šviežias
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šviežias“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šviežias“.
Šią prekę lietuviai šluoja parduotuvėse: paaiškino, kodėl
„Nemirtingumo augalo“ vardą alavijas yra gavęs ne tik dėl to, kad geba augti be dirvožemio, bet ir dėl naudingų savo savybių grožiui ir organizmo stiprinimui. Pasirodo, su juo skanu bei sveika ruošti net ir maistą, o jo augintis patiems nėra būtina – gali pakakti vos vieno lapo, kurį įsigyti galima tiesiog parduotuvėje.
Pasak Vaidos Budrienės, „Iki“ komunikacijos vadovės, anksčiau kone kiekvienuose namuose augintas alavijas pastaruoju metu išgyvena dar vieną populiarumo bangą.
1 triukas atskleis, ar kiaušiniai vis dar tinkami vartojimui: išbandykite
Kaip įsitikinti, kad kiaušinis yra šviežias ir vis dar tinkamas vartoti? Be to, kaip žinoti, kurie kiaušiniai yra šviežesni už kitus? Kad išvengtumėte galimo apsinuodijimo pasenusiais kiaušiniais, jums padės vos viena gudrybė, kuri leis įsitikinti kiaušinių šviežumu.
Nei vienas nenori nemalonios staigmenos ir sugadinto patiekalo, kurį teko pasigaminti iš ne visai tinkamo naudoti kiaušinio.
Kad šventės nesugadintų prastas maistas
Artėjant Velykoms ruošime vaišes šeimai ir draugams. Specialistai pataria, kaip gaminti maistą, kad jis nesugadintų šventės. Kasmet šalyje maistu apsinuodija kone po 20 tūkst. žmonių. Viena dažniausių maistu plintančių infekcijų yra salmoneliozė, kuria dažniausiai užsikrečiama nuo vištų kiaušinių ir vištienos. Infekcijos šaltinis gali būti ir sergantis žmogus, jei gamindamas maistą nesilaiko higienos reikalavimų. Jis ligos sukėlėjais gali užteršti šeimynai ruošiamą maistą.
Geriausi išradimai kovai su klimato kaita
Viskas, kas bebūtų sukuriama, skirta tam, kad palengvintų mūsų kasdienybę. Daugelis jau pamiršo koks atrodė gyvenimas be visų šiuolaikinių patogumų. Vyresnės kartos žmonės prisimena laikus, kai nebuvo telefonų ir susisiekti su artimaisiais buvo žymiai sudėtingiau nei dabar. Senolė Zita iš Jonavos taip pat pamena, kaip buvo sunku buityje, kai nebuvo viryklių, skalbimo mašinų, dulkių siurblių ir kitų prietaisų, be kurių buitis šiandien atrodo nebeįmanoma.
Ne visi restoranų lankytojai atskiria pusgaminius nuo šviežio maisto
„Vičiūnų restoranų grupės“ užsakymu atlikto tyrimo duomenys parodė, kad Lietuvos restoranų lankytojai nori valgyti šviežią, restorano virtuvėje gaminamą maistą. Didžioji dalis – 86 proc. apklaustųjų teigė, kad rinkdamiesi maitinimo įstaigą jie atsižvelgia į tai, ar maistas ruošiamas vietoje.
Naudingi patarimai gaminant iš kiaušinių
Net ir geriausiai šeimininkei praverčia naudingi patarimai. Kaip mūsų močiutės sako, nėra sugadinto patiekalo, tereikia žinoti vieną kitą paslaptį. Gaminant iš kiaušinių pravers žinoti vieną kitą gudrybę:
* Jei norite sužinoti, ar kiaušinis šviežias, įmeskite jį į vandens dubenį. Jei kiaušinis ne skęsta, o plūduriuoja, vadinasi, maistui naudoti jis netinkamas.
* Trynius atskirti nuo baltymų lengviau, kai kiaušiniai šalti. Baltymus patariama plakti kambario temperatūros – putos bus puresnės.
E. Laurinaitis: rudeninė tamsa tarsi prievartauja mūsų organizmą
Prasidėjus tamsiajam metų laikui, kada į darbą žmonės keliauja dar neprašvitus, o grįžta jau sutemus, daugelis skundžiasi mieguistumu, galvos skausmais ar prasta dėmesio koncentracija. Gydytojas psichoterapeutas doc. Eugenijus Laurinaitis tikina, kad anksti temstant žmogaus organizmas rengiasi poilsiui, tačiau yra verčiamas dirbti. Tai žmogui sukelia pyktį, kuris užgniaužtas virsta depresija.
Britanijoje gali nebelikti pieno, pažymėto ženklu „šviežias“
Britų ūkininkams gali būti uždrausta pieną žymėti ženklu „šviežias“, skelbia Express.co.uk.
Europos Sąjungos politikai siūlo uždrausti prekiautojams skelbti „klaidinančią informaciją“ ir tvirtinti, kad pienas yra šviežias, jeigu jo galiojimo laikas – septynios ir daugiau dienų.
Šis sumanymas sukėlė pramonininkų pasipiktinimą.