tėvystės išmokos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tėvystės išmokos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tėvystės išmokos“.
Planuoja keisti vaiko priežiūros atostogas ir išmokas: numatomi nauji dydžiai ir trukmė
Šiuo metu mama ar tėtis gali pasirinkti vaiko priežiūros atostogas ir „Sodros“ mokamas išmokas vienerius arba dvejus metus. Tačiau netrukus daugelį metų galiojančią tvarką planuojama keisti.
Pirmadienį siūlomus pokyčius plačiau turėtų pristatyti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Tačiau portalui tv3.lt iš patikimų šaltinių pavyko apie juos sužinoti kiek anksčiau.
Seimas linksta keisti tėvystės atostogų suteikimo tvarką
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritaria prieš metus registruotai Darbo kodekso pataisai, pagal kurią būtų keičiama darbuotojams vyrams suteikiamų tėvystės atostogų tvarka.
Praėjusių metų gegužę Seimo narės Rasa Juknevičienė, Monika Navickienė registravo Darbo kodekso 133 straipsnio pataisą.
Pagal šį siūlymą, 30 dienų trukmės tėvystės atostogos suteikiamos bet kuriuo laikotarpiu po vaiko gimimo iki jam sukaks vieneri metai.
Išmokos gimus vaikui: kur geriau – Lietuvoje ar emigrantų pamėgtose šalyse?
Per kelerius artimiausius metus Lietuvos įstatymai turės būti pakeisti taip, kad bent 2 mėnesius vaikus turės prižiūrėti vyrai, kitaip atitinkamos išmokos nebus mokamos. Tačiau net ir tokiu atveju mūsų šalyje garantijos tėvams bus vienos iš dosniausių ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Lietuvos įstatymuose numatyta, kad darbuotojoms suteikiamos nėštumo ir gimdymo atostogos – 70 kalendorinių dienų iki gimdymo ir 56 dienos po gimdymo.
Kokios Lietuvoje vidutinės pašalpos?
Vaiko priežiūros ar ligos išmokos gali skirtis priklausomai nuo gyvenamosios vietos. Tiesa, didžiausią įtaką tam padaro galimybės atitinkamuose miestuose uždirbti daugiau. „Sodra“ renka ir pateikia statistiką apie vidutines išmokas Lietuvos savivaldybėse. Ekonomistai: vaiko priežiūros išmokos – itin dosnios Balandžio mėnesį motinystės–tėvystės išmokas Lietuvoje gavo 42,9 tūkst. žmonių. Didžioji dalis (33,3 tūkst.) – moterys.
Kuo serga verslas Lietuvoje?
Verslas Lietuvoje neturi gero vardo, yra apkrautas dideliais mokesčiais ir nesaugomas nuo ateinančio užsienio kapitalo, kuriam sudaromos lengvesnės verslo kūrimo sąlygos.