tarybų sąjunga
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tarybų sąjunga“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tarybų sąjunga“.
Ant raudonojo kilimo žengė būrys įžymybių: pirmadienio vakarą praleido stebėdami filmo premjerą
Pirmadienio vakarą įvyko Giedrės Žickytės filmo „Šuolis“ premjera. Šio renginio nepraleido žymiausi šalies veidai.
Ant raudono kilimo žengė ir Prezidentas Gitanas Nausėda.
Tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „EIDF 2021“ Pietų Korėjoje režisierės Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“ pelnė pagrindinį „Grand Prix“ festivalio apdovanojimą, rašoma pranešime spaudai.
Vytenis Rimkus: „Noriu parodyti, kad ir Sibire buvo Lietuva“
Jaunajai kartai sovietmetis – tai nepažįstami ir gilūs miškai. Šis laikotarpis apipintas intriguojančiomis, dažnai ašarą priverčiančiomis nubraukti istorijomis apie elgesį su lietuviais – žudynes, persekiojimą, tremtį. Daugybė skaudžių ir sukrečiančių istorijų sugulė į knygų puslapius apie tremtį. Neseniai Vytenis Rimkus išleido savo naują knygą – taip apie tremtį, bet kitu kampu. Kaip pats autorius sako, norėjosi parodyti kitą tremties pusę, t. y., kaip lietuviai išlaikė savo kultūrą.
R. Paulausko šalininkai: jei visus privers būti gėjais, teks išstoti iš Europos Sąjungos
„Galiu papasakoti anekdotą. Tupi varna su sūriu snape ant šakos. Atbėgo lapė ir paklausė „Ar balsuosi už konservatorius?“, varna sušuko „Neee“ ir sūris iškrito. Vėliau varna tupėjo ir galvojo „Ar kas nors būtų pasikeitę, jei būtų paklausę, ar balsuosiu už socdemus?“, - taip ketvirtadienį neoficialiai prasidėjo daugiau negu 300 narių vienijančios iniciatyvinės grupės spaudos konferencija.
Prisimenant prieinamiausią sovietmečio automobilį
Lygiai prieš 54 metus, 1959 birželio 18 dieną, Ukrainoje buvo pagamintas pirmas bandomasis „ZAZ-965 Zaporožec“. Jis simbolizavo naujos automobilizmo eros pradžią Sovietų Sąjungoje.
Keturių santvarkų gyventojas: laisvė – reliatyvi
87 metų Verpenos kaimo gyventojas Juozas Urbonas matė keturias santvarkas. Augo Smetonos laikais. Jaunystė prabėgo per karą – patyrė vokiečių okupacijos laikotarpį. Didžioji gyvenimo dalis praėjo tarybiniais laikais. Senatvėje pajuto atgautos nepriklausomybės skonį. Šviesaus proto ilgaamžis turi progos palyginti keturias santvarkas, prie kurių gyveno Lietuva. „Gyvenu už tuos, kur atgulė prie Varšuvos“ 87 metų sulaukęs Juozas Urbonas – dar visiškai žvalus ir energingas.
„Land Rover“ ekspedicija apsilankė povandeninių laivų bazėje
Po apsilankymo apleistoje dukvietėje, likusioje po Černobylio atominės katastrofos, „Land Rover“ pratęsė pažintį su Ukraina, o kitu komandos sustojimu tapo grėsmingai atrodanti buvusios Tarybų Sąjungos povandeninių laivų bazė.
Kalnuose šalia Krymo pakrantėje esančio Balakvavos uostamiesčio paslėpta bazė buvo statoma devynerius metus, o bendras jos plotas siekia net 1,421 kvadratinius metrus.
S. Stoma: Europa be Merkozy
Kokios Europos reikia Lietuvai? Šios savaitės pradžioje vaikščiodama gerai pažįstamais Briuselio koridoriais apie tai turėjo mąstyti Dalia Grybauskaitė. Galvoti reikia ir visiems mums. Ko mes norime iš Europos? Kas mums naudinga, o kas kenkia? Gal tada pagaliau sukursime aiškią valstybės politiką, kaip elgtis permainų krečiamoje Europos Sąjungoje (ES).
Pasistengti reikia jau dabar. Mat mažos ir silpnos valstybės vis dar turi neproporcingai didelę galią Europos Sąjungos struktūrose.
Sistemos pagimdyti ir sutriuškinti milicininkai (7)
Mirus Sovietų Sąjungos komunistų partijos generaliniam sekretoriui Leonidui Brežnevui ir pašalinus iš pareigų vidaus reikalų ministrą Nikolajų Ščiolokovą, pačioje ministerijoje prasidėjo valymas. Per jį nukentėjo anaiptol ne tik buvusio ministro favoritai.
Kova su korupcija
Kad ir koks vagis buvo ministras N. Ščiolokovas, jis vis tiek vadovavo ministerijai, kuri pati kovojo su vagimis, plėšikais ir žudikais.
Europos čempionato herojai – 1960 metai
Nors šiuo metu pasaulyje dominuoja klubinis futbolas, artėjantis 2012 metų Europos futbolo čempionatas aistruolių širdis verčia plakti vis stipriau.
Tikriausiai daugeliui iš Jūsų dar neteko detaliau išgirsti to, kas įvyko praeityje, nes mūsų tėvų ir senelių laikais futbolo kovos buvo ne ką mažiau atkaklesnės.
Sovietų pėdsakai Vietname
Gerokai prieš ekonomikos liberalizavimą, Tarybų Sąjungą Vietnamui darė nemažą įtaką. Tai matyti iš daugybės sovietų paliktų ženklų šalies sostinėje Hanojuje.
Istorija
SSRS ir Vietnamo santykių istorija siekia 1930-uosius, kai dviejų tautų draugystė buvo deklaruojama skambiais šūkiais, bet ne realiais veiksmais. Maskva parėmė šalies 1978 m. invaziją į Kambodžą, tačiau mažai prisidėjo prie Viet Minh judėjimo kovos prieš prancūzus ar amerikiečius.
REKLAMA
REKLAMA
R.Bružas. Soviets Vs Nazi
Apklausa Neseniai "Veido" užsakymu "Fonitel" skambučių centro atlikta didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų apklausa rodo, jog sovietinį ir nacių režimą, dauguma lietuvių buvo linkę smerkti kaip vienodai nežmoniškus. Planai Tokius duomenis logiškai atliepia Nacių ir sovietų okupacinių režimų komisijos pirmininko Emanuelio Zingerio teiginys, jog nuo šiol komunistinio rėžimo nusikaltimai Europos Sąjungoje bus tiriami, kaip ir holokausto nusikaltimai.