sciencenow

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sciencenow“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sciencenow“.

Genetikai įminė šalčiui atsparių Sibiro gyventojų mįslę

Kembridžo universiteto (D. Britanija) mokslininkai, tyrę Sibiro tautelių atstovų genų ypatumus, aptiko specifinį jų rinkinį, susijusį su išgyvenimu didelio šalčio sąlygomis. Apie tai pranešė „ScienceNow“. Tyrimo metu britų mokslininkai iš 200 žmonių, atstovaujančių 10 Sibire seniai gyvenančioms tautoms, paėmė DNR pavyzdžius ir pabandė nustatyti specifinį jų pasiskirstymą, kurį lėmė prisitaikymas gyventi stipraus šalčio sąlygomis.
2013-01-29

Šalčiausia vieta Saulės sistemoje – Mėnulio ašigalio krateriuose

NASA mokslininkai pranešė nustatę šalčiausią vietą Saulės sistemoje. Ji yra Mėnulio Pietų ašigalio rajone, šešėlių užtemdytuose krateriuose, pranešė „ScienceNOW“. Temperatūra šių kraterių viduje siekia -240 laipsnių pagal Celsijų, tai yra, vos 33 laipsniais daugiau, nei absoliutus nulis. Pasak mokslininkų, net 40 kartų toliau nuo saulės esančiame Plutone paviršiaus temperatūra yra keliais laipsniais aukštesnė.
2009-09-18

Kinijoje rastos tiranozauro „senelio“ liekanos

Paleontologai Kinijoje aptiko dinozauro Tyrannosaurus rex pirmtako liekanas, praneša „ScienceNOW“. Atrastoji dinozaurų rūšis, pavadinta Raptorex kriegsteini, kūno sandara primena savo plėšrųjį palikuonį, tačiau yra 5 kartus mažesnė. Tuo tarpu tiranozauro kūno aukštis galėjo siekti 13 metrų. Pranešama, kad aptiktų dinozaurų liekanų amžius siekia 125 mln. metų. Pasak mokslininkų, šis atradimas privers peržiūrėti ankstesnes „didžiausio Žemėje plėšrūno“ kilmės teorijas.
2009-09-18

Klimato kaitą siūloma stabdyti Sacharos miškais

Ambicingą geoinžinerijos projektą siūlantys JAV mokslininkai ragina Sacharą ir Australijos dykumas apsodinti miškais, kurie padėtų apsaugoti planetą nuo klimato šiltėjimo pasekmių. Niujorko universiteto Mount Sinai medicinos mokyklos ląstelių biologijos specialistas Leonardas Ornsteinas ir NASA Goddardo kosmoso tyrimų instituto klimato modelių kūrėjai Davidas Rindas ir Igoris Aleinovas pasiūlė naują geoinžinerijos projektą.
2009-09-17

Biologai nustatė, iš kur kilę šunys

Mokslininkai nustatė vietą, kurioje maždaug prieš 16 tūkstančių metų pasirodė pirmieji šunys. Tai regionas dabartinės Kinijos teritorijoje į pietus nuo Jangdzės upės, skelbia „ScienceNOW“. Kinijos Mokslų akademijos Kunmingo zoologijos instituto biologai, atlikę išsamius šunų DNR tyrimus, savo išvadas paskelbė žurnale „Molecular Biology and Evolution“. Dar 2002 m. genetikai buvo iškėlę prielaidą, kad pirmieji šunys atsirado Azijoje, tačiau jų surinktų įrodymų tuomet nepakako tokiam teiginiui ...
2009-09-03

Juokui - bent 10 mln. metų

Juokiasi ne tik žmonės, bet ir beždžionės. Be to, juokėsi ir paskutinieji prieš 10–16 mln. metų gyvenę bendri žmonių ir beždžionių protėviai, greičiausiai – kutenami. Tai mokslininkai nustatė išanalizavę jaunų orangutangų, šimpanzių ir vaikų juoką, rašo „ScienceNow“. Charlesas Darwinas ir kiti tyrėjai jau seniai teigė, kad beždžionės ir kitos žinduolių rūšys juokiasi ar skleidžia panašius į juoką garsus socialinių žaidimų metu.
2009-06-11

Kietasis diskas milijardui metų

Rausti verčianti filmuota medžiaga, kai buvote užkluptas duše ar kitoje nepageidautinoje vietoje, gali išlikti nepažeista dar milijonus metų. Kaip ir panašios iškalbingos nuotraukos.
2009-06-02
Į viršų