skrandžio rūgštingumas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „skrandžio rūgštingumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „skrandžio rūgštingumas“.
Šitaip gerdami kavą rizikuojate susidurti su rimtomis sveikatos problemomis
Ar praleidžiate pusryčius, kad verčiau išgertumėte kavos? Tuomet nesate vieni – kas penktas žmogus iki pietų į skrandį nededa nieko kito kaip tik kofeino. Tačiau ekspertai įspėja, kad dėl šio įpročio galite susidurti su nemalonia sveikatos problema.
Gydytojas Urbonas išsklaidė mitus apie skrandžio rūgštingumą: šie produktai viską tik pablogins
Su skrandžio rūgštingumo bėdomis susiduria dažnas – neaplenkia ši bėda tiek vaikų, tiek suaugusiųjų. Kaip atpažinti šią ligą ir kokiais būdais šiukštu nemažinti rūgštingumo, išsamiau papasakojo VUL Santaros klinikų gydytojai.
VUL Santaros klinikų Specializuoto vaikų ligų skyriaus gydytojas gastroenterologas prof. Vaidotas Urbonas konstatavo, kad skrandžio rūgštingumas – labai sena liga, tačiau kitą kartą šis sutrikimas žmonių įvardijamas ne visai tiksliai.
Pamirškite rūgščių refliuksą visam laikui: išdavė auksinius patarimus
Skrandžio refliuksas – nevalingas skrandžio turinio grįžimas į stemplę. Jis vargina įvairiausiais simptomais ir gali itin pakenkti gyvenimo kokybei. „Karoliniškių poliklinikos“ gydytoja gastroenterologė Diana Vižinytė papasakojo, kam dažniausiai pasireiškia liga ir ką daryti, norint padėti sau.
Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: gydytoja išdavė, kas padės
Kartais po valgio apima nemalonus jausmas, tarsi degintų gerklę, burnoje pasklinda rūgštus skonis – tai ženklas, kad padidėjo skrandžio rūgštingumas. Kai kuriuos ši bėda kankina pastoviai, tad griebiamasi visų įmanomų priemonių, neretai tų, kurios yra po ranka. Gydytoja įspėja – kartais norėdami sau padėti galime prisidaryti dar daugiau žalos.
Patarimai, kaip sumažinti skrandžio rūgštingumą: neskubėkite „gesinti" patys
Nors ir gali atrodyti kitaip, tačiau skrandžio rūgštingumas nėra mūsų priešas. Priešingai – skrandžio rūgštis yra nepaprastai naudinga organizmui ir apsaugo nuo įvairių bakterijų ir parazitų. Problemos prasideda, kai ši funkcija sutrinka ir organizmas kovoja su per mažu ar per dideliu rūgštingumo kiekiu.
Pasak laidoje „Sveikata.lt“ kalbintos dietologės Rūtos Petereit, virškinimo sutrikimai nėra vien tik vyresnio amžiaus žmonių problema.
Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: padės natūralios priemonės
Rytinis kosulys, krenkštimas, skausmingas ryjimas, išdžiūvusi burna – tokie yra netipiški požymiai, kurie gali suklaidinti net specialistus. Pasaulyje gastroezofaginio refliukso liga (GERL) serga nuo 8 iki 30 procentų žmonių, o Lietuvoje – apie 10 procentų.
Tačiau tai tik ledkalnio viršūnė, nes daugeliui prastai besijaučiančių žmonių diagnozė lieka nenustatyta. Šios ligos paplitimas tarp vyrų ir moterų yra beveik vienodas. Pastebima, kad ji vis dažniau užklumpa jaunesnio amžiaus asmenis.
Rinkitės šiuos produktus – sumažins skrandžio rūgštingumą
Padidėjęs skrandžio rūgštingumas labai nemalonus negalavimas, kuris kankina tikrai daug žmonių. Ypatingai jo paūmėjimą ar atsiradimą išprovokuoja netinkama mityba. Agnė Gedminaitė Miškinienė sutiko pasidalinti svarbiausia informacija apie tai, kaip sumažinti padidėjusį skrandžio rūgštingumą, kaip maitintis ir ko vengti.
Viena dažniausių priežasčių, kodėl padidėja skrandžio rūgštingumas, tai netinkama mityba.
Skrandžio skausmai labiausiai vargina vadybininkus ir buhalterius
Rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų per pastarąjį mėnesį skundėsi skrandžio skausmais dėl padidėjusio rūgštingumo. Vaistų „Ipraalox“ gamintojo užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, dažniausiai nuo rėmens iš dirbančiųjų kenčia pardavimo vadybininkai, buhalteriai, kasininkai-pardavėjai, vadovai bei tarnautojai.