skraidyklė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „skraidyklė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „skraidyklė“.
Kaimynas papasakojo daugiau detalių apie tragiškai žuvusį parasparnininką: „Nuvažiavau ir radau gatvėj gulintį“
Tragiškas savaitgalis Panevėžio rajone. Šilų miestelyje šeštadienio pavakarę žuvo 62-ejų metų Šilų gyventojas. Pirminiais duomenimis vyras mirtinai susižalojo išvažiavęs į gatvę parasparniu ir apvirtęs. Nelaimė įvyko visai netoli namų. O skraidyklę jis buvo įsigijęs neseniai ir kol kas nė neketino bandyti skristi.
Pagrindinėje Šilų miestelio Gėlių gatvėje dega žvakė. Šeštadienio pavakare būtent šioje gatvėje žuvo 62-ejų metų Šilų gyventojas.
Švedų kompanija sukūrė asmeninę skraidyklę: skristi išmokstama per 5 minutes
Pašalus orams daugeliui vairuotojų tenka susidurti ir su sniegu nuklotomis gatvėmis ir plikledžiu… Bet ateityje tokios problemos mums vargu, ar rūpės, mat į darbą galima bus tiesiog nuskristi nuosava skraidykle – bent jau tokią ateitį siūlo viena švedų kompanija, sukūrusi visiems norintiems ir pinigų turintiems prieinamą asmeninę skraidyklę.
Neabejotinai smagu būtų lyg pasakoje apie Aladiną – atsisėsti ant stebuklingo kilimo ir įsakyti jam skristi.
Australijoje prekes pristatinės „Google“ bepilotės skraidyklės
Su interneto milžine „Google“ susijusi bendrovė artimiausiu metu pradės pristatinėti Kanberos gyventojams maistą ir kitus nedidelius daiktus, kompanijai antradienį gavus atitinkamą Australijos aviacijos reguliuotojų leidimą. Bendrovė „Wing“, priklausanti „Google“ patronuojančiai korporacijos „Alphabet“, pastaruosius 18 mėnesių pristatinėdavo siuntas per bandomuosius skrydžius, bet dabar šią veiklą galės vykdyti nuolat.
Kiekvieno berniuko svajonė: Austrijoje vyko lėktuvėlių mėtymo varžybos
Vytautas Dovydaitis Turbūt visi mokate susilankstyti iš popieriaus lėktuvėlį, tačiau vargu ar kiekvienas galėtų pasigirti, kad jo lėktuvėlis nuskriejo net pusšimtį metrų, arba kad nenusileidęs ant žemės lėktuvėlis skriejo net 14 sekundžių. Tokius neįtikėtinus skrydžius galima buvo išvysti Zalcburge, Austrijoje – pasauliniame popierinių lėktuvėlių čempionate. Bulgaras švysteli popierinį lėktuvėlį į orą, ir šis nuskrieja net 53-is metrus.
Evoliucija numatė ne viską: skraidyti galima imituojant ir medūzos judesius
Mokslininkai teigia sukūrę naują skraidantį mechanizmą, kuris stabiliai sklando ore plasnodamas sparnais. Ankstesnio dizaino vadinamieji „plazdenantys aparatai“ imitavo vabzdžių judesius, tačiau naujojo įrenginio judėjimo principas yra paremtas medūzos plaukimo vandenyje technika. Niujorko universiteto mokslininkai Leifas Ristrophas ir Stephenas Childressas sugeba išlaikyti savo skraidantį prototipą vertikalioje padėtyje ir atlaikyti pusiausvyros sutrikimus.
Greitai žmonės galės naudotis skraidyklėmis
Skraidyklės prototipas, pagamintas Naujojoje Zelandijoje, gali būti jau testuojamas po to, kai jo konstruktoriams buvo išduotas skraidymo leidimas, skelbia sky.com. Kompanijos „Martin Aircraft“ vykdomasis direktorius teigė, kad sertifikato gavimas yra kertinis žingsnis skraidyklės tobulinimo link. Tikimasi, kad kitais metais skraidymo aparatą jau bus galima įsigyti parduotuvėse. „Mums tai labai didelis žingsnis, nes tai priartina mūsų svajonę realybės link“, - teigė Peteris Cokeris.
Lietuvių mokslininko išradimas – ateities skraidyklė
Mokslinė fantastika pamažu veržiasi į kasdienį mūsų visų gyvenimą. Lietuvių mokslininkas ir įmonės „My research“ įkūrėjas Aleksėjus Zaitsevskis sukūrė pirmąją pasaulyje saulės energija varomą daugiasraigtę skraidyklę (ang. multicopter, multirotor), kuri savo išvaizda šiek tiek primena filme „Atgal į ateitį“ matytas skraidančias riedlentes.
Paluknyje nukritus skraidyklei, žuvo Orlaivių priežiūros skyriaus viršininkas
Gegužės 3 d. apie 20 val. 30 min. Trakų r., ties Paluknio k., Paluknio aerodrome, nukrito M. M. (gimusio 1971 m.) motorinė skraidyklė. Įvykio metu žuvo skraidyklę pilotavęs Rimantas Dudas, dirbo Valstybės sienos apsaugos tarnyboje. Jis vadovavo Aviacijos eskadrilės Orlaivių priežiūros skyriui. Į įvykio vietą atvyko policijos pareigūnai, medikai, tačiau pastarieji žmogui padėti jau nebegalėjo. Apie skaudžią netektį iš karto buvo pranešta žuvusiojo artimiesiems.
Skraidyklė mokosi medžioti iš erelių
Pensilvanijos universitete kuriama autonominė skraidyklė mokosi sugriebti objektus, skrisdama pro juos nemažu greičiu. Geriausias roboto mokytojas yra žuvaujantis erelis. Erelio nagus imituojantį graibštą mokslininkai atspausdino trimačiu spausdintuvu ir pritaisė prie autonominės skraidyklės. Taip patobulintas aparatas sugeba pagriebti objektus, skrisdamas 3 metrų per sekundę (apie 11 km/h) greičiu.
Skraidyklė degalinėje: lėtai važiuoja ar žemai skrenda?
Internete sparčiai populiarėja „o tuo metu Rusijoje“ serijos vaizdo klipas, kuriame užfiksuota, kaip degalinėje baką pripildo neįprastas klientas – dvivietis deltaplanas. Ramiai, lyg tai jam būtų įprastinė procedūra, skraidyklės pilotas vėliau tiesiog nuvažiuoja toliau ir pakyla į orą. Deja, atvykimo akimirkų operatorius neįamžino. Kaip skelbia rusų portalas bloknot-rostov.ru, pilotas nusileisti greta „Lukoil“ degalinės buvo priverstas vien todėl, kad baigėsi kuras.
REKLAMA
REKLAMA
Žmogus skraido kaip paukštis, mokslininkai suglumę
„Skrajojančiu olandu“ vadinamas olandų inžinierius Jarno Smeetsas išrado skraidymo aparatą, kuris leidžia žmogui skraidyti plasnojant sparnais. Mokslininkai suglumę: vieni tvirtina, kad tai melas, kiti neįžvelgia jokių falsifikacijos požymių.
Jarno Smeetso internete paskelbtas bandomojo skrydžio naująja skraidykle vaizdo įrašas iškart tapo „YouTube“ sensacija ir itin karštų ginčų tema.
Masinių susibūrimų ir eismo stebėjimui talkins skraidyklė su vaizdo įranga
Paluknio aerodrome, Trakų rajone, trečiadienį pristatytas unikalus lengvasis skraidantis nepilotinis aparatas su vaizdo stebėjimo įranga.
Vilniaus policija, finansuojant sostinės savivaldybei, įsigijusi šį skraidantį aparatą galės jį pasitelkti masinių renginių metu. Naujas aparatas skraidys virš minios ir fiksuos pažeidimus.
Tai vieno metro aukščio ir vieno metro pločio aštuonių sraigtų aparatas, kuris filmuoja iš kelių kilometrų aukščio.
Eismą Vilniuje stebės videoskraidyklė
Paluknio aerodrome šiandien pristatyta unikali skraidyklė su vaizdo stebėjimo įranga, pademonstruotos jos vaizdo perdavimo galimybės, pranešė Vilniaus savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius.
„Unikali skraidyklė bus naudojama masinių susibūrimų vietose, įvairių renginių, mitingų metu, ją galima bus naudoti ir eismo stebėjimui, netgi dingusių asmenų paieškai“, – sakė Vilniaus miesto vicemeras Romas Adomavičius.
Netrukus bus galima nusipirkti asmeninę skraidyklę
Jau ilgą laiką tai buvo vien tik mokslinės fantastikos istorijų tema, tačiau dabar atrodo, kad futuristinių asmeninių kelionių į kosmosą era pagaliau atėjo, rašo naujienų portalas „dailymail.co.uk“.
Pabaigusi varginantį septynių minučių bandomąjį skrydį lauke, pirmoji komercinė skraidyklė (angl. jetpack) netrukus gali pasirodyti ir parduotuvių lentynose.
Sukurta „iPhone“ kontroliuojama skraidyklė – naujas žingsnis į papildytą virtualią realybę?
Prancūzijos kompanijos „Parrot“ sukurta nedidelė per nuotolį su garsiuoju „iPhone“ valdoma skraidyklė žada revoliuciją vaizdo žaidimų industrijoje ir milijardus jos kūrėjams.
Skraidyklė, pavadinta „AR.Drone“, sukėlė tikrą sensaciją Las Vego elektronikos parodoje. Žiūrint iš šalies, tai įprastinis nuotolinio valdymo skraidymo aparatas. Na, gerai, neįprastas tuo, jog jis valdomas „iPhone“ telefonu.