sokratas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sokratas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sokratas“.
Žinau, kad nieko nežinau
„Žinau, kad nieko nežinau“. Pamenat, kieno tai buvo žodžiai? Kodėl Sokratas savo supratimo viršūnėje ištarė šiuos žodžius? Ogi todėl, kad bet koks žinojimas yra kaip taškelis. Kol tu žinai mažai, tol ir nežinojimo ratas aplink tave yra labai mažas. Sužinai daugiau, žinojimo taškas padidėja, bet ir nežinojimo ratas aplink tave prasiplečia. Dar daugiau sužinai, ir vėl tas pats ir vėl tavo žinojimas praplečia ribą, bet ir nežinios ratas aplink padidėja. Ir taip iki begalybės.
Senovės graikų patarimai vargstantiems šiandienos graikams
Armandas d‘Angouras iš Oksfordo universiteto BBC pateikė kelis senovės graikų patarimus, kuriuos krizės sprendimui pritaikyti galėtų moderni Graikija.
1. Skola, atskirtis ir maištas – Atėnų naujienos VI amžiuje pr. Kr.
Ankstyvajame VI a. pr. Kr. atėniečiai buvo prispausti skolų naštos, socialinės atskirties ir nelygybės, o vargšai ūkininkai buvo pasiryžę parduoti save į vergiją, kad galėtų išmaitinti šeimas.
Kaip daryti įtaką aplinkiniams?
Didžiausios sėkmės paslaptys – klausyti, ką kalba kiti, pripažinti, kai klystate, prisiminti aplinkinių vardus – atrodo paprastos, bet ne visi tuo pasinaudojame.
16 mln. tiražu išleistoje knygoje „Kaip daryti įtaką žmonėms“ pateikiama daugybė panašių patarimų. Pristatome jums keletą įtakos darymo paslapčių.
Pirmiausia ir visada: šypsokitės
Šypsena pašnekovui visada praneš, kad jis jums patinka ir džiugina.
„Pusryčiai su Sokratu“: filosofiškai ir linksmai apie įprastą dienotvarkę
Robertas Rowlandas Smithas (Robertas Roulandas Smitas) – britų filosofas, dėstytojas ir konsultantas. Akademinių studijų apie J. Derrida ir S. Freudą autorius, dabar yra atsidėjęs filosofijos populiarinimui – rašo knygas ir straipsnius apie jos taikymą kasdieniame gyvenime, laikraštyje „The Sunday Times“ turi savo skiltį, skirtą moralės klausimams, yra nuolatinis BBC televizijos ir radijo laidų dalyvis.
Tomas Venclova debesyse (I)
Tomo Venclovos tekstas „Aš dūstu“, kaip ir reikėjo tikėtis, sukėlė atsakomųjų tekstų bangą. Autorius – autoritetingas asmuo, tad ir atsako jam ne vien lengvasvoriai.
Tinkle aptikau Andriaus Bielskio, Romo Gudaičio, Aurimo Guogos, Vladimiro Laučiaus, Alvydo Medalinsko, Algirdo Patacko, Donato Petrošiaus, Nidos Vasiliauskaitės, Egidijaus Vareikio svarstymus.
Man knieti aptarti kiek galima daugiau T. Venclovos paliestų temų.
Diskutuojant iki mirties
Sokrato, didžiausio istorijos neprisitaikėlio, pamokos šiandienos Amerikai
Jei garsiausias filosofas būtų gyvas šiandien, Amerika jam galėtų pasirodyti nepaprastai panaši į V a. pr. Kr. Atėnus. Jis išvystų kunkuliuojančią bei išdidžią demokratiją ir paniekintų ją kaip nuolaidžiavimą tamsuoliams, kalbant nefilosofiškai, bandai.