sosnovskio barštis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sosnovskio barštis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sosnovskio barštis“.
Kuo greičiau iškaskite šį augalą iš savo kiemo: įspėja visus
Dabar pats tinkamiausias laikas naikinti Sosnovskio barščius. Šį vieną pavojingiausių aplinkai ir žmonių sveikatai invazinį augalą rekomenduojama iškasti, kol jis yra mažas ir neaukštas taip apsaugant biologinės įvairovės požiūriu jautrias teritorijas ir sustabdant jo plitimą.
Gyventojai, prie kurių namų, sodo, sodybos ar kitoje žemės valdoje veši Sosnovskio barščiai, gegužės mėnesį dar gali suskubti juos sunaikinti iškasant ar purškiant herbicidais.
Sosnovskio barštis užplūdo Rusiją: kaltę verčia Amerikai ir jos „bakteriologiniam karui“
Dėl Rusijoje užvešėjusio pavojingo invazinio augalo – Sosnovskio barščio – kalta Amerika, pareiškė Rusijos Dūmos ekologijos ir aplinkosaugos komiteto narys. Dėl problemų su plačiai rusų laukuose išplitusio augalo Rusijos valdžia apkaltino „JAV vykdomą bakteriologinį karą“.
„Dykynės, kapavietės, visi tie daugelį metų apleisti ūkiai padengti Sosnovskio barščiu. Aš neatmetu, kad tai buvo kažkokio bakteriologinio karo, kurį prieš mus vysto Jungtinės Valstijos, dalis“, – aiškino Rusijos deputatas.
Jokiu būdu nelieskite šių augalų Lietuvoje: nudegins iki žaizdų
Atšilus orams vis dažniau išeiname pasigrožėti gamta, pakvėpuoti grynu oru, kiti patraukia į sodus ir daržus. Vis dėlto, neatsargus malonus pasibuvimas gali baigtis skaudžiai – kai kurie augalai gali sudirginti odą, o kiti net stipriai ją nudeginti.
Vienas pavojingiausių, daugeliui puikiai žinomas augalas – Sosnovskio barštis, prie kurio prisilietus gresia liūdnos pasekmės, tačiau odą dirginti gali net ir pačių daržuose, šiltnamiuose ar gėlynuose auginami augalai.
Šiukštu nelieskite šių augalų: gresia liūdnos pasekmės
Kiekviena šalis turi sąrašą invazinių augalų, kuriuos draudžiama auginti. Kai kurie augalai ne tik trukdo augti neinvaziniams augalams, bet ir pažeidžia natūralias kitų augalų buveines. Specialistai įspėja, kad yra augalų, kurių visiškai nepataria auginti – jie yra nuodingi ir gali pakenkti sveikatai.
Štai trys augalai, kurių ne tik negalima auginti, bet ir liesti, nes jie kelia pavojų jūsų sveikatai, rašo express.co.uk.
Aplinkos ministerija: Sosnovskio barštis naikinamas 255 ha teritorijoje
Šešiolika savivaldybių pasinaudojo daugiau kaip 0,5 mln. eurų Aplinkos apsaugos rėmimo programos parama ir Sosnovskio barštį naikina didesnėje kaip 255 ha teritorijoje, pranešė Aplinkos ministerija.
Pagrindinės taikomos priemonės – purškimas herbicidais, kasimas ir šienavimas.
„Herbicidais jau išpurkšta beveik visose šį naikinimo būdą pasirinkusiose savivaldybėse“, – teigiama ministerijos pranešime.
Šiukštu nelieskite šio augalo: nudegimai gali likti ilgam
Vilniaus miesto Taryba šiandien pritarė veiksmų planui, numatančiam Sosnovskio barščio gausos reguliavimą miesto savivaldybės teritorijoje iki 2022-ųjų. Tikslas – sumažinti esamą Sosnovskio barščio populiaciją numatomose teritorijose ne mažiau kaip 99 proc. Sosnovskio barščio gausą numatyta kontroliuoti mechaniniais (kasimas, šienavimas) ir purškimo herbicidais būdais.
Sosnovskio barščių nenaikinantiems žmonėms valdininkai sugalvojo bausmę
Sosnovskio barščiams vis labiau žalojant žmones, valdininkai ketina griežtinti bausmes neprižiūrimų laukų savininkams. Jie bus įspėjami ir baudžiami ne tik dėl to, kad nenaikina barščių, bet ir dėl to, kad laiko savo teritorijoje invazinius augalus. Tad jeigu savo kaimynystėje turite nesitvarkančių kaimynų, galite drąsiai juos skųsti savivaldybėms. Šios įgaliotos rūpintis, kad augalai žalojantys žmones būtų kuo greičiau nušluoti nuo žemės paviršiaus.
Žemės ūkio ministerija skambina pavojaus varpais
Žemės ūkio ministerija reiškia susirūpinimą dėl Sosnovskio barščio spartaus plitimo Lietuvos laukuose. Jis kenkia ir žmonėms, ir augalams. Nuo 2001 m. Sosnovskio barštis Lietuvoje įtrauktas į kenksmingų ir naikintinų laukinių augalų ir grybų rūšių sąrašą. Šiuo metu šis augalas yra įtrauktas į invazinių Lietuvoje organizmų rūšių sąrašą.
Gyventojų prašoma pranešti apie Sosnovskio barščio paplitimą
Aplinkos ministerija renka duomenis apie Sosnovskio barščio paplitimą mūsų šalyje ir kviečia gyventojus prisidėti kaupiant informaciją apie šio invazinio laukinio augalo augimo vietas. Labiausiai barščių plotai pastebimi dabar, kai jie žydi, todėl tinkamiausias laikas juos registruoti – iki vasaros vidurio. Duomenys apie Sosnovskio barščio paplitimą leis planuoti šios rūšies gausos reguliavimo darbus ir tam būtinas lėšas.
Sosnovskio barščius naikins ES lėšomis
Sovietmečiu į mūsų šalį atvežtas siloso gamybai ir pašarams Sosnovskio barštis, paaiškėjo esąs pavojingas žmonių sveikatai.
Tačiau nesiimant tinkamų priemonių jį naikinti, ir po 60 metų šis pašarinis augalas vis labiau plečia savo valdas,išstumdamas vietines augalų rūšis.
REKLAMA
REKLAMA
Valstybės paramos naikinant Sosnovskio barščius nežada
Gausiai visoje Lietuvoje išplitęs augalas – Sosnovskio barštis – yra pavojingas žmonėms ir trukdo ūkininkams.
Aplinkos ministerija ragina juos naikinti, tačiau kol kas valstybės paramos nežada, praneša LTV „Šiandien“.
Panevėžietei Laurai Skujienei pavojingi augalai, bandant juos nupjauti, nudegino rankas.
Dėmesio! Deginantys augalai
Saulėtomos vasaros dienomis vis daugiau gyventojų keliauja į gamtą. Šiltą dieną palankiausias metas tvarkytis soduose, daržuose, stovyklauti, bet retas kuris susimąsto kokie pavojai gali tykoti ten kur, galvotume, jų neturėtų būti. Kaikurie Lietuvoje augantys augalai saulėtą dieną gali sukelti nemažai pavojų jūsų sveikatai.
Sosnovskio barštis-pavojingas svetimšalis
Sosnovskio barštis nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio Lietuvoje pradėtas auginti kaip pašarinis augalas.