sinusitas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sinusitas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sinusitas“.
Įprasta sloga vilniečiui išdavė klastingą ligą: įspėja visus nenumoti ranka
Prieš kelis dešimtmečius vilnietis Andrius susidūrė su nekaltai atrodžiusia sloga. Nieko blogo neįtardamas vyras užgulusios nosies simptomą mėgindavo palengvinti purškalais į nosį. Vis tik, praėjus kuriam laikui ir slogai niekaip nedingstant paaiškėjo, kad Andrius susidūrė su lėtiniu sinusitu.
Kodėl svarbu laiku gydyti sinusitą? Patarimai apie gydymą ir profilaktiką
Sinusitas – labai nemaloni liga, kurios eiga gali būti ir ūminė, ir lėtinė. Ūminio sinusito atveju simptomai vystosi gana greitai – pradeda kamuoti veido skausmas ir patinimas, užsikemša nosis, iš jos gali tekėti gleivės, dingsta kvapo ir skonio pojūčiai, kartais kamuoja karščiavimas. Lėtinio sinusito atveju simptomai gali vystytis „slapta“ ir apie ligą sužinoma tik jai paūmėjus.
Andrius sirgo sinusitu kelis dešimtmečius – reikėjo kelių operacijų: štai, ką pataria įsidėmėti kitiems
Vilnietis Andrius skaičiuoja, kad sinusitu sirgo kelis dešimtmečius, galiausiai jį teko operuoti, bet vieno karto nepakako – visiškai neseniai jam buvo atlikta dar viena operacija.
Perspėja: sinusitas gali būti lėtinių galvos skausmų priežastis
Sinusitas – liga, kuria sergama ne tik šaltuoju metų laiku, bet ir kitu metu. Sinusai – tai ertmės veido srityje (kaukolės kaule), kurios paprastai būna užpildytos oru, tačiau sinusito atveju jos gali tapti užpildytos gleivėmis ar pūliais, dėl ko kyla nemalonūs simptomai – skausmas, spaudimas, tinimas.
Sinusitas gali būti ūminis ir lėtinis – ūminė infekcija paprastai trunka keletą savaičių, tuo tarpu lėtinė gali trukti ilgiau kaip tris mėnesius, kartais – metų metus.
Užgultos ausys, užkimusi gerklė, varvanti nosis: gydytoja patarė, kokių priemonių griebtis
Lepinantis vasariškas oras – tinkamas laikas mėgautis šiluma, poilsiu gamtoje, prie vandens telkinių, tačiau neretai šiuos džiaugsmus apkartina ausų, nosies ar gerklės ligos, o gydytojai otorinolaringologai šiltuoju sezonu sulaukia daugiau pacientų, kurių pastaraisiais metais daugėja.
Šie ženklai išduoda, kad jums – sinusitas: nenumokite ranka
Sinusitas – tai sinusų audinių uždegimas, dažniausiai sukeltas virusų ar bakterijų. Sinusai yra ertmės kaukolės veidinėje dalyje, kurios įprastai užpildytos oru. Kai sinusai sudirgsta, jie gali užsipildyti skysčiu ir užsikimšti, sukeldami nemalonius simptomus.
„Drops Clinic“ pasidalino aktualia informacija apie tai, kokie yra sinusito simptomai, jo priežastys bei kokie galimi gydymo būdai namie.
Ar galima užsikrėsti sinusitu? Atsako A. Unikauskas
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė Milda, Alvydui Unikauskui uždavė daugeliui aktualų klausimą.
Ar galima užsikrėsti sinusitu?
Milda iš Vilniaus klausia: „Sveiki, ar sinusitas yra užkrečiamas? Internete konkretaus atsakymo nerandu, bet labai domina atsakymas.“
Pasak profesoriaus A. Unikausko, iš esmės sinusitas yra neužkrečiamas, kadangi dauguma atvejų sinusitą sukelia ne virusai, o bakterijos.
Nekalti lašai lietuviams sukelia priklausomybę: vaistininkas įspėja visus
Kone kiekvieno lietuvio vaistinėlėje galima rasti nosies purškalą, kuris dažniausiai yra naudojamas netikėtai užklupus stipriai slogai. Tačiau kai kuriems žmonėms tokie purškalai yra gerokai svarbesni ir juos jie laiko ne vaistinėlėje, o kuo arčiau savęs. Ir dėl to kalta yra ne liga, o išsivysčiusi priklausomybė.
Agresyvų vėžį medikai nurašė sinusitui: moteris liko be nosies
Sužinojusi, kad serga sinusitu, moteris neturėjo jokios minties, kuo baigsis jos ligos istorija. Kaip vėliau paaiškėjo, liga buvo diagnozuota neteisingai. Moteris susidūrė su liūdniausiu scenarijumi – teko pašalinti jos nosį.
Katie Froggatt pasakoja, kad pirmą kartą ji nosies skausmus pajuto dar 2021 m. birželio mėn., tačiau kai ji kreipėsi į gydytojus, ji sulaukė žinios, kad tai – sinusitas.
Visgi, kelis mėnesius gerti antibiotikai jokios naudos nedavė.
Paprasta sloga Aldonai baigėsi operacija: šiandien turi patarimą kitiems
Drauge su rudeniu daugėja ne tik peršalimo ligų, bet ir šių ligų komplikacijų. Viena jų – lėtinis rinosinusitas. Respublikinės Šiaulių ligoninės Ausų, nosies, gerklės ligų skyriaus gydytojai pastebi, kad šiuo metu daugėja pacientų, kurie uždelsė ligos gydymą dėl COVID-19 pandemijos, nes dėl apribojimų negalėjo arba baiminosi vykti pas specialistus.
REKLAMA
REKLAMA
Šias ligas lietuviai painioja su koronavirusu: štai, ką reikia žinoti
Sloga, sinusitas bei COVID-19 infekcija – glaudžiai susiję susirgimai, kurie gali būti panašūs savo simptomais, dėl to dažnai būna sunku juos atskirti. Konsultuodami pacientus gydytojai nuolat pastebi, kad pacientus vargina sloga, karščiavimas, kosulys, tačiau kiekvieno paciento situacija yra individuali ir už šių negalavimų gali slėptis skirtingos ligos.
„Dažniausiai pasitaikanti virusinė sloga pasireiškia čiauduliu, nosies užgulimu ir sekreto tekėjimu iš nosies.
Įspėja nenumoti ranka į slogą: jai užsitęsus, gali laukti liūdnos komplikacijos
Atšalus, keičiantis orams vis dažniau sunegaluoja organizmas – skauda gerklę, varva, užsikemša nosis. Kartais numojus ranka į užsikimšusią nosį peršalimas gali įsisenėti – tai pasireiškia bloga savijauta ar netgi karščiavimu. Specialistai sako, kad sloga geriau pradėti rūpintis iškart, nes negydoma ji gali komplikuotis.
Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikų ausų ir gerklės ligų gydytoja Daina Šimulynienė sako, kad paprastai sloga trunka iki 7 dienų ir ją išsigydyti galime namuose.
Dingo uoslė? Tai nebūtinai atskleidžia tik koronavirusą
Dažnai nesusimąstoma apie taisyklingo kvėpavimo svarbą. Kvėpuoti reikia pro nosį, nes toks kvėpavimas laikomas labiau fiziologišku. Kvėpuojant pro nosį, kvėpavimo takų kelias yra ilgesnis, pro nosies landas patenkantis oras geriau išvalomas, sudrėkinamas ir sušildomas.
Gydytojo otorinolaringologo Vytauto Junčio teigimu,būkles, dėl kurių nosies gleivinė paburksta, joje pagausėja sekreto, tampa sunku ar neįmanoma kvėpuoti pro nosį, sukelia įvairios ligos, jos gali būti ūmios ir lėtinės.
Sinusitas gali būti itin varginantis
Sinusitas – visuomenėje paplitusi ir nemaloni liga, galinti paliesti ir vaikus, ir suaugusius, ir senyvus pacientus. Sinusitas - tai ūminės arba lėtinės eigos uždegimas, paveikiantis sinusus, kitaip vadinamus prienosiniais ančiais.
Ši liga nusitaikė į lietuvius: nurašo paprastai slogai
„Tai tik sloga“, – taip dažnai sakome sau ir laiku nepastebime besivystančio sinusito. Tačiau į šį negalavimą verta pažvelgti rimtai, nes negydomas arba netinkamai gydomas jis gali sukelti sudėtingų komplikacijų.
„Sinusitas prasideda, kai nuo slogos pabrinksta gleivinė, sinusų angos ir kanalai susiaurėja, juose pradeda kauptis gleivės, kurios tampa puikia terpe virusams ir bakterijoms veistis“, – sako farmacininkė Elvyra Ramaškienė.
Sinusitas dažnai yra netinkamai gydyto peršalimo pasekmė.
Šią ligą lietuviai painioja su paprastu peršalimu – tik nedarykite klaidos
Tai tik sloga – taip dažnai sakome sau ir laiku nepastebime besivystančio sinusito. Sveikatos specialistė įspėja, kad į šį negalavimą verta pažvelgti rimtai, nes negydomas arba gydomas netinkamai, jis gali sukelti sudėtingų komplikacijų.
Sinusitas dažniausiai glaudžiai susijęs su peršalimu ir kyla, kai virusai pažeidžia viršutinių kvėpavimo takų gleivines, rašoma „Eurovaistinės“ pranešime spaudai.
Sinusinė infekcija visiškai sunaikino jaunos gražuolės veidą
Įstabaus grožio mergina svajojo tapti aktore. Deja, jos ateities planus sugriovė sinusinė infekcija, dėl kurios ji neteko veido ir galimybės valgyti bei regėti. 28-erių Tran Thi Yen Nhung prieš trejus metus ėmė justi didžiulius skausmus nosies ertmėje. Daktarai jai diagnozavo sinusitą. Skausmas darėsi vis sunkiau pakeliamas, tad išsigandę šeimos nariai nėrėsi iš kailio ieškodami būdų jį numalšinti. Kol visko į savo rankas neperėmė daktarai – vietnamietei buvo atlikta operacija.
Nepatikėsite, kokią jūsų bėdą atskleidžia ratilai po akimis
Ne vienam žmogui puikiai žinomas jausmas, kai po pagirių arba sunkaus vakaro tenka anksti keltis. Tuomet mūsų išvaizdą tiesiog sugadina viena smulkmena veide – ratilai po akimis. Tačiau medikai skelbia, kad ši veido „puošmena“ susijusi toli gražu ne su per dideliu alkoholio kiekiu ar nemigos. Tai – nosies užgulimas. Užsikimšusi nosis gali praplėsti ir tokiu būdu išryškinti kraujagysles, einančias nuo akių iki nosies.
Jei blogai jaučiatės, nesistebėkite, kaltas – pavasaris
Visą žiemą laukėme pavasario. Ne kalendorinio, o tikrojo. Kai daug saulės, šviesaus giedro dangaus ir šilto oro. Deja, šis ilgai lauktas metas vis niekaip neateina, o ir atėjęs daugumai žmonių dažnai tampa nemalonumų kupinu laiku. Užklumpa naujos ligos, paūmėja seni lėtiniai negalavimai. Žinokite ir būkite sau dėmesingesni!
Per nervus į skrandį
Ko gero, labiausiai paplitusi pavasario sezono liga – opaligė.
Atpažinkime peršalimo komplikacijų simptomus
Baisus ne kiek pats peršalimas, kiek jo galimos komplikacijos. Apleidus jį, galima sulaukti tokių rimtų problemų, kaip sinusitas, bronchitas, ausų infekcijos, kurios turi būti gydomos antibiotikais arba kitais specialiai parinktais preparatais. Bendros praktikos gydytoja Kristina Morkūnienė akcentuoja, kad labai svarbu žinoti galimus peršalimo koplikacijų simtomus.