the national interest
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „the national interest“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „the national interest“.
Didžiosios tankų skerdynės: mūšis, kurio Rusija nenori prisiminti
Apie didžiausią Antrojo pasaulinio karo, o ir visos žmonijos istorijos, tankų mūšį ginčai netyla ir šiais laikais. Sovietinės istorijos atstovai tokiu vadina Prochorovkos mūšį, kuris laikomas lūžio momentu kare, kuomet sovietams pavyko atremti vokiečių puolimą ir patiems pereiti į puolimą. Tačiau dar didesnio masto tankų susidūrimas vyko keleriais metais anksčiau ir jis dažnai sulaukia nepelnytai mažai dėmesio.
Rusija karinėse pratybose gali imituoti branduolinį karą: nedrįso net prie L. Brežnevo
Rusijos karinės pratybos „Vostok 2018“, kuriose dalyvaus ir Kinijos kariai, ne tik mobilizuos šimtus tūkstančių rusų, tačiau galimai bus ir pasiruošimas branduoliniam karui. V. Putinas savo organizuojamų pratybų mastais stebina ekspertus, kurie primena, kad net Šaltojo karo metais Sovietų Sąjunga sau tokių milžiniškų ir abejotinos būtinybės išlaidų neleisdavo. Didžiausi mokymai nuo pat Šaltojo karo laikų bus surengti Rusijos pietryčiuose, juose dalyvaus daugiau nei 300 tūkst. karių.
Rusijos kariuomenė patvirtino: milijonus pražudyti galinti „Bulava“ jau ginkluotėje
Rusija pastaruoju metu aktyviai tobulina savo branduolinę ginkluotę. Be nuolat atnaujinamų „Iskander“ antžeminių raketų, povandeninių laivų ginkluotėje atsirado tarpkontinentinė balistinė raketa „Bulava“. Tai dar nėra ta „nenumušama“ raketa, apie kurią girdamasis visam pasauliui pasakojo Rusijos prezidentas V. Putinas. Tačiau rusai tikisi, kad šis ginkluotės pavyzdys suteiks valstybei dar didesnę karinę galią.
„Zapad-2017“ baigėsi: išmoktos pamokos ir galimi Rusijos tikslai
Praėjusios savaitės pabaigoje pasibaigusios pratybos „Zapad-2017“, kurias Rusija vykdė kartu su Baltarusija, kelia kai kurias mintis, rašoma „The National Interest“ Nicholaso J. Myerso straipnyje. Nors „Zapad“ yra reguliarūs strateginiai mokymai, „Zapad-2017“ pratybos buvo pirmosios po krizės Ukrainoje pradžios ir akimirksniu prasidėjusio staigaus Vakarų bei Rusijos santykių atšalimo, o tai paaiškina gerokai išaugusį susidomėjimą šiomis pratybomis.
Kodėl Šiaurės Korėja turėtų mažiausiai norėti pirma panaudoti branduolinį ginklą?
Nuo pat Šiaurės Korėjos technologinio proveržio per paskutinius kelerius metus pradžios kilo didelis nepasitenkinimas ir baimės dėl Pchenjano galimybių smogti JAV miestams. Atrodo, kad Šiaurės Korėja jau gali pasiekti didžiausią Aliaskos miestą, Anchroadžą. Kai kurie analitikai mano, kad Pchenjanas jau gali pasiekti ir rytinę JAV pakrantę. Yra ir skeptiškų nuomonių.
Kaip Rusija ir Kinija kariaus prieš JAV: visų akys krypsta į kosmosą
Rusija ir Kinija aktyviai kuria naujus ginkluotės ir karinės technikos modelius siekiant užtemdyti amerikiečių viešpatavimą kosmose, teigiama JAV žvalgybos ekspertų vertinime, kurį cituoja „The National Interest“. Abi šalys svarsto kurti tokį ginklą, kuris galėtų suduoti smūgį JAV palydovams ir kitiems objektams kosmose.
Kur slypi Kalašnikovo automato sėkmė?
Vos prieš kelis mėnesius Sirijos išsivadavimo armijos smogikai bandė iš nedidelio miestelio Turkijos pasienyje išvyti amerikiečių spec. padalinio karius, tuo pačiu metu šūkaudami įžeidžiančius žodžius, tokius kaip „netikėliai“, „kryžiuočiai“, „šunys“ ir „kiaulės“. Tie smogikai, kurie iš tiesų gauna JAV paramą, mojavo geriausiai atpažįstamu visų laikų ginklu – Kalašnikovo automatu.
Estija ginkluojasi: atskrido modernūs JAV naikintuvai F-35
NATO narę Estiją antradienį ką tik atskrido du JAV modernūs karo lėktuvai F-35 dalyvauti NATO pratybose; pirmą kartą šie lėktuvai dislokuojami Europos žemyninėje dalyje. Anksčiau šį mėnesį JAV karinė oro pajėgos dislokavo savo F-35 flotilę Britanijos salose, kad užtikrintų JAV sąjungininkų britų saugumą Rusijos agresyvumo akivaizdoje. Šie radarais sunkiai aptinkami lėktuvai, pakilę iš Didžiosios Britanijos karališkųjų oro pajėgų bazės, antradienį nutūpė Estijos karinių oro pajėgų bazėje Emaryje.
Štai koks jis, tankas T-14 „Armata“
Gegužės devintos dienos parade Rusija pademonstravo savo naujausią šarvuotąją techniką, taip pat ilgai lauktą tanką T-14 „Armata“ (būtina pažymėti, kad „Armata“ yra unifikuota sunkioji vikšrinė platforma, kurios pagrindu bus gaminamas ne tik tankas T-14, bet ir sunkioji pėstininkų kovos mašina T-15, sunkioji haubica „Koalicija-SV“ ir kitos karinės mašinos). Reakcija į šį gaminį nevienareikšmiška. Rusiškas oficiozas, žinoma, tik giria naujovę. Vakarų spauda buvo skeptiškesnė.
Kinija – kylantis jūrų drakonas
Viena svarbiausių geopolitinių permainų 2015-aisiais bus stiprėjanti Kinijos karinė galia Azijos jūrose ir Ramiajame vandenyne. Tai iššūkis tradiciniam JAV dominavimui šiame regione ir perspėjimas kol kas draugiškai kaimyninei Rusijai. Išsipildžiusi svajonė Pasak JAV žurnalo „The National Interest“, šiuolaikinei Kinijai pagaliau pavyko išpildyti seną svajonę: užsitikrinti valstybės sienų saugumą.
REKLAMA
REKLAMA
Kokią šviesą uždegė „perkrovimo“ mygtukas?
Per keletą JAV prezidento Baracko Obamos vizito į Rusiją dienų nieko ypatingo neįvyko. Kaip ir prognozuota, šalys pasirašė principinį susitarimą dėl Strateginės puolamosios ginkluotės mažinimo, karinių kontaktų pratęsimo, susitarė dėl karinių krovinių tranzito į Afganistaną. Ir tai beveik viskas. Todėl apžvalgininkai daugiau dėmesio skyrė pirmojo vizito detalėms.