studijų kokybė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „studijų kokybė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „studijų kokybė“.

Didžiausias Lietuvoje tyrimas apie studijų kokybę atskleidė nuomonių skirtumus

Kokia yra studijų kokybė Lietuvoje, nuo ko ji priklauso ir kas galėtų ją pagerinti? Nuomonių yra daug, kaip ir daugybė sklandančių mitų. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) atliko didžiausią Lietuvoje studijų sistemai skirtą sociologinį tyrimą „Studijų kokybė Lietuvoje: suinteresuotųjų šalių požiūris“, parodantį kaip studijų kokybę vertina skirtingos suinteresuotosios šalys.
2014-12-22

Švietimo ekspertė Gracienne Lauwers: modelis „Studijos-darbas-pensija“ nebegalioja

Antverpeno universiteto (Belgija) profesorė Gracienne Lauwers – viena iš Švietimo teisės asociacijos (ELA) lyderių, konsultuojanti UNESCO Teisės į mokslą padalinio vadovą švietimo teisės klausimais, taip pat dėstanti lyginamąją švietimo teisę įvairiuose pasaulio universitetuose. Šįkart Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Teisės fakultete viešnia skaitė teisinio argumentavimo (angl. Legal Reasoning) paskaitas. Su prof.
2014-10-22

Švietimo ir mokslo ministerijai – tarptautinių ekspertų raginimas deramai įvertinti VDU

Studijų kokybės ir vertinimo centras (SKVC) kiekvienais metais stebi ir vertina universitetų studijų kokybės procesus. Vasaros pabaigoje SKVC sudaryta tarptautinių ekspertų grupė puikiai įvertino Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atliekamas veiklas ir akreditavo jį maksimaliam 6 metų laikotarpiui. Ekspertai ypatingą dėmesį atkreipė į unikalią ir nuosekliai vykdomą laisvųjų menų universiteto misiją.
2014-09-25

KTU rektorius Petras Baršauskas: kokybinis studijų šuolis – tereikia imti ir daryti

KTU rektorius prof. Petras Baršauskas rugsėjo 17 dieną dalyvavo interaktyvioje diskusijoje „Lietuva, quo vadis? Mūsų universitetai“. Ar Lietuvos universitetai geba išugdyti lyderius? Svarbiausia čia – tikėjimas, kad tai galime padaryti. Be šio tikėjimo tikrai nieko nebus. Kitas itin svarbus dalykas, kurį reikia sužinoti – kokia yra jauno žmogaus, žengiančio į universitetą, motyvacija.
Lietuva 2014-09-18

D. Grybauskaitė su rektoriais aptars studijų kokybę

LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Prezidentė antradienį su universitetų rektoriais bei švietimo ir mokslo ministru aptars siūlymus įvesti minimalų stojamąjį balą visoms aukštosioms mokykloms. Pasak ministro, tai padėtų rengti gerus specialistus ir priimti tik gabius moksleivius. Prezidentūros teigimu, dabartinė sistema skatina aukštąsias mokyklas siekti ne kokybės, o kiekybės. Studijas aukštosiose mokyklose šiemet pradėjo per trisdešimt tūkstančių pirmakursių.

Kur studijuoti: Lietuvoje ar užsienyje?

Po brandos egzaminų didžiausias abiturientų galvos skausmas – kur studijuoti: Lietuvoje ar užsienyje? Apie studijas užsienio universitetuose susiformavo jau ne vienas stereotipas, pavyzdžiui, kad studijos užsienyje geresnės, kokybiškesnės, modernesnės, geriau vertinamos darbdavių ir t. t. Tačiau ar iš tiesų taip yra? Apie studijas Lietuvoje ir užsienyje kalbinu Martyną Liukumaitę.

Spaudos apžvalga: naujojo Seimo dėlionė aiškėja

Antradienio rytą Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pagaliau paskelbė praėjusį sekmadienį vykusių Seimo rinkimų daugiamandatės apygardos rezultatus iš visų 2017 balsavimo apylinkių. Šie rezultatai parodė, kad socialdemokratai prarado vieną mandatą – jis atiteko konservatoriams.

Būsimųjų medikų mokslai: į paskaitas neinantys dėstytojai ir 10 studentų prie vieno ligonio

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) kineziterapijos studentai pasipiktinę studijų kokybe: dėstytojai leidžia sau neateiti į paskaitas, praktiniai užsiėmimai kur kas trumpesni nei turėtų būti. Universiteto atstovai tikina pirmą kartą tai girdintys. Tuo metu Studentų atstovybių sąjungos vadovas ragina studentus nebijoti ginti savo teisių: jei nedrįsta patys – tai per atstovybes.
2012-09-30

Europinis studijų kreditas: svarbu apsispręsti dėl strateginės perspektyvos

Naujai kuriamos kreditų kaupimo ir perkėlimo sistemos nacionalinės koncepcijos nuostatos, principai bei tam skirto projekto patirtis Vilniaus universitete buvo pristatyta Lietuvos aukštųjų universitetinių mokyklų studijų prorektoriams Lietuvos universitetų rektorių konferencijos Studijų komiteto posėdžio metu.
2011-12-26

Studijos Lietuvoje ir svetur: turime į ką lygiuotis, o gal viskas nėra taip blogai?

Šie mokslo metai buvo tas slenkstis, kai pagal Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymą numatyta pradėti taikyti naująją kredito sampratą. Apie Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemą (ECTS), prie kurios bando pereiti visa Europa nuo Bolonijos deklaracijos pasirašymo 1999 m., Lietuvoje vis daugiau diskutuojama iš esmės, o tam suburti Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovai – nacionalinio projekto ekspertai – baigia ruošti rekomendacijas kokybinei kaitai.
2011-10-15
REKLAMA
REKLAMA

Europinis studijų kreditas – neišvengiama Lietuvos aukštojo mokslo kaita

Pirmąją spalio savaitę Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovai – beveik 200 įvairių sričių ekspertų – buvo sukviesti į pirmuosius tarptautinius tęstinius mokymus, kurių dalyviams buvo pristatytos kreditų kaupimo ir perkėlimo sistemos nacionalinės koncepcijos nuostatos, principai bei diegimo patirtis.
2011-10-11

Prezidentė ragina universitetus nenuleisti studijų kartelės

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina universitetus nenuleisti studijų kokybės kartelės. "Prezidentė visų universitetų rektorių paprašė nenuleisti akademinės kartelės, akademiniai reikalavimai studentams, studijų kokybė - svarbūs dalykai, nes Lietuva turi tapti išsilavinusia šalimi, aukštųjų technologijų ateitis Lietuvoje priklausys būtent nuo išsilavinusios kartos", - sakė Prezidentės vyriausioji patarėja švietimo, mokslo, kultūros ir nevyriausybinių organizacijų klausimais Virginija Būdienė v...
Į viršų