scanpix
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „scanpix“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „scanpix“.
TOP-8: įvaikintos garsenybės – niekas nesitikėjo, kad jie taps milijonieriais
Ne paslaptis, kad garsūs žmonės it viešos figūros, tad retai jų asmeninis gyvenimas būna ramus. Net patys asmeniškiausi jų gyvenimo dalykai skelbiami visiems viešai. Įvaikinimas – ne išimtis. Šie žmonės, dar vaikystėje patyrę daug sunkumų ir pagaliau buvę įvaikinti, vėliau, užaugo ir tapo didžiausiomis žvaigždėmis, politikais ar milijonieriais, o jų vardus žino kiekvienas.
Švedijos fotoagentūra „Scanpix“ padavė į teismą „Google“
Švedijos fotoagentūra „Scanpix“ padavė į teismą JAV korporaciją „Google“ ir reikalauja maždaug 5 mln. kronų (753 tūkst. JAV dolerių) už tariamai neteisėtą jos nuotraukų naudojimą, praneša „thelocal.se“.
Stokholmo apygardos teismui pateiktoje byloje „Scanpix“ skundžiasi, kad jos mažo formato nuotraukos dažnai atsiranda šalia straipsnių, pateikiamų švediškoje „Google News“ versijoje „Google Nyheter“.
Anot „Scanpix“, jų nuotraukas saugo autorių teisės ir „Google“ jas naudoja neteisėtai.
Kilimandžaro sniegynai išnyks per 20 metų
Garsieji Kilimandžaro sniegynai dėl klimato atšilimo ištirps per artimiausius 20 metų, prognozuoja mokslininkai. Kartu su jais išnyks ir vienas įspūdingiausių pasaulyje peizažų, skelbia „Telegraph.co.uk“.
Kilimandžaro sniegynai po 20 metų liks tik nuotraukose ir žmonių atmintyje. „Scanpix“ nuotr.
Per ekspertų, per praėjusius 100 metų ištirpo daugiau nei 85 proc.
Genetiškai pakeistos rožės pražydo mėlynai
Japonijos rinkai po kelių dienų bus pateiktos pirmosios pasaulyje komercinės paskirties mėlynos rožės. Genų inžinerijos ir gėlininkystės specialistai jas kurti pradėjo dar 1990 m.
Ilgai lauktų mėlynųjų rožių komercinis debiutas Japonijoje įvyks kitą savaitę, lapkričio 3 dieną. Skelbiama, kad iš pradžių jomis bus prekiaujama tik Didžiojo Tokijo (Tokijo miestas, Kanagavos, Saitamos ir Chibos prefektūros), Kioto, Osakos, Kobės miestų bei Aichi prefektūros ribose.
Lazeriai šviesą pavers garsu
Naujoji JAV Jūrų laivyno mokslininkų technologija suteikė galimybę šviesą paversti garsu, praneša portalas „Live Science“.
JAV Jūrų laivyno tyrimų laboratorijos mokslininkai sukūrė technologiją, patobulinsiančią tiek kariniams, tiek civiliniams tikslams naudojamą povandeninės akustikos sistemą.
Pranešama, kad naujoji technologija bus pritaikyta povandeninei komunikacijai, navigacijai ir akustiniams atvaizdams kurti.
P. Korėja išbandys pirmąją savo raketą nešėją
Kitą savaitę Pietų Korėjoje bus atliktas svarbiausias pirmosios šalies raketos nešėjos variklių patikrinimas, pranešė šalies Švietimo, mokslo ir technologijų ministerija.
Jei liepos 30-ąją numatytas bandymas bus sėkmingas, pirmoji Pietų Korėjos raketa nešėja gali pakilti į kosmosą jau rugpjūčio mėnesį, jei bus tinkamos oro sąlygos.
"Scanpix" nuotr.
Ši raketa sukurta bendradarbiaujant su Rusijos kosmoso agentūra. Daugiau nei 403 mln. JAV dol.
Ernestas Hemingway‘us tapo Merkurijaus krateriu
Tarptautinė astronomų sąjunga oficialiai patvirtino naujų Merkurijuje atrastų kraterių pavadinimus. 16 naujų kraterių šioje planetoje užfiksavo NASA kosminis zondas „Messenger“, priartėjęs prie jos 2008 m. sausio ir spalio mėnesiais.
Visas naujų Merkurijaus kraterių vardų sąrašas pateiktas šiame „Messenger“ projekto tinklalapyje.
Kraterių vardus išrinko „Messenger“ programos mokslininkai. Pagal tradiciją „kosminiais“ vietovardžiais buvo pagerbti kultūros ir meno žmonės.
„Toyota“ sukūrė mintimis valdomą vežimėlį neįgaliesiems
Japonijos automobilių gamintoja „Toyota“ pristatė neįgaliesiems skirtą vežimėlį, kuriam valdyti pakanka tik smegenų skleidžiamų bangų. Bendrovės atstovai teigia, jog jų pritaikyta smegenų signalų analizės sistema yra viena sparčiausių pasaulyje.
Dabartinėms sistemoms reikia kelių sekundžių norint nuskaityti smegenų skleidžiamas bangas. Tuo tarpu naujajam įtaisui pakanka 125 milisekundžių.
Prisivalgote prieš miegą? Kaip to išvengti?
Labai dažnai savaitės ar mėnesio pradžioje duodame sau pažadą, kad daugiau prieš miegą neprisivalgysime. Ne kiekvienai pavyksta šį pasižadėjimą ištverti...
Atrodo, vos tik sutemsta, mintys tik ir pradeda suktis apie tai, ką čia suvalgius. Net nepajaučiate, kaip atsiduriate prie šaldytuvo ir sulaužote sau duotą pažadą. O po to prasideda graužatis... Pasižiūrite į veidrodį ir nusiviliate savimi. Argi jums to reikia? Štai jums keletas patarimų, kaip įveikti įprotį užkandžiauti prieš miegą.
„Samsung“ ėmė gaminti „miniSSD“ kaupiklius
Bendrovė „Samsung“ pristatė naujus „netbook“ kompiuteriams skirtus SSD (solid state drive) kaupiklius, kurie yra kur kas mažesni ir vartoja gerokai mažiau elektros energijos, nei įprastiniai, praneša „PC World“.
Šie „miniSSD“ kaupikliai yra iki 80 proc. mažesni už šiuo metu naudojamus daugelyje nešiojamųjų kompiuterių, teigia „Samsung“ atstovai. Jie sveria 7,5 – 8,5 gramus, arba beveik 70- 80 gramais mažiau, nei dabartiniai 1,8 ir 2,5 colių SSD kaupikliai.
REKLAMA
REKLAMA
JAV pradedama pirmojo komercinio kosmodromo statyba
Penktadienį pietinėje Naujosios Meksikos valstijos (JAV) dalyje esančioje dykumoje bus padėtas kertinis pirmojo pasaulyje komercinio kosmodromo „Spaceport America“ akmuo, pranešė naujienų agentūra AP.
Iš pradžių bus statomas kosmodromo terminalas ir angaras. JAV iždui šio kosmodromo statyba kainuos apie 200 mln. dolerių.
Mokslininkai nustatė, kaip šliaužia gyvatės
Gyvačių žvynų sukuriama trintis veikia kaip kabliukai, prisitvirtinantys prie paviršiaus nelygumų ir leidžiantys joms šliaužti net plokščiu paviršiumi.
Šie atradimai ateityje gali padėti sukurti robotines gyvates, kurios judės panašiai kaip tikrosios, rašo LiveScience.com.
„Kai tik pradėjau tyrinėti gyvates, nebuvo nei asmeninių kompiuterių, nei robotų.
Atnaujinti „MacBook Pro“ Lietuvą pasieks po 2 savaičių
Bendrovė „Apple“ pranešė San Franciske pristačiusi atnaujintus vientiso aliumininio korpuso „MacBook Pro“ šeimos nešiojamuosius kompiuterius.
13, 15 ir 17 colių įstrižainės modeliai išsiskiria pažangia įmontuojama baterija, kuri veikia net 40 proc. ilgiau, teigiama bendrovės pranešime.
Pristatytas naujos kartos „iPhone“
Bendrovė „Apple“ San Franciske vykstančioje WWDC konferencijoje pristatė savo naujos kartos mobilųjį telefoną „iPhone 3GS“. Pasak gamintojų, raidė S telefono indekse reiškia spartą.
Indijoje klonuota buivolė
Indijos mokslininkai sėkmingai klonavo buivolę, pranešė naujienų agentūra „Press Trust of India“.
Garima pavadinta azijinio buivolo patelė buvo atsivesta Karnalo miesto Indijos šiaurėje tyrimų centre. Pranešama, kad 43 kg sverianti jauniklė jaučiasi gerai.
Garima. "Scanpix" nuotr.
Tai jau antrasis Indijoje klonuotas buivolas. Pirmasis pasaulį išvydo prieš kelis mėnesius, tačiau neilgai trukus mirė nuo plaučių uždegimo.
„Google“ prekiaus elektroninėmis knygomis
Bendrovė „Google“ pranešė ketinanti įsijungti į elektroninių knygų rinką ir dar iki šių metų pabaigos pradėti jas pardavinėti, skelbia „Neowin.net“.
Skirtingai nuo didžiausio internetinio knygyno „Amazon.com“ , kuris siūlo skaitytojams firminį el. knygų skaitytuvą, galintį belaidžiu internetu įsigyti ir parsisiųsti dominančias knygas, „Google“ ketina laikytis kitokios taktikos.
Šiemet gali pasirodyti 20 naujų „Google telefonų“
Iki šių metų pabaigos pasaulinėje rinkoje atsiras mažiausiai 18 „Google“ operacinę sistemą „Android“ naudojančių išmaniųjų telefonų modelių.
Dienraštis „The New York Times“ remiasi bendrovės „Google“ mobiliųjų platformų padalinio vyresniuoju direktoriumi Andy Rubinu, kurio manymu tokių telefonų modelių skaičius šiemet gali pasiekti 20.
„T-Mobile G1“. „Scanpix“ nuotr.
„SanDisk“ sukūrė 8 sluoksnių „flash“ atminties mikroschemą
Bendrovė „SanDisk“ pranešė sukūrusi erdvinę 8 sluoksnių „flash“ atminties mikroschemą, kurios teorinė talpos riba siekia 256 GB. Tačiau kol kas informaciją į tokią prototipinę mikroschemą galima įrašyti tik vieną kartą, praneša „TechRadar.com“.
Pasak bendrovės vadovo Elio Harario, įprastos „flash“ atminties mikroschemos maksimalias savo talpos galimybes pasieks jau po 5 metų. Jų talpa esą padidės 2-3 kartus lyginant su dabartinėmis mikroschemomis ir pasieks maždaug 32 GB ribą.
Europos astronautų būrį papildė 6 naujokai
Europos kosmoso agentūra (ESA) pranešė, kad jos astronautų gretas papildė 6 nauji nariai. Jie prisijungs prie ESA astronautų būrio ir pradės treniruočių programą ruošdamiesi būsimiems pilotuojamiems kosminių laivų skrydžiams, teigiama agentūros pranešime.
Europos astronautų būrį papildė 1 moteris ir 5 vyrai.
Japonas kosmose išbandė „skraidantį kilimą“
Japonų astronautas kosmose išbandė „skraidantį kilimą“. Be to, jis į akis įsilašino akių lašų ir sulankstė rūbus.
Atlikti tokius eksperimentus nesvarumo būklėje pasiūlė Japonijos gyventojai, praneša agentūra AP.
"Scanpix" nuotr.
Kosmonauto Koichi Wakata pastangas dabar galima išvysti internete.
„Asus“ gegužę pateiks 11 colių „Eee PC“
Bendrovė „Asus“ dar šį mėnesį rinkai pateiks „netbook“ kompiuterį „Eee PC“ su 11,6 colių ekranu, pranešė „DigiTimes.com“.
Leidinys remiasi bendrovės vadovu Jerry Shenu. „Asus“ planuoja, kad 30 proc. šiais metais jos pagamintų „netbook“ kompiuterių bus su 11,6 colių ekranais, o 50 proc. pigių „Eee PC“ serijos modelių šiemet turės 10 colių monitorius.
Vienas naujausių „Asus“ „netbook“ modelių „Eee PC T 9“. „Scanpix“ nuotr.
NASA sumažins vietų skaičių „Orion“ kosminiame laive
Siekdama, kad naujos kartos JAV kosminis laivas „Orion“ būtų sukurtas iki 2015 metų, kaip ir buvo suplanuota, NASA pranešė sumažinsianti astronautų vietų skaičių jame nuo 6 iki 4.
Pasak „Space.com“, NASA neketina visiškai atsisakyti šešiaviečio „Orion“ erdvėlaivio projekto, tačiau esą nėra būtinybės skubėti jį įgyvendinti. Be to, keturios „Orion“ vietos esą leis atlaisvinti daugiau vietos reikiamiems kroviniams.
JAV šiuo metu vykdomi „Orion“ kosminio laivo įgulos modulio maketo bandymai.
Į knygynus atkeliauja knygų spausdinimo automatai
Manoma, kad į didelį kopijuoklį panaši „Espresso Book Machine“ greitojo knygų spausdinimo mašina gali sukelti didžiausią revoliuciją knygų pasaulyje nuo Gutenbergo laikų.
Ar taip bus iš tikrųjų, parodys pirmieji jos bandymai, kurie ką tik prasidėjo Londone. Pirmieji knygų automatai, per penkias minutes atspausdinantys ir įrišantys kliento pasirinktą ar atsineštą knygą, pradėjo bendrovės „Blackwell“ knygynų tinkle.
LG ruošiasi pradėti serijinę OLED ekranų gamybą
Bendrovė LG pranešė šių metų pabaigoje planuojanti pradėti masinę organinių šviesos diodų (OLED) ekranų gamybą.
OLED ekranai lyginant su LCD technologija pasižymi keliais svarbiais privalumais: pirma, organiniai šviesos diodai patys skleidžia šviesą, jiems nereikia papildomo apšvietimo, o tai mažina energijos sąnaudas. Be to, OLED ekranai yra plonesni, pasižymi didesne raiška ir geriau perteikia spalvas.
„Sony XEL-1“. „Scanpix“ nuotr.
Žmogaus smegenys pačios auginasi marihuaną
JAV ir Brazilijos mokslininkai nustatė, kad žmogaus smegenyse gaminami baltymai, kurie specifinius smegenų receptorius veikia kaip tikra marihuana. Šis atradimas gali padėti kurti naujus į marihuaną panašius preparatus, kurie mažina skausmą, stimuliuoja apetitą ar saugo nuo piktnaudžiavimo minėtu narkotiku, skelbia „Sciencedaily.com“.
Paaiškėjo, kad smegenyse gaminami baltymai tam tikrus receptorius gali veikti kaip tikra marihuana. "Scanpix" nuotr.
Išrastas vyrų lytinį „ištvermingumą“ stiprinantis purškalas
Belfasto Karališkosios Viktorijos ligoninės medikai išrado nuo priešlaikinės ejakuliacijos gydantį purškalą, kuris lytinį aktą padeda pratęsti iki 4 minučių, praneša „Daily Telegraph“.
Šis purškalas turi būti panaudotas maždaug prieš 5 minutes iki sueities. Jei klinikiniai naujojo vaisto tyrimai bus sėkmingi ir jis bus pateiktas rinkai, purškalas gali tapti tikra Dievo dovana maždaug 40 proc.
Rusija įsijungia į kosminių laivų lenktynes
Rusija imasi paties ambicingiausio kosminio projekto nuo pat XX a. viduryje prasidėjusių „kosminių lenktynių“, skelbia „New Scientist“. Rusų mokslininkai ir inžinieriai kuria naują kosminį laivą, raketą nešėją ir netgi naujos kartos kosmodromą. Šie planai, pasak leidinio, stebėtinai panašūs į NASA įgyvendinamą naujos kartos kosminių laivų projektą „Orion“.
Iki šiol Rusija (o anksčiau Sovietų Sąjunga) paprasčiausiai atnaujindavo savo naudojamą raketinę techniką bei kosminę įrangą.
„Nokia“ nemato „WiMax“ ateities
„WiMax“ bevielio ryšio technologija neturi perspektyvų, o iki 2015 m. rinkoje įsitvirtins LTE standarto bevielis ryšys, pareiškė už pardavimus ir gamybą atsakingas bendrovės „Nokia“ viceprezidentas Anssis Vanjokis.
Pasak jo, „WiMax“ technologijos laukia „Betamax“ vaizdo technologijos likimas – ją iš rinkos išstūmė VHS vaizdajuostės.
Pernai „Nokia“ JAV vykusioje „CTIA Wireless“ parodoje buvo įrengusi savo „kavinę“, kurios lankytojai galėjo naudotis „Nokia N810“ „Wimax“ ryšiu.
Latvija 2010 m. paleis į kosmosą savo palydovą
Latvija ne vėliau nei 2010 m. paleis savo pirmąjį dirbtinį Žemės palydovą. Tai bus pirmasis iš trijų palydovų, skirtų automatinės laivų identifikavimo sistemos (AIS) veikimui užtikrinti, ketvirtadienį pranešė Estijos dienraštis „Postimees“.
Indijos raketos nešėjos „Polar Satellite Launch Vehicle-C11“ startas. „Scanpix“ nuotr.
„Hubble“ teleskopo nuotraukose aptikta „pasislėpusi“ planeta
Prieš 11 metų padarytose kosminio teleskopo „Hubble“ nuotraukose aptikta iki šiol nepastebėta egzoplaneta, praneša „Space.com“.
Šis atradimas, padarytas pritaikius naują „Hubble“ nuotraukų analizavimo technologiją, teikia vilčių, kad peržiūrėjus šio kosminio teleskopo archyvą bus aptikta ir daugiau ne Saulės sistemos planetų.
Per daugiau nei dešimtmetį sukauptame „Hubble“ nuotraukų archyve gali būti „pasislėpę“ ir daugiau atradimų. NASA/„Scanpix“ nuotr.
Viščiukai gali skaičiuoti
Italijos mokslininkai įrodė, kad viščiukai gali skaičiuoti iki trijų.
Italijos Trento universiteto mokslininkų atliktame tyrime pastebėta, kad ką tik išsiritę viščiukai gali skaičiuoti. Bent jau iki trijų.
Mokslininkai įrodė, kad ką tik gimę žinduoliai gali atskirti dvejetą ir trejetą.
"Scanpix" nuotr.
Teigiama, kad tokios gyvūnų žinios yra įgimtos, nes trijų ar keturių dienų amžiaus viščiukai buvo izoliuoti, tad šių žinių jiems negalėjo perduoti vyresnieji gyvūnai.
Naujieji JAV oro uostų skeneriai „žvalgosi“ ir po apatiniais
Jungtinių Valstijų oro uostuose pradedami naudoti naujos kartos skeneriai, kurie keleivius „išrengia“ iki apatinių drabužių, pranešė „Daily Mail“.
Naujieji skeneriai, kuriuos sukūrė JAV bendrovė „L3 Communications“, yra panašūs į permatomas lifto kabinas. Keleivių tikrinimas, kurio metu prašoma iškelti rankas, trunka apie 3 sekundes. Erdvinio vaizdo skeneriai pasižymi itin dideliu tikslumu, nes gali aptikti vieno milimetro ilgio elektromagnetines bangas.
Psichologai išsiaiškino, kodėl moterys negali atsispirti linksmiems vyrams
Vyrai juokais iš tiesų gali įsivilioti moteris į lovą, nes dėl humoro jausmo jie joms atrodo protingesni, nustatė psichologai.
Nors ankstesni tyrimai patvirtino, kad humoro jausmas nėra tiesiogiai susijęs su intelektu, britų psichologai mano, kad naujojo tyrimo rezultatai gali paaiškinti, kodėl tiek daug partnerio ieškančių vienišų moterų pažinčių skelbimuose kaip būtiną sąlygą nurodo gerą jo humoro jausmą.
„Scanpix“ nuotr.
Japonijoje kuriami mintimis valdomi robotai
Viename fantastiniame apsakyme buvo aprašoma idėja, kad specialų šalmą užsidėjęs žmogus gali kontroliuoti armiją robotų. Ką gi, panašu, kad ši idėja priartėjo prie realybės. Japonijos bendrovės „Honda“, ATR ir „Shimadzu“ jau sukūrė valdymo smegenimis sąsajos prototipą, pritaikytą robotui „Asimo“.
„Scanpix“ nuotr.
„Honda“ mokslinių tyrimų instituto, ATR ir „Shimadzu Corp.“ inžinieriai bei mokslininkai sukūrė galbūt pirmąjį roboto – humanoido valdymo mintimis įrenginio prototipą.
Lieknėjimas sendina: 5 kg prilygsta 4 metams
JAV mokslininkų tyrimas atskleidė, kad moterys, atsikračiusios 5 kilogramų antsvorio, iš pažiūros gali atrodyti iki 4 metų vyresnės, nei yra, praneša britų dienraštis „Daily Telegraph“. Ir priešingai: putlūs skruostai ir apvalesni veido bruožai padeda atrodyti jaunatviškiau.
Išvados apie kūno svorį ir aplinkinių suvokiamą žmogaus amžių remiasi 2 metus trukusiais 200 identiškų dvynių (moterų) kūno masės indekso tyrimais.
Dieta gali padėti atskirti net identiškas dvynes. „Scanpix“ nuotr.
Kompiuteriniai žaidimai gerina regėjimą
Mokslininkai teigia, kad veiksmo žaidimai gali padėti pagerinti suaugusiųjų regėjimą ir net pakeisti akinius bei kontaktinius lęšius.
Tyrimo metu pastebėta, kad vaizdo žaidimus žaidusių žmonių regėjimas pasitaisė: jie pradėjo skirti spalvų tonus, pastebėti įvairias smulkias detales.
Žurnale „Nature Neuroscience“ publikuotos studijos autoriai teigia, kad šios žaidimų treniruotės padėda žmonės su ambliopijos („tingios akies“) sutikimu.
Skaitymas efektyviai mažina stresą
Skaitymas – geriausias būdas atsipalaiduoti, o bent 6 minučių, praleistų skaitant knygą, pakanka, kad daugiau nei 60 proc. būtų sumažintas patirto streso lygis, atskleidė D. Britanijos sociologų tyrimas.
Be to, paaiškėjo, kad skaitymas efektyviau nei kiti būdai – muzikos klausymasis, pasivaikščiojimas ar arbatos puodelis – padeda nurimti po patirto nervinio sukrėtimo.
„Scanpix“ nuotr.
Švedijos piratų partija nusitaikė į Europos Parlamentą
Būsimuosiuose rinkimuose į Europos Parlamentą Švedijos piratų partija iškėlė 20 kandidatų, kurie sieks reformuoti autorių teises ginančių įstatymų sistemą taip, kad būtų gerbiama interneto vartotojų teisė į privatumą, skelbia „Fudzilla.com“.
Pasak šios partijos lyderio, IT konsultanto Christiano Engströmo, jei politikai sieks uždrausti eiliniams interneto vartotojams keistis failais, jie turės išplėsti technines tokio monitoringo galimybes. Ch.
„Google“ ruošia siurprizą „Gmail“ jubiliejaus proga
5-ojo elektroninio pašto paslaugos „Gmail“ gimtadienio proga „Google“ ruošia malonų siurprizą jos vartotojams, praneša „Computerworld.com“.
Skelbiama, kad artimiausiu metu, jau šiandien arba antradienį, bus pranešta apie „rimtą“ „Gmail“patobulinimą. Leidinio teigimu, veikiausiai tai bus į „Gmail“ įdiegta automatinio vertimo į pagrindines Europos kalbas ir iš jų funkcija.
„Google“ padalinys Londone susilaukia ir karališko dėmesio. „Scanpix“ nuotr.
Klimatas jau keičia Europos sienas
Dėl pasaulinio atšilimo atsitraukus ledynui, kuriuo kalnuose ėjo Italijos ir Šveicarijos valstybinė siena, abiejų šalių vyriausybės susitarė ją nustatyti ir pažymėti iš naujo.
Nori įsiminti veidą – žiūrėk tiesiai į akis
Ispanijos mokslininkai nustatė, kad žiūrėjimas nepažįstamam žmogui į akis yra svarbiausias veiksnys, padedantis įsiminti jo veidą.
Mokslininkų manymu, būtent iš kito žmogaus akių smegenys gauna svarbiausią jo atpažinimui būtiną informaciją, rašo „Daily Telegraph“. Apdorojusios informaciją apie kito žmogaus akis, smegenys pereina prie jo burnos ir nosies ypatumų, užuot bandžiusios „tikrinti“ veidą kaip visumą.
„Scanpix“ nuotr.
Pentagonas siekia atauginti mūšyje kareiviams nutrauktas rankas
JAV Gynybos departamento užsakymu vykdomos žmogaus galūnių atauginimo programos pirmasis etapas baigėsi sėkmingai, praneša „Wired News“. JAV mokslininkams pavyko iš žmogaus odos išgauti blastemų – kamieninių ląstelių, galinčių formuoti įvairus žmogaus organus.
Dabar tyrėjai ėmėsi antrojo etapo – jie bandys iš tokių ląstelių išsiauginti raumenų audinio.
Japonijoje po 5 metų žmones masiškai slaugys robotai
Ne vėliau nei po 5 metų Japonijos rinkai bus pateikti komerciniai robotai, skirti namų priežiūrai ir vyresniojo amžiaus žmonių slaugymui, pranešė „Kyodo News“.
Japonijos vyriausybė nutarė balandžio mėnesį pradėti vykdyti naujos kartos robotų saugumo standartų ir technologijų kūrimo programą.
Japonijos pramonės ministerijos atstovų teigimu, šalies vyriausybė ir privatus sektorius sutelks pastangas žmones slaugančių robotų saugumo standartų kūrimo srityje.
Nanotechnologijos langų stiklą pavertė judesio davikliu
Vokietijos Fraunhoferio taikomųjų polimerų tyrimų instituto (IAP) mokslininkai išrado būdą, kaip įprastas stiklines duris, sienas ir langus paversti aukštųjų technologijų įrenginiais su judesio daviklio funkcija, praneša „Popsci.com“.
Taigi nuo šiol, pasak leidinio, vagių profesinis gyvenimas dar labiau pasunkės: prie patalpų apsaugos sistemų, apsauginių vaizdo kamerų bei įvairių detektorių prisidės ir iš pažiūros niekuo neišsiskiriantis stiklas.
Numerio perkėlimas ES šalyse neturi trukti ilgiau nei dieną
Europos Komisijos teigimu, techninė mobiliojo ryšio operatoriaus keitimo procedūra neturi trukti ilgiau nei 1 dieną. Per tiek laiko vartotojo telefono numeris turėtų būti perkeltas į kito operatoriaus tinklą, praneša „ZDNet.com“.
Už telekomunikacijas ir IT atsakinga Europos Komisijos komisarė Viviane Reding pareiškė, kad kai kuriose ES šalyse mobiliojo ryšio operatoriaus keitimas, kai vartotojas nori išsaugoti savo telefono numerį, trunka pernelyg ilgai.
Bitės ir skruzdės – idealios komandinės žaidėjos
Bitės ir skruzdės veikia grupėse, tačiau jų gyvenimas skiriasi nuo kitų panašiai gyvenančių gyvūnų – jos tai daro ne dėl savanaudiškų priežasčių.
Mokslininkai iš Edinburgo ir Oksfordo vabzdžių spiečių elgesiui tirti naudojo matematinius metodus.
Mokslininkai įrodė, kad bizonai ar žuvys siekia patekti į būrio centrą tam, kad apsisaugotų nuo grobuonių.
Skruzdės ir bitės dirba kartu ir yra pasiruošusios žūti dėl kolonijos.
Išslaptinti nauji duomenys apie NSO stebėjimus D. Britanijoje
Didžiosios Britanijos gynybos ministerija išslaptino dar kelis naujus dokumentus, kuriuose yra liudijimų apie nenustatytų skraidančių objektų (NSO) stebėjimą.
Pagal vieną iš šių dokumentų, 1989 metų lapkritį „nepaprastai išsigandusi“ moteris paskambino BBC atstovams Safolko grafystėje ir pareiškė, kad bendravo su vyru, kuris pareiškė, kad yra ateivis. Ji sakė, kad susitiko šviesiaplaukį vyrą, kalbantį su skandinavišku akcentu, kai vedžiojo šunį.
Sukurtas naujos kartos MP3 formatas
Bendrovė „Thomson“, viena skaitmeninio garso glaudinimo technologijos MP3 kūrėjų, pranešė sukūrusi naują formatą, kuriuo koduojamas garsas nepraranda kokybės.
Mokslininkai nustatė, kodėl geriausius anekdotus sunkiausia prisiminti
JAV psichologai teigia išsiaiškinę, kodėl prireikus taip sunku prisiminti geriausius girdėtus anekdotus, rašo „Times“.
„Tai, dėl ko anekdotas būna juokingas, paprastai tampa didžiausia jo įsiminimo kliūtimi“, - teigia Merilendo universiteto (JAV) psichologijos profesorius Robertas Provine‘as. Pasak jo, paprasčiausias tokio reiškinio pavyzdys – prašymas įsiminti nurodytą gėlų sąrašą, kuriame minimos rožės, neužmirštuolės, gvazdikai, petunijos ir plyta.
Nauji ARM procesoriai telefonus pavers žaidimų kompiuteriais
Naujieji ARM architektūros vaizdo procesoriai, skirti mobiliesiems telefonams, suteiks galimybę žaisti juose tokios pat vaizdo kokybės žaidimus, kaip ir „Xbox 360“ žaidimų kompiuteryje, skelbia „PC World“.
Bendrovės ARM atstovų teigimu pirmieji „Mali-200“ ir „Mali-400“ vaizdo procesoriai rinkai bus pateikti šių metų pabaigoje. Į kokius mobiliuosius telefonus jie bus pirmiausia diegiami ir kaip tai atsilieps tokių telefonų kainai, kol kas neskelbiama.