labiau būtinas mūsų išgyvenimui. Klimato kaita, išteklių stoka, biologinės įvairovės nykimas – tai iššūkiai, su kuriais susiduria šiuolaikinė visuomenė. Todėl kiekvienas iš mūsų gali padaryti labai daug prisidedant prie tvaresnio gyvenimo mūsų vartotojiškoje visuomenėje. O sąmoningai naudotis paslaugomis ir produktais, skirtais patenkinti pagrindinius mūsų poreikius, labai svarbu mokytis nuo pat mažens.
„Lidl Lietuva“ naujoje tvarumo ataskaitoje dalijasi patirtimi, kaip tausoti išteklius
Gamtos išteklių pereikvojimas kelia didžiulę grėsmę planetos ekosistemoms, todėl įmonės susiduria su uždaviniu, kaip juos naudoti kuo efektyviau ir naudoti perdirbtas medžiagas. Šios problemos sprendimui ypatingą dėmesį skiria ir „Lidl Lietuva“. Kokie veiksmai leidžia įmonei veikti tvariau ir kokius rezultatus jau pavyko pasiekti, pasakojama naujoje „Lidl Lietuva“ tvarumo ataskaitoje.
Paskubėkite dalyvauti! Artėja viktorinos „Mažiau – tvariau! Arčiau – sveikiau!“ pabaiga
Kviečiame visus pedagogus, kurie ugdo darželinukus ar pradinukus, paskubėti registruotis ir dalyvauti nemokamoje viktorinoje „Mažiau – tvariau! Arčiau – sveikiau!
Nuotoliniu būdu viktorina vyks tik iki gegužės 7 d. Viktorinoje vaikai ir moksleiviai sužinos apie tvarumą, maisto tausojimą, ekologinius bei nacionalinės kokybės maisto produktus, sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą.
Registracija ir visa informacija skelbiama svetainėje http://maistataupyk.lt. Dalyvaukite ir laimėkite vertingus prizus.
Nemokama viktorina „Mažiau – tvariau! Arčiau – sveikiau!
Esi pedagogas ir ugdai darželinukus ar pradinukus, paskubėkite registruotis ir dalyvauti nemokamoje viktorinoje „Mažiau – tvariau! Arčiau – sveikiau!
Viktorina vyksta balandžio 17 – gegužės 7 d., kurioje vaikai ir moksleiviai sužinos apie tvarumą, maisto tausojimą, ekologinius bei nacionalinės kokybės maisto produktus, sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą.
Kviečiame registruotis http://maistataupyk.lt, dalyvauti ir laimėti vertingus prizus.
Žinomos moterys – už tvarumą ir naujos prabangos paieškas
Gurmaniškos vakarienės sostinės „Stiklių“ restorane nepraleido nuomonės formuotojos ir grožio specialistės. Vakaro metu drauge su viešnia iš Švedijos žinomos moterys diskutavo apie tai, kaip grožio pasaulyje skleisti tvarumo idėjas, ir kas šiandien yra vadinama prabanga.
Ignas Mačeika. Tvarumo transformacija versle: keistis ar dar palaukti?
Šių metų pabaigoje įsigalioja reikalavimas skaičiuoti tam tikrų į ES importuojamų prekių grupių emisijas. Po kelerių metų šios prekių grupės bus apmokestintos, ir tai gali turėti reikšmingos įtakos statybų, pramonės ar žemės ūkio srityje veikiančioms įmonėms.
Šiuo metu daugelis šalies verslų sprendžia kur kas artimesnės perspektyvos iššūkius, ir tai suprantama. Visgi neskiriant dėmesio tvarumui dabar, po kelerių metų jis gali tapti egzistenciniu verslo iššūkiu.
Medinių namų gamintojai tvaresnę aplinką ragina kurti darbais
Gimtadienį švenčianti Meistro Namų komanda šią progą nusprendė paminėti gana neįprastai. Jau penkiolika metų aukščiausios kokybės medinius namus gaminantys specialistai šventinę dieną skyrė medelių sodinimui – jų pasodino net 5000.
Antrą dešimtmetį naujakurius ekologiškais ir šiuolaikiškais namais džiuginanti Meistro Namų komanda tokia iniciatyva rūpestį gamtai ragina išreikšti ir aplinkinius.
Link tikslo artėjantis Valujavičius metė iššūkį lietuviams: viskas vardan kilnaus tikslo
Prie savo tikslo keliaujantis ir milžiniško susidomėjimo sulaukiantis Aurimas Valujavičius naujausiame savo „Instagram“ įraše paskatino lietuvius keliauti tvariais būdais.
„Jau daugiau kaip tris mėnesius keliauju su irkline valtimi link Atlanto. Kviečiu jus prisijungti prie tvarumo keliavimo iššūkio. Ateinančią savaitę kviečiu keliauti kuo tvaresniais būdais. Kaip žinote, net 70 proc. CO2 išskiria automobiliai. Todėl pasistenkite sekančią savaitę automobilius iškeisti į dviračius, paspirtukus.
Audrius Rutkauskas. Kas slypi už tvarumo įsipareigojimų?
Gamta kasmet verslui siunčia vis daugiau įspėjamųjų signalų – dėl klimato kaitos padarinių kyla vis naujų iššūkių. Akivaizdu, jei verslas savo strategijoje neatsižvelgia į tvarumą, valdyti riziką jam gali tapti ypač sudėtinga. Kartu tai gali rodyti ir praleistas progas augti.
Istorinė sausra Europoje pernai turėjo įtakos ne tik laivybai, kai net didžiosiomis žemyno upėmis nebegalėjo plaukti pilni laivai. Kroviniams nejudant ir stringant tiekimo grandinėms, didėjo verslo išlaidos.
„Švyturys-Utenos alus“ pripažintas tvariausiu gėrimų gamintoju Lietuvoje
Švedijoje įsikūrusi tyrimų bendrovės „SB Insight“ paskelbė tarptautinį tvariausių prekės ženklų tyrimą. Apklaustų žmonių vertinimu, tvariausias Lietuvos gėrimų gamintojas – „Švyturys-Utenos alus“. Bendrovės teigimu, šis įvertinimas – ne atsitiktinis, mat ji senokai įgyvendina ilgametę tvarumo strategiją, o jos darykla Utenoje pagal tvarumo rodiklius išsiskiria ne tik Lietuvoje ar Baltijos šalyse, bet ir visoje „Carlsberg“ grupėje, jungiančioje 75 daryklas 33 valstybėse.
Įdomioji pamoka sugrįžta: apie daržovių kelią ir mistinius padarus padedančius kovoti už tvarumą
Tvarumo sąvoka daugeliui pakankamai miglota. Juk apie tvarumą žinome ne tiek jau daug ir iš tiesų apibrėžti šio žodžio reikšmę nėra paprasta. Atsinaujinantys energijos šaltiniai, žiedinė ekonomika, atsakingas vartojimas, tvarūs gamtą tausojantys produktai – tai tik kelios sąvokos, parodančios kiek daug talpina šis žodis. O juk vis daugiau atsiranda žmonių, kurie tvarumą pasirenka kaip gyvenimo būdą ir savo pavyzdžiu moko daugelį žengti tokį pozityvų žingsnį.
„Lidl“ ketvirtus metus iš eilės išrinktas tvariausiu prekės ženklu Lietuvoje
Prekybos tinklas „Lidl“ jau ketvirtus metus iš eilės pripažintas tvariausiu prekės ženklu šalyje, rodo „Sustainable Brand Index™️“ – didžiausia nepriklausoma prekių ženklų tvarumo analizė Europoje. Šį tvariausių įmonių reitingą sudarė Švedijoje įsikūrusi tyrimų bendrovė „SB Insight“.
Analizė atliekama aštuoniose šalyse – Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje, Danijoje, Nyderlanduose ir Baltijos šalyse.
Seniai žinomą technologiją Mantas panaudojo taršos mažinimui: rezultatas nustebino
Pastaraisiais metais vis labiau skiriamas dėmesys įvairiems metodams, kurie padėtų susitvarkyti su aplinkoje esančia tarša kuo tvaresniu būdu. Patobulinti daugiau nei 40 metų žinomą koncepciją pavyko mokslininkui dr. Mantui Rubežiui (31). Už atradimą ir mokslinį progresą jaunasis mokslininkas pagerbtas „Lietuvos garbės“ „Metų šviesos“ apdovanojimu.
„galvOK“ laidos dalyvius nustebino klausimai apie tvarumą: tokių atsakymų jie nesitikėjo
Ištikimiausi „galvOK” gerbėjai šeštadienius jau įprato leisti prie TV ekranų, žaidžiant žiūrimiausią bei originaliausių klausimų kupiną TV3 žaidimą! Praėjusį šeštadienį žaidimo dalyvius nustebino net du klausimai susiję su tvarumu, o atsakymai privertė susimąstyti net pačius gudriausius.
Paskutinę akimirką pakeitė nuomonę
Kaip įprasta, laidoje dalyvavo dvi stiprios, viena kitai nusileisti negalinčios komandos, ir ne ką mažiau gudrios jų palaikymo komandos.
Klaipėdos šviesų festivalio dėmesys – tvarumui, Ukrainai ir šalies istorijai
Paskutinį vasario savaitgalį vyksiantis aštuntasis Klaipėdos šviesų festivalis lankytojams pasiūlys apie penkiolika projektų, didžiausią dėmesį skiriant žaliai energijai, metus kariaujančios Ukrainos palaikymui ir prisilietimui prie mūsų šalies istorijos.
„Vasario 23-25 dieną vyksiantis Šviesų festivalis savyje užkoduotas neš keturias žinias.
Aktorė Nijolė Narmontaitė prisiminė kuriozinę situaciją: „Žiūrėk, Narmontaitė taip nusigyveno“
Puikiu humoro jausmu garsėjanti ir savo gerbėjus pralinksminti gebanti teatro, kino, televizijos aktorė, rašytoja Nijolė Narmontaitė nepraranda optimizmo ir vertindama ekologijos iššūkius. Ji tiki jaunosios kartos gebėjimu išsaugoti planetą, o pati nesibjauri rinkti kitų šiukšles jos pamėgtuose gamtos kampeliuose. Juodkrantėje, renkant jūros į krantą išmestus ar žmonių paliktus tuščius butelius, aktorę tik prajuokino jos pusėn mestas komentaras, kad N. Narmontaitė tai daro, nes nusigyveno.