šermukšniai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šermukšniai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šermukšniai“.
Šias uogas laiko aukso gysla organizmui: prisiskinkite kuo greičiau
Apie prasidėjusį rudenį praneša ne tik spalvas keičiantys ir nuo medžių krentantys lapai. Dar vienas rudens pranašas – nuraudusios šermukšnių uogos, kurios ne tik gražios, bet ir naudingos.
Vilniaus universiteto Botanikos sodo Pomologinių kolekcijų grupės vadovas Edvardas Meidus naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kokiomis naudingomis savybėmis pasižymi šermukšniai bei atsakė į klausimą, kodėl juos geriausia skinti po didesnių šalnų.
Nepelnytai nuvertinamos uogos: jose slypi gydomoji galia
Dabar visus metus galime nusipirkti šviežių vaisių ir uogų, todėl visai nevertiname motulės gamtos dovanų, kurios neretai kur kas naudingesnės sveikatai nei užjūrių gėrybės. Viena vertingiausių rudens gėrybių – šermukšniai.
Ar žinote, kad šiose oranžinėse uogose vitamino C gerokai daugiau nei citrinose, vitamino P ir geležies daugiau nei obuoliuose, o karotino daugiau nei morkose? Taigi, prisirinkime šermukšnių žiemai, kol paukščiai jų nenulesė.
Skubėkite rinkti šiuos lapelius: gydo sunkiausius uždegimus
Žalią arba juodą arbatą galima praturtinti natūraliais aromatais – vėlyvą pavasarį žydinčių augalų žiedais. Sudžiovinti žiedai ilgai skleis malonų kvapą, padėdami maloniai atsipalaiduoti po darbų prie arbatos puodelio. O žvarbų rudenį ir šaltą žiemą į namus atneš gaivų pavasario dvelksmą, sušildydami ne tik kūną, bet ir sielą. Alyvos Gegužę grožimės violetiniais kvepiančiais alyvų žiedais, tačiau jie turi ir gydomųjų savybių.
Šermukšniai – nuo daugybės ligų
Gal šermukšnių uogos ir savotiško skonio, užtat nepaprastai sveikos ir gali padėti išgydyti daugybę ligų.
Kaip seniai žmonės pastebėjo šermukšnius turint gydomųjų savybių, sunku pasakyti – mokslininkų nuomonės šiuo klausimu skiriasi. Tačiau faktas, kad mūsų protėviai ne vieną šimtmetį šias uogas naudojo maistui, konservavo ir, svarbiausia – gamino iš jų vaistus.
Šermukšniai vilioja ne tik paukščius
Vaisiai prinoksta rugsėjo–spalio mėnesį, bet rinkti uogas rekomenduojama po šalnų, nes pašalę vaisiai pasidaro saldesni, ne tokie kartūs. Prieš šalnas nuskintus šermukšnius galima pašaldyti šaldytuve – po 1–2 parų bus skanesni.
Kuo vertingi:
• Šermukšniuose gausu vitamino C, nemažai vitaminų P, E, K. Karotino prinokusiose uogose būna daugiau negu kai kurių veislių morkose ir šaltalankiuose. • Vaisiai vartojami avitaminozės profilaktikai ir gydymui.