Dirbtinės salos veiks kaip jungtys, per kurias jūros vėjo jėgainės bus sujungiamos su sausumos elektros energijos rinkomis. Šiose vietose ketinama surinkti didžiulę vėjo energijos galią ir ją paskirstyti.
Bornholmo energetinė sala ir Princesės Elžbietos sala yra ryškūs naujo požiūrio į atsinaujinančiosios energijos sistemų diegimą pavyzdžiai.
Bornholmo energetinė sala prie Danijos krantų turėtų tiekti iki 3 GW elektros energijos Vokietijai ir Danijai, tačiau planuojama ją tiekti ir kitoms šalims.
Pastačius Princesės Elžbietos salą, esančią už 45 km nuo Belgijos krantų, bus laikomasi principo, kad energija iš būsimų jūros vėjo jėgainių parkų bus kaupiama kaip besąlygiškas jungiamasis mazgas, skirtas dalytis energija tarp šalių.
Bornholmo energetikos sala
Bendrovių „Energinet“ ir „50Hertz“ projektas „Bornholmo energetinė sala“ turėtų tapti vertingu, o gal net itin svarbiu Europos žemyno energetiniu turtu.
Šioje saloje bus galima gaminti Danijai ir Vokietijai reikalingą elektros energiją. Kad būtų galima įvertinti projekto poveikį, bendrovės taip pat pradėjo svarbius darbus, pavyzdžiui, įsigijo HVDC kabelius ir parengė sausumos infrastruktūrą.
Planuojama, kad geležinkelis bus pradėtas tiesti 2025 m., gavus aplinkosaugos leidimą ir atlikus kasinėjimus archeologiniais tikslais.
Pradėjusi veikti Bornholmo energetikos sala padės sumažinti įmonių priklausomybę nuo iškastinių energijos šaltinių ir toliau plėtoti šalių bendradarbiavimą energetikos srityje, taip kuriant veiksmingą ir aplinkai nekenksmingą energetikos sistemą.
Princesės Elžbietos sala
Princesės Elžbietos sala yra vienas iš apdovanotų projektų, kuris, kaip teigiama, yra pirmoji dirbtinė energetikos sala pasaulyje.
Tai daugiafunkcinė jūrinė pastotė prie Belgijos krantų, sujungta aukštos įtampos nuolatinės srovės (HVDC) ir aukštos įtampos kintamosios srovės (HVAC) tinklais, skirta tiek surinkti, tiek konvertuoti atsinaujinančiąją energiją.
Ji taip pat bus naudinga integruojant jūros vėjo jėgainių parkus į Belgijos sausumos tinklą.
Šios salos statyba jau pradėta, o parengiamieji darbai, skirti tvirtiems pamatams pakloti, turėtų užtrukti apie 2,5 metų.
Saloje bus įrengtos kintamo gylio hibridinės jungtys, pavyzdžiui, „Nautilus“, jungianti Didžiąją Britaniją, ir „TritonLink“ su Danija.
Tvarus pokytis
Nepaisant to, kad energijos salos siejamos tik su Europa, jos reiškia pasaulinį prioriteto tvariai energijai pokytį. Kopenhagos infrastruktūros partneriai (CIP) siekia sukurti apie 10 energijos salų projektų Šiaurės ir Baltijos jūrose, o galbūt ir Pietryčių Azijoje.
Šių salų išskirtinis bruožas yra patyrusių technologinių sprendimų ir naujo masto vėjo energijos, pagrįstos jūra, diegimas, todėl jūros vėjo energija tampa prieinamesnė ir įperkamesnė.
Tropinis jūros vėjo energijos pritaikymas ir tarpvalstybinio energijos srauto potencialas yra didelis žingsnis siekiant pasauliui pasiūlyti klimato kaitos sprendimus.
Šių salų statybos užbaigimas iš tiesų sukels revoliuciją, kaip žmonija gamina energiją, ją paskirsto ir vartoja, siekdama sukurti tvarų pasaulį ateinančioms kartoms.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!