teisėtvarka

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „teisėtvarka“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „teisėtvarka“.

Sistemą paliekantys teisėjai ir prokurorai – ar šiais metais sugebėsime sutramdyti nusikaltėlius ir ištirti jų bylas?

Situacija Lietuvos teismuose ir prokuratūroje – itin sudėtinga ar net tragiška. Nuviliantys atlyginimai skatina teisėjus ir prokurorus rinktis „sotesnį“ advokatūros ar kokios kitos solidžiau apmokamos profesijos kelią. Sunkią padėtį išduoda ir skaičiai. Pavyzdžiui, 2022 m. gruodžio 31 d. duomenimis, šalies teismuose buvo neužpildyti net 83 teisėjų etatai. Kauno apylinkės teisme trūko 17, o Vilniaus – 12 teisėjų. Tad darbo krūvis gula ant dar liekančių dirbti Temidės tarnų pečių.

„Drąsos kelio“ Seimo rinkimų programa: žada teisėtvarkos reformą ir mažinti Seimo narių skaičių

Neparlamentinė partija „Drąsos kelias“ svarbiausiu darbu po Seimo rinkimų laiko teisėtvarkos reformą, nes, anot jos, dabar Lietuva nėra nei teisinė, nei demokratinė valstybė. Taip pat žadama mažinti parlamentarų skaičių, atimti mandatą iš meluojančių Seimo narių, nuleisti referendumo kartelę, nustatyti didesnį mokesčių progresyvumą.

Kaip šiemet seksis teisėtvarkos institucijoms?

Lietuvą pernai sukrėtė bent keli įvykiai, kurie parodė stiprų ir efektyvų teisėtvarkos institucijų darbą. Itin matoma pernai buvo Specialiųjų tyrimų tarnyba, nagrinėjusi liberalo Eligijaus Masiulio, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus istorijas. Daug dėmesio buvo atkreipta ir į policijos departamento darbą. Praėjusią savaitę naujasis Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas pradėjo kelti ir FNTT priklausomybės klausimą.

Politikų pažadai toliau guli stalčiuose: kova su korupcija tebuvo tik šūkis?

Prieš 2012 m. Seimo rinkimus politinės partijos teisėsaugai žadėjo ryžtingus pokyčius, didesnius atlyginimus ir geresnes darbo sąlygas. Tarp politikų pažadų – ir abstrakčios deklaracijos, ir konkretūs pažadai. Tuo metu pareigūnų atstovai pažymi, kad pokyčiai teisėsaugos srityje per pastaruosius ketverius metus – ne politikų nuopelnas. Prieš ketverius metus politinių partijų programos mirgėjo siekiais tobulinti teisėsaugos institucijų darbą, gerinti pareigūnų darbo sąlygas.

Absurdiški kaltinimai: 7 garsenybių akistata su teisėsauga

Jie, kaip ir mes kartais iškrečia kažką kvailo, kartais net nusižengia įstatymams. Tačiau, pripažinkime, kuo žinomesnis ir turtingesnis esi, tuo didesnė tikimybė įkliūti už bet kokį mažmožį. Taip nutiko ir šiems žvaigždukams. Liūdna žinoti, tačiau kai kurie iš jų patys iniciavo šias absurdiškas situacijas (newser.com) 1. Taylor Swift Atlikėjai ieškinį iškėlė drabužių linijos „Lucky 13“ atstovai. Nemanykite, rūbų atlikėja vogti tikrai nebandė.
2014-10-01

Iš Rusijos ne savo noru: 14 verslininkų, kuriems teko emigruoti (I)

Žinomas Rusijos verslininkas Sergejus Polonskis pareiškė, jog nesirengia grįžti į tėvynę iš Izraelio. Maskvoje nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Potok“ įkūrėjui iškelta baudžiamoji byla dėl sukčiavimo, o jo buvę verslo partneriai neoficialiais duomenimis stengiasi perimti į valdžios nemalonę patekusio verslininko aktyvų kontrolę. „Forbes“ prisimena 14 žinomų verslininkų, palikusių Rusiją dėl teisėsaugos institucijų spaudimo, konfliktų su šalies vadovybe ir kitų priežasčių.
2013-08-20

Seimas patvirtino Ekonomikos ir Teisės ir teisėtvarkos komitetų vadovus

Seimas savo nutarimu patvirtino dar dviejų parlamentinių komitetų pirmininkus. Seimo Ekonomikos komiteto pirmininku patvirtintas "tvarkietis" Remigijus Žemaitaitis, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininku - socialdemokratas Julius Sabatauskas. Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotoju tapo socialdemokratas Artūras Skardžius, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotoju - konservatorius Stasys Šedbaras.

Premjeras teigia negirdėjęs priekaištų dėl su KGB siejamo A. Matonio darbo

Paaiškėjus, kad Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovas Algirdas Matonis nutylėjo faktą, jog sovietmečiu ir nepriklausomybės atkūrimo pradžioje dirbo sovietų saugumui (KGB), premjeras Andrius Kubilius, pirmadienį žurnalistų  paklaustas,  ar  šis pareigūnas, jo nuomone, gali užimti tokias pareigas, pareiškė negirdėjęs neigiamų atsiliepimų apie jo  profesinę veiklą.

Norvegijoje kalintis lietuvis: laisvės pojūtis – geriausia, ką Dievas davė žmogui

Ar kada susimąstėte, kas vyksta su žmonėmis už aukšta tvora apjuostų kalėjimo sienų? Su kokiomis mintimis, kokias vertybes puoselėdami, jie ten patenka, ką išgyvena, ką naujo atranda, išmoksta, o gal netenka? Nedažnas esame susidūrę su šia neganda, todėl sunku įsivaizduoti, kaip jaučiasi žmogus, gyvendamas nelaisvėje. Ingridos, kurios vyras sėdi už grotų Norvegijoje, ilgesingos akys išduoda, kad sunku ne tik jiems, kalintiems, bet ir jų laisvėje kantriai laukiantiems artimiesiems.

Pasienyje su Baltarusija ir Rusija sulaikyti įtartini automobiliai

Savaitgalį pasieniečiai sulaikė du įtartinus automobilius. Įtariama, Lenkijoje pavogtu „Volkswagen Passat“ Vilkaviškio rajono gyventojas vyko į Kaliningrado sritį. Į savo šalį grįžtantis Baltarusijos pilietis vairavo „Toyota Prius“, kurio, įtariama, belgiškas registracijos liudijimas bei „Regitros“ pažyma yra suklastoti.
titulinis 2012-06-04
REKLAMA
REKLAMA

Spaudos apžvalga: darbo dieną dėkota, kad vis dar neapmokestintas oras ir saulė

Grupė parlamentarų registravo projektą, kuris draustų komerciniams bankams ir kitoms kredito įstaigoms imti mokestį už mokesčio sumokėjimą. Tačiau galima beveik neabejoti, kad projektas nebus priimtas, nes jei jis pasieks svarstymo stadiją, lauks didžiulis bankų spaudimas: jie nenorės prarasti šimtų milijonų litų pajamų.

Kunigas R. Grigas: liaukitės kankinti vaiką

Po smurto Garliavoje lankiausi pas V. L. Kedžius bei teisėją N.Venckienę su prof. V. Landsbergio patarėju Andriumi Tučkumi. Buvo akivaizdu, kad mergaitė tuose namuose jaučiasi saugiai, buvo žvali, guvi, matėsi, kad prisirišusi prie senelių ir tetos. Ir jeigu kažkam, laikantis modernios vaiko teisių (?) mitologijos, atrodo, kad „vaikui su mama visada bus geriau“, tai reikia neužmiršti, kad kartais mamos išmeta savo vaikus į šiukšlių konteinerius arba paskandina.

Darbo partija priminė KT pirmininkui apie Lietuvos teisinės sistemos ydas

Darbo partijos (DP) frakcijos atstovai sureagavo į Konstitucinio Teismo (KT) pirmininko Romualdo Urbaičio laišką Seimo pirmininkei Irenai Degutienei ir parlamento etikos sargams, kuriame teigiama, kad mitingą prieš iškreiptą ir ydingą teismų sistemą „darbiečiai“ sumenkino valstybės valdžių autoritetą. DP atstovai Seime surengė spaudos konferenciją, kurios tikslas buvo priminti KT pirmininkui apie Lietuvos teisinės sistemos ydas.

Teisingumo ministras siūlo į teismų darbą įtraukti visuomenę

Teisingumo ministras siūlo į teismų darbą įtraukti visuomenės atstovus, kurie dalyvautų sprendžiant svarbias bylas ir patartų teismui, kokį sprendimą priimti. „Siekiant didinti visuomenės pasitikėjimą teismais ir jų veiklos atvirumą, būtina įteisinti visuomenės atstovų dalyvavimą priimant teismų sprendimus.

Azartiniai lošimai: kai išsidirbinėja valdininkai ir prokurorai (II)

Balsas.lt tęsia aiškinimąsi, kas vyksta Lietuvos lošimų rinkoje. Pirmojoje dalyje pastebėta, kad rinkos dalyviams taikomi ne vienodi kriterijai, teoriškai įstatymo uždrausti lošimai internetu yra vykdomi, o juose dalyvaujančiųjų identifikavimas – simboliškas, nors sritis laikoma problemine ir pavojinga nepilnamečiams. Kaip Europoje? Portalas paprašė teisininkų išaiškinti, kaip Lietuvoje susiklostęs rinkos reguliavimas būtų vertinamas europinės teisės kontekste.

A. Lapinskas: N.Venckienės veiksmai kompromituoja valstybę

1995 metų liepos 3 dieną Lietuvos Seimas ratifikavo Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvenciją (Convention on the Rights of the Child) ir tuo pačiu įsipareigojo: „gerbti ir garantuoti visas šioje Konvencijoje numatytas teises kiekvienam vaikui, priklausančiam jos jurisdikcijai“, „teikti vaikui tokią apsaugą ir globą, kokios reikia jo gerovei“, „užtikrinti, kad šios teisės bus įgyvendintos vadovaujantis valstybės įstatymais ir įsipareigojimais“. Deja, žinant vieną Lietuvoje plačiai pagarsėjusį Vai...

Ar D. Grybauskaitė „pravalys“ korupciją Lietuvoje iki Kovo 11-osios?

Vasario 22 dieną Vilniaus Simono Daukanto aikštėje rengiama pilietinė akcija prieš neteisybės įšalą Lietuvoje. Jos organizatoriai tikisi, kad iki Kovo 11-osios šventės Lietuvoje įvyks reikšmingi pokyčiai teisėtvarkoje ir bus patenkintas jų reikalavimas kuo greičiau visuomenei paviešinti informaciją apie tai, dėl kokių priežasčių atleidžiami aukščiausi Lietuvos teisėsaugos pareigūnai, bei atskleisti visų politinių ir teisėtvarkos struktūrų ryšius su nusikalstamomis šešėlinėmis grupuotėmis.

Po mėnesio kalinimo iš tardymo izoliatoriaus išleistas buvęs Kauno vicemeras

Po mėnesio kalinimo iš tardymo izoliatoriaus šiandien išleistas piktnaudžiavimu tarnyba įtariamas buvęs Kauno vicemeras Kęstutis Kriščiūnas. Bet tai dar ne viskas. Jis pusei metų nušalintas nuo tarybos nario pareigų, negalės lankytis savivaldybėje ar dalyvauti posėdžiuose. Buvusiam mero pavaduotojui inkriminuojami trys atskiri sunkūs nusikaltimai, galimas piktnaudžiavimas. Už kiekvieną iš jų įstatymas numato realią ir griežtą laisvės atėmimo bausmę.

A. Vaišvila: gyvename pagal dvi konstitucijas – rašytinę ir Konstitucinio Teismo

Lietuva dabar gyvena pagal dvi konstitucijas – rašytinę, kuri prieinama visiems Lietuvos piliečiams, ir Konstitucinio Teismo interpretuotą Konstituciją, kurią supranta tik ši institucija, ir tai piliečiams kelia daug problemų, nes jie nebežino, kas atitinka Konstituciją ir kas ne, mano profesorius habil. dr. Alfonsas Vaišvila. „Faktiškai gyvenam pagal dvi konstitucijas.

Siūloma tobulinti bylų nagrinėjimą kasacinės instancijos teisme

Seimui siūloma patobulinti šiuo metu galiojančio Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) normas, reguliuojančias bylų procesą kasacinės instancijos teisme. Tai numatančias kodekso pataisas Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Konstantas Ramelis. Šiuo metu BPK nustatyta, kad kasacine tvarka neskundžiami ir nenagrinėjami nagrinėjant bylą privataus kaltinimo tvarka priimti nuosprendžiai ir nutartys.

Reforma išretins profesionalų gretas?

Keičiasi prokuratūrų struktūra – nelieka apylinkių prokurorų. Generalinis prokuroras žada, kad taip bus racionaliau skirstomas darbo krūvis. Prokurorų profesinė sąjunga baiminasi, kad sumažės ir taip apretėjusios profesionalių prokurorų gretos, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“. Šalies prokuratūrose – permainų vėjai. Kelerius metus vykdytos reformos rezultatas – nauja prokuratūros struktūra. Lietuvoje nelieka 51 apylinkės prokuratūros, jos tampa apygardų prokuratūrų padaliniais.

Tarp demokratijos ir autokratijos: pasileidusi Ukraina

Viktoro Janukovičiau vyriausybė vis labiau pažeidinėja elementariausias demokratines vertybes – žodžio ir susirinkimų laisvę, laikraščiui Die Welt teigia vokiečių apžvalgininkai. Jie ragina Europos Sąjungą kurti aiškią politiką savo Rytų kaimynės atžvilgiu, praneša Inopressa.
2011-09-05

D. Grybauskaitė: būtina pažinti ir savo niekdarius, nemokšas, parsidavėlius

Prezidentė  Dalia Grybauskaitė, skaitydama savo antrąjį metinį pranešimą, teigė susidūrusi su mėginimais įstatymuose tyčia sukurti landų neteisėtoms veikoms ar jų įteisinimui. Kaip mėginimo įstatymais įteisinti piktnaudžiavimus pavyzdį D. Grybauskaitė pateikė Miškų įstatymo projektą. Sutikti su juo, prezidentės nuomone, reiškė sutikti su grobimų įteisinimu. „Sutikti, kad iš Lietuvos žmonių būtų atimti dar ir miškai, kaip jau atsitiko su paežerėmis“, – sakė ji.

E. Lementauskas: kada nustosime teisti be teismo?

Kodėl Lietuvoje negera gyventi? Tokie svarstymai lyg iš gausybės rago pasipylė po preliminarių visuotinio gyventojų surašymo rezultatų. Atsakymų į šį klausimą irgi gausybė – nedarbas, jei darbas yra – tai mažas atlyginimas, valdžios požiūris į žmogų... Tačiau įvairių sričių specialistai – pradedant sociologais ir baigiant ekonomistais – signalizuoja, ne vien dėl šių priežasčių Lietuvoje daugeliui gyventi ne taip ir gera.

Dėl galimos korupcijos A. Mazuronis kreipėsi į pareigūnus

Seimo narys Andrius Mazuronis kreipėsi į generalinį prokurorą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą ir nubausti atsakingus asmenis dėl Turto banko neskaidriai vykdyto viešo pirkimo Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų akušerijos ir chirurgijos statomo korpuso medicininei įrangai įsigyti.

Pažeidėjai noriai taikosi su valstybe

Galimybė pažeidėjams greičiau susitaikyti su valstybe, kai pirmą kartą nubaudžiamas asmuo iškart sumoka pusę baudos, duoda rezultatų. Nuo metų pradžios šeštadaliu sumažėjo teismų krūvis, nepiktybiniai pažeidėjai greitai ir patogiai susitvarko baudos formalumus, praneša LTV naujienų tarnyba. Įprastas darbas policijos pareigūnui – sudrausminti arba nubausti galimą pažeidėją. Kiek lengvesnė pabaiga galimam pažeidėjui, jei šis nusižengia pirmą kartą.

Vietoj teisėtvarkos dirbs skundikai

Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva Seimui pateiktos svarstyti Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) ir Baudžiamojo kodekso (BK) pataisos, kurios, jei būtų priimtos, leistų anonimiškai susidoroti su politiniais oponentais ir, jei būtų masiškai taikomos, sukeltų šalyje dalinę nacionalizaciją. Tačiau ne visi Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nariai tokias grėsmes įžvelgia.

Kiek aukų reikia, kad prasidėtų tyrimas

Savaitės žmogus - Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras, vadovavęs komisijai, kuri jau tyrė Kauno tragedijas ir nieko neištyrė. Tačiau jis sako, kad sunkius pedofilijos nusikaltimus vengiantys tirti pareigūnai turi visas galimybes atlikti šį darbą. Kai Kauno marių pakrantėje buvo rastas Drąsiaus Kedžio kūnas, lengviau atsikvėpė ir pareigūnai, ir pedofilai, kurių nusikaltimus teigė užčiuopęs šis mįslingai miręs kaunietis.

Protesto mitingu prieš energetikų monopolį Kaune debiutavo asociacija „Teisėtvarka“

Naujai įsikūrusi nepolitinė organizacija asociacija „Teisėtvarka“ šeštadienio vidudienį Kaune surengė mitingą, kuriame protestuota prieš „Kauno energijos“ monopolį. Į mitingą susirinko vos kelios dešimtys kauniečių, tačiau jų nuotaikos buvo kovingos.
Į viršų